Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Suwmiarka do pompowtryskiwaczy – do czego służy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena:
Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka: 24 - 48 godzin
Gwarancja: 2 lata bez limitu kilometrów

Pompowtryskiwacze regeneracja

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W pracowni naprawy pompowtryskiwaczy suwmiarka służy do pomiaru grubości podkładek regulacyjnych, za pomocą których ustawiana jest:

- wartość BIP, czyli czas zwłoki impulsu elektrycznego, który wpływa na charakter dawki;
- szczelina zaworka, która decyduje o stopniu otwarcia zaworka.

Podczas ustawiania pompowtryskiwaczy mechanik ma wpływ na wyregulowanie wartości podanych powyżej, bowiem ostateczne parametry wtrysku determinuje kształt, średnica oraz ilość kanalików znajdujących się w rozpylaczu.

Trzeba jednak wiedzieć, że w profesjonalnych pracowniach suwmiarka nie jest już stosowana do naprawy pompowtrysków, ze względu na to, iż jest zbyt niedokładna. Odchodzi się od stosowania tego narzędzia na rzecz znacznie dokładniejszych przyrządów do ustawiania pompowtryskiwaczy, jakim jest np. mikrometr.

Suwmiarka do pompowtryskiwaczy
Suwmiarka do pompowtryskiwaczy – do czego służy?

1. Suwmiarka a mikrometr

Mikrometr, jak sama nazwa wskazuje, mierzy grubość podkładki co do mikrona, czyli jednej tysięcznej milimetra, natomiast w przypadku suwmiarki jest to jedna dziesiąta milimetra. Jest więc bardzo precyzyjnym narzędziem mierniczym. Z kolei suwmiarka nie wykaże różnicy podczas pomiarów podkładek o niewielkiej różnicy w grubości. Co więcej, stosuje ona pomiar punktowy, przy czym mikrometr mierzy całą powierzchnię.

Gdzie naprawiać pompowtryskiwacze?

Jeśli więc chcemy mieć pewność co do rzetelności i poprawności przeprowadzonej naprawy, należy skorzystać z usług sprawdzonych warsztatów. Ważne, by dysponowały one dedykowanymi podzespołom układu paliwowego narzędziami. Takim narzędziem jest nie tylko mikrometr, ale także między innymi oscyloskop, za pomocą którego dokonuje się pomiaru rezystancji na cewce. Dokładne sprawdzenie pompowtryskiwaczy oraz ustawienie prawidłowych wartości ich pracy zagwarantuje nam komfortową jazdę oraz długą trwałość tych podzespołów.

Gdzie naprawiać pompowtryski?
Gdzie naprawiać pompowtryskiwacze?

Wysokiej klasy urządzenia pomiarowe, diagnostyczne i testujące są niezbędne do uzyskania dobrych rezultatów naprawy. A jak wiemy, dobrze przeprowadzona regeneracja pompowtryskiwaczy jest niezwykle ważna, ponieważ aktualnie nie ma możliwości zakupu nowych pompowtrysków.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Suwmiarka do pompowtryskiwaczy służy do pomiaru wielkości otwarcia zaworu wtryskowego w pompowtryskiwaczu oraz kąta jego podawania. Poprzez pomiar tego parametru, możliwe jest sprawdzenie czy dany pompowtryskiwacz działa prawidłowo i czy jego parametry są zgodne z zaleceniami producenta. Pomiar zaworu otwarcia wtryskiwacza jest ważnym krokiem w procesie diagnostyki układów paliwowych, pozwala na wykrycie uszkodzonych lub niesprawnych elementów.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki