Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Uszkodzone wtryski - jak przywrócić moc jednostce napędowej?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Najlepszym sposobem, który przywróci moc jednostki napędowej, jest naprawienie wtryskiwaczy. Jeżeli więc Twoje auto wykazuje charakterystyczne objawy uszkodzonych wtrysków, zgłoś się do zaufanego serwisu na diagnostykę. Dzięki szybkiej reakcji unikniesz wysokich kosztów napraw. Regeneracja wtryskiwaczy Diesla jest o wiele tańsza niż nowe komponenty, dlatego warto skorzystać z tej usługi. Zwróć uwagę na pracę swojego pojazdu; jeśli odczujesz znaczny spadek mocy, zwiększy się zapotrzebowanie na paliwo, a także z układu wydechowego zacznie się wydobywać większa ilość dymu, nie czekaj, aby nie pogorszyć problemu. Specjaliści są od tego, by odnaleźć przyczynę problemu i przedsięwziąć właściwe kroki.

Deska rozdzielcza pojazdu z błędem Check Engine
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Etykieta serwisowa

Jak zresetować wtryskiwacze Diesla?

Aby zresetować wtryskiwacze, należy użyć odpowiedniego narzędzia diagnostycznego, które pozwoli na połączenie z komputerem sterownika silnika. Następnie, korzystając z dedykowanego programu do kodowania/adaptacji wtryskiwaczy, należy usunąć stare kody IMA z odpowiedniego miejsca pamięci. Po wymianie wtryskiwaczy te kody przestają być aktualne, więc konieczne jest ich usunięcie i zastąpienie nowymi. Procedura kodowania powinna być wykonywana po każdej naprawie, wymianie na nowe, regenerowane lub używane wtryskiwacze. W przypadku nowych wtryskiwaczy, wystarczy wprowadzić kod IMA, który odpowiada numerowi katalogowemu wtryskiwacza.

Czy wtryski mają wpływ na moc jednostki napędowej?

Silnik z samochodu osobowego

Zarówno sprawne wtryskiwacze, jak i uszkodzone wtryski mają wpływ na moc jednostki napędowej. Poprawnie działające wtryski Diesla pozwalają na równomierne rozpylanie paliwa, natomiast niesprawne komponenty obniżają osiągi pojazdu i generują dodatkowo problemy nie tylko z samą jednostką napędową, ale także z innymi podzespołami. Aby przywrócić ich pełną sprawność, należy poddać je diagnostyce oraz regeneracji.

Regeneracja wtryskiwaczy – jaka metoda się sprawdzi?

Najskuteczniejszą metodą regeneracji wtryskiwaczy montowanych w silnikach wysokoprężnych jest przepłukanie ich w myjce ultradźwiękowej z odpowiednim detergentem. Proces regeneracji wtrysków jest bardzo złożony, ponieważ każdy element jest dokładnie sprawdzany pod mikroskopem, wymieniany / naprawiany i czyszczony. Po ukończonym płukaniu elementów wtryski są składane, testowane i kalibrowane. Gotowe podzespoły montowane są z powrotem do silnika samochodu. Ile wytrzymują wtryski w Dieslu po regeneracji? Producent zakłada, że zregenerowane wtryskiwacze wytrzymają około 250 tysięcy kilometrów. Aby tak się faktycznie stało, muszą być na bieżąco sprawdzane i czyszczone np. specjalistycznymi środkami chemicznymi. Co więcej, należy pamiętać również o innych czynnościach, które znajdują się w instrukcji pojazdu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki