Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacze CR - sprawny silnik to podstawa!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wtryskiwacze CR to kluczowe elementy układu wtryskowego, który jest obecnie standardem w silnikach Diesla. Odpowiadają one za precyzyjną regulację ilości paliwa podawanego do komory spalania w odpowiednim momencie. Prawidłowe działanie wtrysków ma kluczowe znaczenie dla sprawności silnika i jego ekonomiczności. Dzięki nim jednostka napędowa pracuje płynnie, równomiernie i wydajnie. Wtryskiwacze Common Rail zapewniają również niskie zużycie oleju napędowego i ograniczają emisję spalin. Jak sprawdzić, czy wtryskiwacz działa? Otóż możesz wykonać test przelewowy albo po prostu umówić się na diagnostykę do serwisu. Zakłada się, że prawidłowe właściwości wtryskiwaczy powinny wynosić nie więcej niż +/- 1,5 do 2,5 mg/suw.

Silnik z samochodu osobowego
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Diagnostyka samochodu w serwisie

Za co odpowiadają wtryskiwacze w pojeździe?

Wtryskiwacze są istotnymi komponentami w silnikach wysokoprężnych. Dozują i rozpylają paliwo w silniku spalinowym, a także odpowiadają za to, aby odpowiednia ilość paliwa została podana w odpowiednim momencie cyklu pracy do komory spalania. Wtryskiwacze są połączone z pompą paliwa przewodem wysokiego ciśnienia. Jeśli są niesprawne, występuje ryzyko uszkodzenia jednostki napędowej.

Jak pracuje silnik z uszkodzonym wtryskiem / wtryskiwaczami?

Wtryskiwacz Common Rail

Silnik ma trudności z utrzymaniem równych obrotów, z uruchomieniem (nieważne czy jest zimny, czy rozgrzany), a także potrafi zgasnąć na biegu jałowym. Dodatkowo z rury wydechowej może wydostawać się dym o zabarwieniu białym lub czarnym. Co więcej, kierowca prawdopodobnie będzie słyszał stuki spod maski auta. Ogólnie rzecz biorąc, jazda z uszkodzonymi wtryskiwaczami jest niebezpieczna i niekomfortowa dla osób przebywających w samochodzie. Natychmiast reaguj, gdy tego typu symptomy pojawią się w Twoim pojeździe.

Co powoduje uszkodzenie wtryskiwaczy?

Usterka wtrysków może być spowodowana przez wiele czynników, w tym:

1. Niskiej jakości paliwo, w którym mogą być np. woda, cząstki metalu, cząstki węgla lub kwasy, doprowadzi do szybszego zużycia wtrysków.
2. Zatkany filtr paliwa – jego zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń z paliwa, ale jeśli nie jest on sprawny, to nie będzie mógł skutecznie filtrować paliwa, przez co wtryski szybciej się zniszczą. Jakie jest wniosek? Otóż należy pamiętać o regularnej wymianie filtra paliwa.
3. Nieprawidłowa praca układu paliwowego - przykładowo źle ustawiony regulator ciśnienia paliwa może prowadzić do uszkodzenia wtryskiwaczy.
4. Zbyt długa eksploatacja pojazdu – niestety wtryskiwacze wraz z innymi podzespołami nie będą pracowały dożywotnio. Trzeba mieć na uwadze, że wtryski są w stanie wytrzymać około 200 tysięcy kilometrów. Po tym okresie albo będą się nadawały do regeneracji, albo do wymiany.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki