25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Szukasz Serwisu Diesla - Naprawa Pompowtryskiwaczy VW – Bosch Service regeneracja pompowtrysków

Autor: Tomasz Wojtak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.73

Koncern Volkswagen Aktiengesellschaft to grupa producentów samochodowych wprowadzających ogromną liczbę innowacji do przemysłu motoryzacyjnego, od ergonomii przycisków aż po procesy technologiczne pozwalające na szybszą produkcję wysokiej jakości pojazdów.

Jedną z takich innowacji było wprowadzenie na rynek mało znanego wcześniej rozwiązania dotyczącego układów zasilania jednostek napędowych z zapłonem samoczynnym, a mianowicie pompowtryskiwaczy. To właśnie Volkswagen jako pierwszy zaczął montować pompowtryskiwacze do swoich silników, przyczyniając się do ich ogromnej popularności. Pompowtryskiwacze VW miały wiele zalet, które zachęcały do kupna jednostek wysokoprężnych nimi zasilanych, jednak nie tylko gama modelowa Volkswagena posiadała silniki z pompowtryskiwaczami, bowiem takie motory znaleźć można pod maskami pojazdów wychodzących z fabryk Skody, DAFa, Seata, Scanii, Audi, Renault, Land Rovera czy Forda, pojawiają się także w maszynach rolniczych John Deere czy ciężkim sprzęcie Caterpillara.

Pompowtryskiwacze VW zdobyły nie tylko wielu zwolenników, ale też równie wielu przeciwników, ponieważ ich zalety i wady są równie znaczące co liczne: silniki wyposażone w pompowtryskiwacze mają lepszą wydajność spalania, co przekłada się na jednoczesną poprawę osiągów i zmniejszenie zużycia paliwa, są to także urządzenie wykazujące się ponadprzeciętną trwałością, dzięki czemu osiągają często przebiegi rzędu kilkuset tysięcy kilometrów bez oznak wyeksploatowania. Z drugiej strony kiedy już się zużyją, ich wymiana na nowe urządzenia potrafi być bardzo przykra dla portfela i oszczędności, ponieważ pompowtryskiwacze osiągają na rynku bardzo wysokie ceny. Kolejny problem to większe ryzyko awarii głowicy, związane z dużą ilością elementów nie występujących w żadnym innym rozwiązaniu dotyczącym zasilania silników Diesla oraz obciążenie rozrządu służącymi do napędzania pompowtryskiwaczy krzywkami. Duże skomplikowanie konstrukcji oraz ilość elementów sprawiają, że serwis rozrządu czy głowicy kosztuje więcej niż w przypadku innych układów. Warto dodać, że Volkswagen w 2005 roku zaczął montować do silników 2.0TDI pompowtryskiwacze piezoelektryczne, które są bardziej awaryjne od standardowych, elektromagnetycznych urządzeń i niestety jednocześnie droższe w zakupie.

W przypadku, gdy dojdzie do uszkodzenia pompowtryskiwaczy warto pamiętać, że bardzo często możliwa jest ich naprawa, a dokładniej regeneracja, polegająca na wymianie tylko tych elementów, które uległy uszkodzeniu lub wyeksploatowaniu. Jest to zabieg znacznie redukujący koszty serwisu układu zasilania, pozwalający jednak na uzyskiwanie przez zregenerowane pompowtryskiwacze odpowiednich parametrów nadanych im w fabryce. Należy jednak mieć na uwadze konieczność wykonania takiej usługi w profesjonalnym diesel serwisie, w którym na odpowiednich maszynach i urządzeniach naprawczych pracują właściwie przeszkoleni mechanicy, doskonale znający każdy model pompowtryskiwaczach montowanych do silników VW, dzięki czemu naprawa daje właściwy efekt.

Komentarze

Kamil 2020-03-06 13:11:18

Nie wiem jak to robicie, ale robicie świetną robotę. Regenerowałem pompowtryskiwacze i polecam oczywiście.

Karolito 2019-08-28 15:12:59

A czy zdażały się przypadki,ze pompowtrysków nie dało się naprawić?

Janek 2019-08-28 14:45:37

Dobrze, że na was trafiłem, bo nikt nie może pomóc mojemu passatowi, mam nadzieję, że wy mi w tym pomożecie :)

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO