Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

W jaki sposób dokonuje się regulacji ciśnienia w układzie paliwowym Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regulacja ciśnienia w układzie paliwowym Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Regulacja ciśnienia w układzie paliwowym Common Rail
W jaki sposób dokonuje się regulacji ciśnienia w układzie paliwowym Common Rail?

Regulację ciśnienia w Common Rail możemy przeprowadzić po stronie niskociśnieniowej układu (ZME), po stronie wysokociśnieniowej (DRV), jak i po obu stronach jednocześnie.
Konkretyzując, regulacji ciśnienia w układzie Common Rail możemy dokonać w dwojaki sposób:
- poprzez zawór regulacji ciśnienia DRV;
- poprzez zmianę wydatku pompy wysokiego ciśnienia ZME (zwiększając wydatek, automatycznie zwiększa się ciśnienie);
- wyżej wymienione opcje mogą występować jednocześnie.
Ciśnienie to przekłada się pośrednio na ilość dawki paliwa i jest wspólne dla wszystkich wtryskiwaczy. Dostosowanie ciśnienia do aktualnego zapotrzebowania silnika jest powodem, dla którego stosujemy zasobnik (szynę) paliwa.

Wstępna ocena układu zasilania Common Rail przy pomocy testera diagnostycznego – Jak sprawdzić ciśnienie pompy Common Rail?

Stan techniczny wtryskiwaczy możemy wstępnie zweryfikować za pomocą urządzenia diagnostycznego, który należy podpiąć do sterownika silnika. Wówczas na podstawie korekt otrzymanych na biegu jałowym i silniku rozgrzanym przynajmniej do temperatury roboczej (70°), możemy ocenić jakość pracy poszczególnych wtryskiwaczy. Badanie to uznawane jest jako wstępne, ponieważ nie wykaże wszystkich ewentualnych uszkodzeń. Dlatego też konieczna jest wizualna ocena wszystkich elementów wtrysku.

1. Wtryskiwacze Common Rail – zasada działania

Wtryskiwacze to newralgiczny element układu paliwowego, odpowiedzialny za dostarczenie do komory spalania odpowiedniej dawki paliwa. Są one sterowane przez sterownik silnika, który decyduje o momencie, czasie i ilości wtrysku w oparciu o dane przesyłane z czujników rozmieszczonych w różnych miejscach w silniku. W momencie, kiedy na cewkę wtryskiwacza dociera impuls elektryczny, te rozpoczynają swoją pracę. Wówczas iglica unosi się, dzięki czemu rozpylacz jest w stanie dostarczyć paliwo w postaci mgiełki wprost do cylindra.

2. Common rail – Regulator ciśnienia na listwie Common Rail

Zadaniem zaworu regulacyjnego jest ustalanie i utrzymanie wymaganej wartości ciśnienia w szynie bez względu na obciążenie silnika. Aby na wstępie ustalić wymagane ciśnienie, zawór ten otwiera się, po czym część paliwa odpływa przewodem do baku. Z kolei aby zwiększyć ciśnienie w listwie, zawór zamyka się, odcinając tym samym obwód wysokiego ciśnienia od obwodu niskiego ciśnienia. Regulator ciśnienia DRV znajdziemy w pompie wysokiego ciśnienia lub w zasobniku (na listwie Common Rail).

Regulator ciśnienia w zasobniku
Regulator ciśnienia na listwie Common Rail

3. Problemy z ciśnieniem paliwa w układach Common Rail – Jak sprawdzić regulator ciśnienia paliwa

Problemy z ciśnieniem paliwa z pewnością odczujemy w trakcie jazdy, a rozpoznanie awarii regulatora ciśnienia wcale nie jest łatwe. Zbyt niskie ciśnienie wtrysku spowoduje utratę mocy, szarpanie silnika oraz jego gaśnięcie na jałowym biegu. Natomiast zbyt wysokie ciśnienie często prowadzi do uszkodzenia wtryskiwaczy, a w konsekwencji do zalania silnika olejem napędowym. W ramach diagnostyki należy więc sprawdzić ciśnienie panujące w układzie paliwowym (np. manometrem), jeśli manometr nie reaguje na wciśnięcie gazu, oznacza to najprawdopodobniej niesprawny regulator ciśnienia.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Regulacja ciśnienia w układzie paliwowym Common Rail jest ważnym zabiegiem, który ma wpływ na działanie silnika oraz na jego ekonomiczność. Ciśnienie w układzie Common Rail jest regulowane przez pompę wysokiego ciśnienia, która jest sterowana elektronicznie. Aby dokonać regulacji ciśnienia w układzie Common Rail, należy skorzystać z specjalistycznego sprzętu diagnostycznego oraz oprogramowania do obsługi układu zasilania. Regulacja ciśnienia w układzie Common Rail wymaga wiedzy i umiejętności, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnego mechanika lub warsztatu samochodowego. W celu dokonania regulacji ciśnienia w układzie Common Rail należy przeprowadzić następujące kroki: Podłączyć specjalistyczne oprogramowanie diagnostyczne do komputera samochodu. Włączyć silnik i sprawdzić ciśnienie w układzie paliwowym. Ustawić odpowiednie ciśnienie za pomocą oprogramowania diagnostycznego. Sprawdzić ciśnienie w układzie po zakończeniu regulacji. Regulacja ciśnienia w układzie paliwowym Common Rail pozwala zapewnić optymalne działanie silnika i ekonomiczne zużycie paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Wawrzyn

Wystawiono 2 lata temu

W moim przypadku regulacje ciśnienia w układzie paliwowym przeprowadził serwis, sam nie wiedziałbym jak się do tego zabrać.

Czy ta opinia była pomocna?

Wraga

Wystawiono 2 lata temu

Bardzo fachowa wiedza, przydałaby się, gdybym sam umiał majsterkować. Jestem zmuszony jednak korzystać z warsztatów samochodowych. W takim przypadku z takiego, który zna się na układach paliwowych w DIESLU!

Czy ta opinia była pomocna?

Jelonek78

Wystawiono 2 lata temu

Ja mogę tylko powiedzieć, że moi fachowcy super sprawnie wyregulowali mi ciśnienie w układzie paliwa. Dobrze jest mieć tak kompetentnych ludzi pod ręką.

Czy ta opinia była pomocna?

milka

Wystawiono 2 lata temu

Regulacja ciśnienia w układzie paliwowym - ten temat zostawię fachowcom :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki