Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacze – jak wysoka jakość paliwa wpływa na ich pracę?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Niskiej jakości paliwo spowoduje uszkodzenie zaworów lub rozpylaczy, a obecność wody w takim paliwie może również prowadzić do awarii wtryskiwaczy, szczególnie gdy paliwo nie zostało odpowiednio oczyszczone. Najbardziej niebezpieczne jest korzystanie z oleju opałowego lub jego pochodnych, które zawierają substancje, takie jak benzol, prowadzące do złego smarowania paliwa i tworzenia się pyłku krzemionkowego. Chemiczne zanieczyszczenia w paliwie są szczególnie szkodliwe dla nowoczesnych wtryskiwaczy Common Rail, które są narażone na szybkie uszkodzenia po kilkuset kilometrach użytkowania na brudnym paliwie. Wtryski zasilane mieszaniną oleju napędowego z wodą również ulegają szybkiej usterce, podczas gdy te zasilane olejem opałowym wykazują względnie normalne działanie przez krótki czas, ale ostatecznie także stracą swoje właściwości wraz z turbiną. Warto więc unikać tanich, niskiej jakości paliw i regularnie wymieniać filtry oraz olej silnikowy. Regularne sprawdzanie stanu wtryskiwaczy może również zapobiec poważnym problemom.

Wtryskiwacz Diesla
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Rozpylacz wtrysku

Czy wtryskiwacze mają wpływ na spalanie?

Jeśli wtryski są zepsute, spalanie będzie większe. Natomiast, aby być w 100% pewnym, co jest odpowiedzialne za zwiększone zapotrzebowanie na paliwo, należy pojechać do serwisu w celu przeprowadzenia dokładnej diagnostyki pojazdu. Szybka reakcja użytkownika auta pozwoli zaoszczędzić masę pieniędzy na naprawy.

Kiedy wiadomo, że wtryski są do wymiany?

Maszyna do sprawdzania wtrysków

Istnieje kilka objawów, które mogą sugerować konieczność wymiany wtrysków:

1. Spadek mocy silnika - jeśli zauważysz, że samochód traci moc lub ma trudności z przyspieszaniem, może to być spowodowane problemami z wtryskiem paliwa.
2. Nieprawidłowe spalanie - wtryskiwacze odpowiadają za właściwe dostarczanie paliwa do cylindrów silnika. Jeśli jeden lub więcej wtryskiwaczy jest uszkodzony, może to prowadzić do nieprawidłowego spalania, co objawia się często w postaci drgań, szarpnięć lub nieregularnych obrotów silnika.
3. Wzrost zużycia paliwa - uszkodzone wtryski mogą dostarczać nieodpowiednią ilość paliwa do silnika lub w ogóle nie działać, co może prowadzić do zwiększonego zużycia paliwa.
4. Emisja dymu z układu wydechowego - jeśli zauważysz, że pojazd emituje czarny dym z układu wydechowego, może to wskazywać na nadmierną ilość paliwa w mieszance paliwowej, co może być spowodowane nieprawidłowym działaniem wtrysków.
5. Nieprawidłowy dźwięk silnika – niesprawne wtryski mogą powodować nieprawidłowy dźwięk silnika, na przykład stukanie lub pukanie, co może być spowodowane nieprawidłowym działaniem cylindrów lub nierównomiernym spalaniem.

Jeżeli zauważysz podobne objawy w swoim pojeździe, umów się jak najszybciej do serwisu na diagnostykę podzespołów.

W którym momencie należy oddać wtryskiwacze do regeneracji?

Należy oddać wtryskiwacze do regeneracji, gdy zauważysz jakiekolwiek problemy z nimi związane, takie jak utrata mocy, niestabilne obroty silnika, trudności w uruchomieniu silnika, wzrost zużycia paliwa lub wydobywające się z wtryskiwaczy dymy. W zależności od użytkowania pojazdu i warunków pracy wtryskiwacze mogą wymagać regeneracji po pewnym okresie eksploatacji. Jeśli istnieje podejrzenie uszkodzenia wtrysków paliwa, zaleca się konsultację z doświadczonym mechanikiem, który będzie w stanie dokładnie ocenić stan wtryskiwaczy i zdecydować, czy konieczna jest ich regeneracja.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki