Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Skutki wlania benzyny do Diesla Common Rail

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtryskiwaczy po wlaniu benzyny do diesla

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Taka sytuacja w efekcie może doprowadzić do całkowitego zniszczenia wtryskiwaczy – dlaczego? O tym przeczytacie w poniższym artykule.

Wszystkie elementy ruchome wtryskiwacza – iglica i trzpień w zaworku, aby mogły pracować prawidłowo, potrzebują odpowiedniego smarowania, jakie zapewnia im właśnie olej napędowy. W momencie, kiedy do baku wlejemy benzynę zamiast diesla, części przestają być chronione. Inne właściwości paliwa nie zapewniają wtryskiwaczowi odpowiedniego środowiska pracy, przez co może się od zatrzeć i znacznie szybciej zużyć.

Skutki zatankowania benzyny do Diesla Common Rail
Skutki wlania benzyny do Diesla Common Rail

1. Co dla wtryskiwaczy Common Rail oznacza wlanie 10 litrów benzyny do diesla?

- Taka sytuacja doprowadzi do całkowitego rozkalibrowania się wtrysków, co oczywiście będzie się wiązało z nieprawidłowym sposobem dawkowania paliwa, a więc także nierówną pracą silnika.
- Wtryskiwacz może całkowicie przestać działać, co skończy się tym, że zespół zatrzyma się w pozycji otwartej, zamkniętej lub w pozycji pośredniej między całkiem otwartą a całkiem zamkniętą.

Wielu kierowców w takim momencie zastanawia się, czy diesel pojedzie na benzynie. Jednak warto wiedzieć, że zacięcie się wtryskiwacza w pozycji otwartej, podczas gdy w baku znajduje się benzyna, może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje dla silnika naszego pojazdu. I co prawda sterownik powinien awaryjnie wyłączyć silnik, ale jak wiadomo, elektronika czasem zawodzi. Wówczas benzyna stale dostająca się do jednostki napędowej może ją zniszczyć, co znacznie zwiększy koszty naprawy.

Co zrobić, gdy wlałem benzynę do Diesla? - forum

Jeśli o wpadce zorientowaliśmy się po zatankowaniu samochodu, w żadnym razie nie należy uruchamiać silnika, aby niewłaściwe paliwo nie dostało się do wtryskiwaczy, a stamtąd do silnika. W takim przypadku zapytaj pracownika stacji paliwowej o możliwość skorzystania z urządzenia odsysającego złe paliwo. Większość stacji posiada tego typu deskę ratunkową.

Co zrobić, gdy wlałem benzynę do Diesla?
Co zrobić, gdy wlałem benzynę do Diesla? - forum

Sytuacja wygląda nieco gorzej w przypadku jazdy z nieodpowiednim paliwem. Kiedy o pomyłce dowiadujemy się w trakcie jazdy, należy jak najszybciej przerwać podróż i wezwać pomoc drogową. Auto należy zaholować na lawecie, aby nie dopuścić do całkowitego uszkodzenia zarówno wtryskiwaczy, jak i jednostki napędowej.

Udostępnij wpis

Komentarze

D

Wystawiono 11 miesiecy temu

Niestety większość stacji nie posiada takich awaryjnych wyjść. A przynajmniej na Śląsku i w Małopolsce. Żona często się o tym przekonywała

Czy ta opinia była pomocna?

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Wlanie benzyny do silnika Diesla Common Rail może prowadzić do poważnych konsekwencji dla silnika i układu zasilania paliwem. Benzyna jest znacznie lżejsza od oleju napędowego (Diesel) i ma inne właściwości spalania, co oznacza, że wprowadzenie benzyny do silnika diesla common rail może prowadzić do poważnych problemów. Uszkodzenie pompy wysokiego ciśnienia: Wlanie benzyny do układu paliwowego common rail może prowadzić do uszkodzenia pompy wysokiego ciśnienia, ponieważ benzyna nie jest odpowiednim paliwem dla tego typu pomp. Uszkodzenie wtryskiwaczy: Wlanie benzyny do wtryskiwaczy diesla common rail może prowadzić do ich zatkania lub uszkodzenia, ponieważ benzyna nie jest odpowiednią substancją do pracy tych elementów. Uszkodzenie silnika: Wlanie benzyny do silnika common rail może prowadzić do uszkodzenia jego poszczególnych elementów, takich jak tłoki, zawory, wał korbowy, a także do trwałego uszkodzenia silnika. Brak mocy silnika i trudności z odpaleniem.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki