Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Układ wtryskowy w Dieslu – Jak naprawdę działają wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Układ wtryskowy jest jednym z głównych podzespołów silnika spalinowego, który zapewnia mu pracę.
Głównym zadaniem wtrysków w silnikach Diesla jest podawanie paliwa nie tylko w odpowiedniej dawce, ale też pod właściwym wysokim ciśnieniem oraz w określonym czasie.
Proces dawkowania paliwa od początku, wygląda następująco. W zbiorniku paliwa znajduje się pompa, która tłoczy przefiltrowany olej napędowy do pompy wtryskowej ,wysokiego ciśnienia. Pompa przekazuje paliwo do szyny Common Rail pod dużym ciśnieniem. Dzięki wspólnej dla wszystkich wtrysków szynie, która pełni funkcję akumulatora nie muszą one czekać na dawkę paliwa od pompy, lecz mają go do dyspozycji cały czas. Stamtąd paliwo przy minimalnej utracie ciśnienia rozdzielane jest do wszystkich wtrysków.
Do rozpoczęcia pracy wtryskiwacza wystarczy impuls elektryczny przesłany przez sterownik silnika na cewkę. Element skonstruowany jest tak, że trzpień naciskany w dół, w kierunku końcówki wtrysku zamyka ją za pomocy iglicy. Gdy wtrysk ma rozpylić dawkę paliwa do komory spalania, elektromagnes podnosi talerzyk, który zamyka przestrzeń wysokiego ciśnienia. Różnica, ktora się wtedy wytwarza, skutkuje uniesieniem iglicy zamykającej kanaliki w końcówce wtryskiwacza, dzięki czemu dochodzi do rozpylenia oleju napędowego.
W ten sposób, wtryskiwacze umożliwiają precyzyjne sterowanie ilością paliwa, co jest kluczowe dla efektywnego spalania. Regularna kontrola wtrysków paliwa wpływa na wydajność i oszczędność paliwa co sprawia, że silniki są bardziej ekonomiczne i przyjazne dla środowiska.

Układ wtryskowy w aucie
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryskiwacze

Z czego składa się układ wtryskowy?

Układ wtryskowy w silniku Diesla składa się z następujących elementów, a mianowicie:

Pompy wtryskowej, która odpowiada za wytwarzanie wysokiego ciśnienia, które jest potrzebne do wtrysku oleju napędowego.
Wtryskiwaczy, które odpowiadają za właściwe rozpylenie paliwa w komorze spalania.
Przewodów paliwowych, które transportują paliwo z pompy wtryskowej do wtryskiwaczy.

Układ wtryskowy może być podzielony na dwa typy:

Wtrysk bezpośredni, gdzie paliwo jest wtryskiwane bezpośrednio do komory spalania.
Wtrysk pośredni, gdzie olej napędowy wtryskiwany jest do kolektora dolotowego.

Silniki Diesla potrzebują układu wtryskowego, aby dostarczyć paliwo do cylindrów w odpowiednim czasie oraz ilości. Pracują one na zasadzie samozapłonu, co znaczy, że olej napędowy samo zapala się pod wpływem wysokiego ciśnienia oraz temperatury. Aby to zadziałało, paliwo musi być wtryskiwane do komory spalania w postaci drobnego, mglistego sprayu.

Jak dbać o wtryskiwacze w Dieslu?

Poniżej wymieniamy kilka praktycznych wskazówek dotyczących dbania o wtryskiwacze w silniku Diesla:

Regularnie wymieniaj filtra paliwa, zgodnie z zaleceniami producenta. Używaj tylko filtrów znanych renomowanych producentów.
Tankuj jedynie dobry, sprawdzonej jakości olej napędowy, pochodzące ze słabej jakości paliwa zanieczyszczenia i jego niekorzystny skład biochemiczny mogą prowadzić do zapchania się końcówek, uszkodzenia i zatarcia wtrysków paliwa.
Używanie dobrych jakościowo dodatków do paliwa czyszczących układ paliwowy, kilka razy do roku zgodnie z zaleceniami od producenta. To dobry sposób na podtrzymanie czystych wtrysków po profesjonalnym czyszczeniu.

Dbanie o wtryskiwacze w silniku Diesla jest kluczowe dla utrzymania ich sprawności oraz przedłużenia żywotności całego układu paliwowego.

Serwisowa regeneracja wtryskiwacza

Co zrobić, gdy układ wtryskowy ulegnie awarii?

Gdy wtryski są zużyte, niesprawne lub rozregulowane, od razu daje się to rozpoznać po kiepskiej pracy silnika, a wtedy najlepszą decyzją jest wizyta w serwisie samochodowym.
Zapchany rozpylacz, uszkodzona cewka, niewłaściwie uszczelniająca podkładka to drobiazgi, które sprawiają, że wtryski przestają sprawnie pracować.
Naprawa w większości pojedynczych przypadków awarii nie jest kosztowna ani zbyt kłopotliwa. Jednak odwlekanie jej i ignorowanie objawów usterki może doprowadzić do poważnego uszkodzenia części silnika oraz układu wydechowego. Wówczas niezbędna wizyta w warsztacie, może naprawdę słono kosztować

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki