25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Szczotki do gniazd wtryskiwaczy

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.79

Dokładne oczyszczenie elementów bezpośrednio powiązanych z wtryskami jest niezbędnym działaniem w przypadku wymiany zapieczonych wtryskiwaczy – w tym celu wykorzystuje się specjalne szczotki do gniazd wtryskiwaczy oraz frezy. Sama wymiana mocno zapieczonych wtryskiwaczy nie wystarcza do skutecznego pozbycia się problemów z wtryskami, gdyż zarówno na ściankach, jak i dnie gniazda wtrysku nadal zalegają złogi zapieczonego nagaru, którego nie sposób usunąć rożnego rodzaju preparatami. Zanim więc nastąpi montaż nowych podzespołów, konieczne jest odpowiednie przygotowanie gniazda.

 

Szczotka do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy może być wykonana z różnego rodzaju materiałów, w zależności od jej zastosowania. Stąd też zazwyczaj w zestawie znajdują się:

 

  • szczotki mosiężne przeznaczone do usuwania nagaru,
  • szczotki nylonowe przeznaczone do czyszczenia powierzchni gniazda w głowicy,
  • szczotki ze stali chromowo-wanadowej do czyszczenia otworów dysz w głowicy cylindra.

 

Mają one różne rozmiary, dzięki czemu można je zastosować w przypadku wielu modeli wtryskiwaczy, a nadają się także do czyszczenia gniazd świec żarowych.

 

Wtryskiwacze do montażu w gniazdach
Szczotki do gniazd wtryskiwaczy


Frezy do gniazd wtryskiwaczy

Typowy zestaw do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy zawiera w swym składzie także frezy do gniazd wtrysków. Podobnie jak w przypadku szczotek, zazwyczaj w komplecie znajdują się frezy o różnych kątach natarcia, przez co można je stosować w większości najpopularniejszych modeli samochodów.

 

Odpowiednie wyczyszczenie gniazd wtryskiwaczy przed montażem nowych podzespołów jest konieczne, gdyż bez tego miedziana podkładka pod wtryskiem nie mogłaby dokładnie przylegać do gniazda, co powodowałoby uciekanie kompresji i pogorszenie pracy wtryskiwacza. Co więcej, powstałe w wyniku tego nieszczelności prowadzą do szybszego zużywania się wtrysków, więc nawet nowe podzespoły mogłyby się w krótkim czasie zapiec ponownie.

 

Zestaw frezów do gniazd wtryskiwaczy
Frezy do gniazd wtryskiwaczy

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO