Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacz piezoelektryczny - Czy wtryskiwacz piezoelektryczny można regenerować ?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Wtryskiwacz piezoelektryczny - Czy wtryskiwacz piezoelektryczny można regenerować ?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych może być bardziej skomplikowana i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz odpowiedniego sprzętu, jednak jak najbardziej jest możliwa. Regeneracja może obejmować czyszczenie, kalibrację, naprawę lub wymianę uszkodzonych lub zużytych elementów. Proces ten może być wykonywany przez wyspecjalizowane warsztaty naprawcze lub producentów wtryskiwaczy. To, czy dany wtryskiwacz może być poddany procesowi regeneracji zależy od wielu czynników, takich jak stopień uszkodzenia, dostępność części zamiennych, a także zalecenia producenta.

1. Budowa i charakterystyka wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Rozwijająca się technologia sprawiła, że oczekiwania ludzi wobec produktów stale rosną nie tylko w kwestii motoryzacyjnej, ale na każdym właściwie przemysłowym polu. Wszystko musi być szybsze wytrzymalsze i tańsze w eksploatacji, i tak się właściwie dzieje, a przynajmniej w okresie, kiedy jeszcze obowiązuje gwarancja. Tych samych cech wymaga się od samochodów, stąd też inżynierowie z fabryk na całym świecie, prześcigają się w coraz bardziej pomysłowych i innowacyjnych rozwiązaniach. Przykładem zastosowania takiej innowacji w branży, gdzie niemal wszystko "już było" jest wykorzystanie piezoelektryków do sterowania wtryskiwaczami. Nazwa nie brzmi znajomo? Zdziwisz się, więc, że prawie na pewno miałeś w rękach piezoelektryk. Zapraszam do treści artykułu.

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE
WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE

2. Właściwości piezoelektryczne

Substancja wykazująca właściwości piezoelektryczne, to piezoelektryk. Bardzo skąpa ta definicja, ale jednocześnie wyczerpująca temat. Właściwości piezoelektryczne to zdolność generowania impulsów elektrycznych pod wpływem działającej na materiał siły, naprężenia. Do materiałów będących piezoelektrykami zaliczamy, prócz turmalinów i specyficznych soli, przede wszystkim kryształ górski, czyli ditlenek krzemu, czyli doskonale wszystkim znany kwarc. Doskonałym przykładem piezoelektryku, który niemal każdy trzymał w rękach, jest tak zwana elektryczna zapalniczka z "pstryczkiem". W układzie zapłonowym wykorzystany jest niewielki kwarcowy stos piezoelektryczny, który pod wpływem siły naciskającego palca, generuje silny impuls elektryczny, o bardzo małym natężeniu. Identyczna zasada działania została wykorzystana w konstrukcji sterowania pracą wtryskiwacza, gdzie sterownik połączony jest z siłownikiem piezoelektrycznym, który za pomocą stosu piezoelektrycznego w postaci blaszek i krystalicznego kwarcu przekazuje siłę, jako napięcie, na przetwornik hydrauliczny, zakończony tłoczkiem pracującym w komorze sterującej rozpylaczem. Wtryskiwacze piezoelektryczne (Bosch Delphi Siemens), ze względu na umieszczenie wzdłuż kanału doprowadzającego paliwo, stosu piezoelektrycznego, maja możliwość realizacji do 4 wtrysków na jeden cykl pracy tłoka, co nieznacznie łagodzi pracę silnika, zwiększając kulturę jego pracy.

WTRYSKIWACZE
WTRYSKIWACZE

Zasada działania wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Dla porównania wtryskiwacze tradycyjne mają możliwość maksymalnie 3 wtrysków na jeden cykl, a pompowtryskiwacze piezoelektryczne do 5. Zamki wtryskiwaczy piezo otwierają się przy podawanym napięciu około 100 V, rezystancja układu zastosowanego w ich konstrukcji, to kilkadziesiąt kiloomów, łatwo dzięki temu odróżnić je od wtryskiwaczy magneto-indukcyjnych, których opór, rzadko kiedy, przekracza jeden Ohm. Istotną różnicą w konstrukcji obu wersji wtryskiwacza jest zmniejszenie masy we wtryskach piezoelektrycznych uwarunkowane mniejszą ilością elementów konstrukcyjnych, mniej części ruchomych spowodowało również zmniejszenie tarcia, a jednolita konstrukcja poprawiła szczelność hydrauliczną. Wtryski piezo znajdują swoje zastosowanie w układzie zasilania, bazującym na wspólnej listwie, czyli common rail. Jest to końcowy podzespół precyzyjnego układu, którego podstawowym celem jest zapewnienie odpowiednich parametrów wtrysku, czyli jego zasięgu i odpowiedniego kąta wierzchołkowego. Odpowiednie ustawienie tych parametrów gwarantuje jakościowy wtrysk, ergonomiczną pracę i pożądane osiągi. Wtryskiwacz piezoelektryczny niestety nie poddaje się procesowi regeneracji, tak jak każdy inny element układu zasilania silnika, stos piezoelektryczny jest jednorazowy – to znaczy po utracie właściwości lub po jego wymontowaniu nie można zamontować do na powrót, ponieważ nie będzie spełniał swoich funkcji, na chwilę obecną nie ma opracowanej technologii regeneracji wtryskiwaczy piezoelektrycznych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Norbert

Wystawiono Rok temu

Tak, piezoelektryki mogą zostać zregenerowane. Proces regeneracji polega na naprawie lub odnowieniu uszkodzonych lub zużytych elementów wtryskiwacza, takich jak piezoelement, trzpień, sprężyny itp. Proces regeneracji polega na kilku etapach takich jak: demontaż, czyszczenie, naprawa, regulacja, testowanie. Wtryskiwacze po regeneracji są przetestowane na specjalistycznym sprzęcie, aby upewnić się, że działają prawidłowo. Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest tańszą alternatywą dla wymiany wtryskiwaczy na nowe, jednak trzeba pamiętać, że regeneracja nie jest rozwiązaniem długoterminowym i po pewnym czasie może być konieczna ich ponowna regeneracja lub wymiana na nowe.

Czy ta opinia była pomocna?

Tadeusz

Wystawiono 4 lata temu

A tego nie wiedziałem! Stosy piezoelektryczne są tak skonstruowane, że są jednorazowe.

Czy ta opinia była pomocna?

Stefan

Wystawiono 4 lata temu

Ta pani ma małe pojecie. Można regenerować piezo np siemens. Przez wymianę uszkodzonych elementów mechanicznych i pobudzanie stosu piezo.

Czy ta opinia była pomocna?

Artiro67

Wystawiono 5 lat temu

<p>@Miszta35 tak da się, ja swoje czyściłem i na szczęście to pomogło.</p>

Czy ta opinia była pomocna?

xbialax

Wystawiono 5 lat temu

Szkoda, że nie da się tak całkiem zregenerować tego wtrysku ;c

Czy ta opinia była pomocna?

Miszta35

Wystawiono 5 lat temu

Słyszałem, że te piezo też się teraz da czyścić prawda?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki