Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Szczotki do gniazd wtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Szczotki do wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Szczotka do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy może być wykonana z różnego rodzaju materiałów, w zależności od jej zastosowania. Stąd też zazwyczaj w zestawie znajdują się:

  • szczotki mosiężne przeznaczone do usuwania nagaru,
  • szczotki nylonowe przeznaczone do czyszczenia powierzchni gniazda w głowicy,
  • szczotki ze stali chromowo-wanadowej do czyszczenia otworów dysz w głowicy cylindra.

Mają one różne rozmiary, dzięki czemu można je zastosować w przypadku wielu modeli wtryskiwaczy, a nadają się także do czyszczenia gniazd świec żarowych.

Dokładne oczyszczenie elementów bezpośrednio powiązanych z wtryskami jest niezbędnym działaniem w przypadku wymiany zapieczonych wtryskiwaczy – w tym celu wykorzystuje się specjalne szczotki do gniazd wtryskiwaczy oraz frezy. Sama wymiana mocno zapieczonych wtryskiwaczy nie wystarcza do skutecznego pozbycia się problemów z wtryskami, gdyż zarówno na ściankach, jak i dnie gniazda wtrysku nadal zalegają złogi zapieczonego nagaru, którego nie sposób usunąć rożnego rodzaju preparatami. Zanim więc nastąpi montaż nowych podzespołów, konieczne jest odpowiednie przygotowanie gniazda.

Wtryskiwacze do montażu w gniazdach
Szczotki do gniazd wtryskiwaczy


Frezy do gniazd wtryskiwaczy

Typowy zestaw do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy zawiera w swym składzie także frezy do gniazd wtrysków. Podobnie jak w przypadku szczotek, zazwyczaj w komplecie znajdują się frezy o różnych kątach natarcia, przez co można je stosować w większości najpopularniejszych modeli samochodów.

Odpowiednie wyczyszczenie gniazd wtryskiwaczy przed montażem nowych podzespołów jest konieczne, gdyż bez tego miedziana podkładka pod wtryskiem nie mogłaby dokładnie przylegać do gniazda, co powodowałoby uciekanie kompresji i pogorszenie pracy wtryskiwacza. Co więcej, powstałe w wyniku tego nieszczelności prowadzą do szybszego zużywania się wtrysków, więc nawet nowe podzespoły mogłyby się w krótkim czasie zapiec ponownie.

Zestaw frezów do gniazd wtryskiwaczy
Frezy do gniazd wtryskiwaczy
Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Szczotki do gniazd wtryskiwaczy to narzędzie służące do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy w silniku. Gniazda wtryskiwaczy są miejscem, gdzie wtryskiwacz jest zamocowany do silnika, i tam też przepływa paliwo. Szczotki do gniazd wtryskiwaczy pozwalają na usunięcie zanieczyszczeń i osadów, które mogą gromadzić się w gniazdach, co może prowadzić do trudności z odpowiednim działaniem wtryskiwaczy. Warto pamiętać, że przestrzeganie regularnego przeglądu i konserwacji wtryskiwaczy pomaga zapewnić ich prawidłowe działanie i dłuższą żywotność.

Czy ta opinia była pomocna?

WIktorJ

Wystawiono 3 lata temu

Kupiłem zestaw do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy, ale ostatecznie zawiozłem wtryski do mechanika. Rezultaty były znacznie lepsze, więc opłaca się zainwestowac w profesjonalne czyszczenie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki