Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Za mocno dokręcone wtryskiwacze

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czym grozi zbyt mocne dokręcenie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Zbyt mocne dokręcenie wtryskiwacza może doprowadzić do niżej wymienionych usterek np.:

- deformacji uszczelnienia termicznego, wówczas podkładki są zwyczajnie zmiażdżone;
- deformacji powierzchni gniazda;
- deformacji części samego wtrysku – najczęściej jest to nakrętka, ponieważ to ona przenosi wszelkie obciążenia. Nakrętka rozpylacza jest na tyle delikatna, że jej mocne ściśnięcie doprowadza do zluzowania połączenia pomiędzy rozpylaczem a korpusem. W takiej sytuacji dochodzi do nieszczelności, które spowodują niekontrolowane wycieki;
- deformacji jarzma mocującego, które może pęknąć pod wpływem przeciążenia. W takim przypadku może dojść do całkowitego zluzowania wtrysku, które to z kolei spowoduje przedmuch spalin, przegrzanie się rozpylacza, nakrętki, korpusu, a nawet stopienie gniazda w głowicy;
- niepoprawnego dawkowania paliwa. Dochodzi do tego, kiedy zniszczona nakrętka i uszkodzone uszczelniacze powodują przegrzanie wtrysku, wówczas nadtopiona końcówka zaczyna źle podawać olej napędowy. Mamy wtedy do czynienia z wyciekami do cylindra oraz z pozbawionymi kontroli wtryskami.

Za mocno dokręcone wtryski
Za mocno dokręcone wtryskiwacze

Bardzo ważna jest więc wiedza na temat tego, jakim momentem dokręcać wtryskiwacze, aby nie spowodować różnego rodzaju uszkodzeń, które z pewnością zwiększą koszty naprawy. 

Z jaką siłą dokręcić wtryski w 1.9 TDI, by nie uszkodzić części?

Warto pamiętać o tym, że właściwy moment dokręcenia wtrysków został określony przez producenta tych podzespołów, a przeprowadzenie serwisu zgodnie z technologią naprawy jest niezwykle ważne z punktu widzenia prawidłowej pracy wtryskiwaczy. Przyjmuje się, że odpowiedni moment dokręcenia wtryskiwacza oscyluje w granicy od 10 do 15 Nm lub do 45 Nm w zależności od konkretnego modelu wtryskiwacza. Jak widzimy, wartość dokręcenia wtrysku mierzona jest w niutonometrach, a w praktyce określa ona iloczyn siły, z jaką obracamy ramię w stosunku do punktu obrotu i długości tego ramienia.

Z jaką siłą dokręcić wtryski?
Z jaką siłą dokręcić wtryski w 1.9 TDI, by nie uszkodzić części?

Montaż wtryskiwaczy powinien odbywać się w profesjonalnym serwisie samochodowym zajmującym się podzespołami układu paliwowego. Tylko w takich warsztatach dostępne są specjalistyczne klucze dynamometryczne, które precyzyjnie wskażą odpowiedni moment dokręcenia wtryskiwacza Delphi, Bosch, Denso czy Siemens.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Za mocno dokręcenie wtryskiwaczy może prowadzić do uszkodzenia głowicy silnika lub uszkodzenia samego wtryskiwacza. Dokręcanie wtryskiwaczy zbyt mocno może także spowodować nieprawidłowe działanie układu wtryskowego, co skutkuje problemami z silnikiem, takimi jak: słaba moc, nierówna praca silnika, problemy z odpaleniem lub wysokie zużycie paliwa. Ponadto zbyt mocne dokręcenie wtryskiwaczy może prowadzić do niedoszczelności wtrysków, co skutkuje wyciekiem paliwa oraz może wpływać na trudności z odpaleniem silnika. Dlatego ważne jest, aby dokręcanie wtryskiwaczy przeprowadzać zgodnie z zaleceniami producenta oraz dokładnie przestrzegać wymaganego momentu dokręcenia. W przypadku wszelkich wątpliwości lub problemów związanych z dokręcaniem wtryskiwaczy, należy skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą lub autoryzowanym serwisem.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki