Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wystrzelony wtrysk

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wystrzelony wtryskiwacz Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Problem wystrzelonego wtryskiwacza występuje bardzo rzadko, jednak jeśli już wystąpi, niewątpliwie jest źródłem zaskoczenia dla wielu posiadaczy wysokoprężnych silników Diesla. Sytuację, w której wtrysk wystrzeliwuje, powoduje ciśnienie sprężania i spalania. Natomiast główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieprawidłowy montaż, czyli błąd mechanika na etapie instalacji wtrysków w układzie paliwowym. Do wysadzenia wtrysku może przyczynić się także zerwanie się elementu mocującego lub wadliwe śruby. Taką usterkę może spowodować też uszkodzenie jarzma mocującego wtryski.

1. Awaria wtryskiwaczy - naprawa 

W przypadku uszkodzonych wtryskiwaczy należy szybko zdiagnozować przyczynę usterki i ją wyeliminować. Zwlekanie z naprawą może spowodować większą skalę uszkodzeń, a koszt związany z serwisem będzie niestety znacznie większy. Bardzo ważne jest też dbanie o właściwy stan techniczny wtrysków, a co za tym idzie - czystość elementów. Zanieczyszczone wtryski nie są w stanie prawidłowo działać, dlatego w przypadku nagromadzenia się osadów na powierzchni wtrysków konieczne jest ich usunięcie. Bardzo dobre opinie i oceny wśród użytkowników pojazdów z napędem Diesla, ma usługa kompleksowej regeneracji wtryskiwaczy, która obejmuje nie tylko bardzo skuteczne czyszczenie podzespołów, ale także wymianę niesprawnych elementów. 
Przy wyborze warsztatu trzeba pamiętać, aby wybrać taki, który dysponuje odpowiednimi narzędziami i urządzeniami. Jak już wiadomo, korzystając z niewłaściwych narzędzi, bardzo łatwo uszkodzić drobne elementy wtryskiwacza. Dlatego nie warto ryzykować naprawą wtrysków w przydomowych garażach bez odpowiedniego sprzętu, wiedzy i doświadczenia.

Wystrzelony wtryskiwacz
Wystrzelony wtrysk

Sprawdź, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem

Niewątpliwie nie należy jeździć z uszkodzonym wtryskiwaczem z kilku ważnych powodów. Po pierwsze, niesprawne wtryski wiążą się z problematycznymi objawami występującymi w trakcie jazdy. Uciążliwe stukanie uszkodzonych wtrysków, nierówna praca silnika czy trudność z odpaleniem auta to symptomy awarii, które znacznie obniżają komfort jazdy. Dlatego w przypadku dysfunkcji wtrysków konieczna jest szybka diagnostyka w profesjonalnym serwisie samochodowym, który wie, jak sprawdzić, który wtrysk stuka i co jest przyczyną niewłaściwych parametrów pracy wtryskiwaczy.

Innym powodem, dla którego nie powinno się jeździć z uszkodzonym wtryskiem, jest szybsza eksploatacja pozostałych podzespołów układu paliwowego. Nieprawidłowo pracujące wtryskiwacze stwarzają niekorzystne warunki pracy dla innych części w ich obrębie i znacznie skracają ich żywotność.

Dlatego nie warto testować, jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem, tylko jak najszybciej usunąć awarię, aby uniknąć wysokich kosztów naprawy i nieprzyjemnych sytuacji w czasie jazdy.

Uszkodzony wtrysk, czy można jeździć?
Sprawdź, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Wystrzelenie wtryskiwacza oznacza, że w wyniku awarii, wtrysk paliwa zostaje przerwany w kierunku zewnętrznym zamiast do cylindra. Jest to poważna awaria, która może prowadzić do różnych problemów z silnikiem. Objawy wystrzelenia wtryskiwacza to: Huki i trzaski dźwięków pochodzące z okolic wtrysku. Spadek mocy silnika Wzrost zużycia paliwa Dymienie na czarno lub niebiesko. Czarny osad na wtryskach. Jeśli przyczyną jest wystrzelenie wtryskiwacza, trzeba wymienić go na nowy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki