Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WTRYSKI | REGENERACJA POMPY WTRYSKOWEJ CR

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja pompy wtryskowej CR Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regeneracja pompy wtryskowej Common Rail (CR) polega na naprawie i wymianie zużytych lub uszkodzonych elementów, takich jak: elementy filtrujące, elementy uszczelniające, zawory i czujniki, a także elementy mechaniczne takie jak tłoki, wałki, koła zębate i łożyska. Proces regeneracji pompy CR wymaga specjalistycznych narzędzi i wiedzy, dlatego powinien być przeprowadzany tylko przez doświadczonych techników. Wymagane jest również zastosowanie wysokiej jakości części zamiennych, aby zapewnić pełną wydajność i niezawodność po regeneracji. Ostateczna cena regeneracji pompy wtryskowej CR zależy od zakresu prac i użytych części zamiennych.

1. Charakterystyczne cechy układów zasilania Common Rail - wtryski

Nazwa „zasobnikowe układy wtryskowe”, tak jak już wspomniano na początku tego rozdziału, wywodzi się od najbardziej charakterystycznego elementu w układzie, jakim jest zasobnik paliwa. Inne spotykane nazwy tego elementu kolektor, akumulator, szyna paliwowa). Jest to mało skomplikowany element układu paliwowego diesla. W zależności od rozwiązań konstrukcyjnych stosowanych przez poszczególnych producentów układów zasilania CR ma postać rury bądź (spotykanych w nowszych rozwiązaniach) kolektorów kulistych. Szczegółowa budowa i opis zadań, jakie pełni zasobnik paliwa w układach CR zostanie przedstawiony w odrębnym podrozdziale. Kolejnym charakterystycznym elementem, jaki wyróżnia ten układ spośród klasycznych układów zasilania, jest proces wytwarzania ciśnienia paliwa, który jest niezależny od prędkości obrotowej silnika. Pompy wysokiego ciśnienia stosowane w danym układzie pracują równomiernie, dzięki czemu znacząco redukują duży pobór mocy, jaki miał miejsce w klasycznych rozwiązaniach. W naszej pracowni można regeneracja pompy wtryskowej Cr wykonujemy na urządzeniach firmy Bosch EPS 815 oraz EPS 708. Nasz Diesel Serwis jest stale do dyspozycji kiedy pojawi się problem z układem wtryskowym Common Rail jak i też z pompowtryskiwaczami. W zastosowaniu najczęściej spotykane są promieniowe pompy tłoczkowe (samochody osobowe) i pompy rzędowe stosowane w układach CR dużych samochodów użytkowych. Ponadto układ CR dzięki rozdzieleniu procesu wytwarzania ciśnienia od procesu wtrysku, czyli oddzieleniu pracy pompy wysokiego ciśnienia od pracy wtryskiwaczy, daje możliwość poprawy parametrów wytwarzanego ciśnienia paliwa i elastycznego sterowania czasem wtrysku paliwa. Poprzez zastosowanie takich rozwiązań nastąpił znaczący wzrost ciśnienia wtrysku paliwa z 35 MPa, wytwarzanych w klasycznych układach zasilania do 220 MPa przy jednoczesnej poprawie charakterystyki pracy silnika, ograniczając tym samym jednostkowe zużycie paliwa oraz hałas wytwarzany przez uprzednie rozwiązania układów zasilania. Układ zasilania CR ma jeszcze jedną charakterystyczną cechę, a mianowicie posiada dwa układy o zróżnicowanych wartościach ciśnienia spełniających odrębne zadania. Układ niskiego ciśnienia, który odpowiada za przechowywanie i dostarczanie paliwa i układ wysokiego ciśnienia, który zaopatruje silnik w paliwo niezbędne do jego pracy pod odpowiednim ciśnieniem. Nad dokładnością pracy całego układu czuwa układ elektronicznego sterowania EDC (ang. Elektronic Diesel Control). Sterownik silnika bezpośrednio nadzoruje system, aby wtryski pracowały jak najbardziej optymalnie.

Wtryski:

wtryski

Wtryski Bosch różnych generacji:

wtryski Bosch różnych generacji

Wtryski Delphi:

wtryski Delphi

Pompowtryskiwacz:

pompowtryskiwacz

Za pośrednictwem elementów kontrolnych (czujników, nadajników, sterowników) określa on przebieg wtrysku i wielkość wtryskiwanej dawki paliwa w zależności od czynników tj.:
- kąta obrotu wału korbowego oraz jego prędkość obrotowej,
- wartości ciśnienia paliwa w kolektorze paliwa,
- wartości ciśnienia doładowania,
- prędkości poruszania się pojazdu,
- temperatury paliwa, powietrza, cieczy chłodzącej,
- masy dostarczonego powietrza.

Dzięki sterowaniu elektronicznemu układy Common Rail zyskały znaczącą przewagę nad klasycznymi układami zasilania z mającymi pompy wtryskowe i wtryskiwacze sprężynowe. Mechaniczne sterowanie zapewniało wysoką jakość przygotowania mieszanki paliwowo powietrznej zależnej od wartości obciążenia silnika, niestety jednak nie uwzględnia szybkozmiennych charakterystyk regulacji, które znacząco wpływają na odpowiednie kształtowanie przebiegu wtrysku i wiele innych czynników. W tego typy układzie na skutek niemalże równomiernej pracy pompy wysokiego ciśnienia, konieczne stało się również zastosowanie odpowiedniej regulacji wysokiego ciśnienia. Wyróżnić można w zależności od rodzaju układu trzy podstawowe sposoby regulacji wysokiego ciśnienia tj.:
- regulacja w obwodzie wysokiego ciśnienia ( stosowany w pierwszych typach układu z zaworem regulacyjnym umieszczonym bezpośrednio na pompie lub przy zasobniku paliwa),
- regulacja dawki od strony zasysania paliwa ( uzyskiwana za sprawą dozownika umiejscowionego na kołnierzu pompy dokładnie odmierzającego dawkę tłoczonego paliwa i ulokowanym na zasobniku zaworze redukcyjnym),
- układ mieszany (połączenie obu powyższych rozwiązań).
Układy zasilania z wtryskiwaczami i pompami Common Rail mogą się od siebie różnić w zależności od ich generacji oraz od rozwiązań konstrukcyjnych stosowanych przez poszczególnych producentów takich jak Bosch, Siemens, Delphi i Denso. Dokładniej przykładowe rodzaje rozwiązań oraz budowę poszczególnych elementów przedstawiono w następnych podrozdziałach.


Regeneracja pompy wtryskowej

regeneracja pompy wtryskowej

Jak już wspominaliśmy w poprzednich artykułach, układy się bardzo skutecznie naprawia. Regeneracja wtryskiwaczy i pomp, a zwłaszcza cena, jaka jest do zapłaty, łącznie z czyszczeniem wtrysków jest bardzo korzystna z punktu widzenia ekonomicznego. Zapraszamy do naszych diesel serwisów partnerskich zlokalizowanych w województwie mazowieckim, gdzie regeneracja wtryskiwaczy w Warszawie poprzez przesyłkę kurierską jest bardzo wygodnym sposobem na wykonanie tej usługi.

Udostępnij wpis

Komentarze

Hubert

Wystawiono Rok temu

Regeneracja pompy wtryskowej jest procesem naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów pompy wtryskowej. Pompa wtryskowa jest jednym z ważniejszych elementów układu wtryskowego w silnikach diesel typu Common Rail. Pompa ta odpowiada za dostarczanie paliwa pod wysokim ciśnieniem do wtryskiwaczy, co jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania silnika. Podczas regeneracji pompy wtryskowej specjaliści mogą sprawdzić i naprawić różne elementy pompy, takie jak: • cylindry i tłoki • łożyska • koła zębate • trzpienie • elektronika Regeneracja pompy wtryskowej jest często tańszym rozwiązaniem niż jej wymiana na nową, ponieważ polega na naprawie lub wymianie tylko uszkodzonych elementów.

Czy ta opinia była pomocna?

Jarek

Wystawiono 4 lata temu

To jest niezła ilość wiedzy w takich artykułach, niedługo moje 1.9 tdi będzie wymagało regeneracji pompy wtryskowej, na pewno się do was zgłoszę.

Czy ta opinia była pomocna?

bożena

Wystawiono 5 lat temu

Ale fajnie się czyta te wasze artykuły, nie mogę się naczytać :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki