Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

SERWIS BOSCHA | UKŁAD STEROWANIA WTRYSKIWACZY COMMON RAIL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Układ sterowania wtryskiwaczy Common Rail Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Układ sterowania wtryskiwaczy Common Rail to zaawansowany system, który umożliwia precyzyjną kontrolę procesu wtrysku paliwa do cylindrów silnika. Głównym elementem układu jest wysokociśnieniowa pompa zasilająca paliwo do magazynu common rail, skąd trafia ono do każdego z wtryskiwaczy. Sterowanie procesem wtrysku paliwa odbywa się przy pomocy elektronicznego sterownika, który odbiera informacje z różnych czujników mierzących np. prędkość obrotową silnika, temperaturę czy ciśnienie w magazynie common rail. Dzięki temu, układ jest w stanie dostosować parametry wtrysku do zmieniających się warunków i zapewnić optymalną ilość paliwa dla każdego z cylindrów. W efekcie, układ sterowania wtryskiwaczy Common Rail przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa, redukcji emisji spalin i poprawy osiągów silnika.

Elektroniczny układ sterowania silnika Common Rail ZS

Początki elektronicznych układów sterowania w silnikach spalinowych sięgają 1967 roku, w którym to firma Bosch wprowadziła pierwszy elektroniczny układ sterowania procesem wtrysku benzyny (D-Jetronic) w modelu 1600E firmy Volkswagen. Aczkolwiek w silnikach wysokoprężnych przez długi jeszcze czas używane było mechaniczne sterowanie procesem wtrysku, a jednym z pierwszych sterowanych elektronicznie urządzeń w silnikach o zapłonie samoczynnym była wielosekcyjna, pompowtryskiwacz promieniowa pompa firmy Bosch o nazwie VP44, która znalazła zastosowanie w silnikach marki BMW. Natomiast współczesne układy sterowania montowane w samochodach są tak mocno rozbudowane, iż moc obliczeniowa mikroprocesora znacząco przewyższa tę stosowaną w komputerach służących do sterowania lotem wahadłowca kosmicznego. Wprowadzenie elektronicznych układów Common Rail sterowania silników ZS w głównej mierze uwarunkowane było coraz bardziej restrykcyjnymi wymaganiami dotyczącymi ograniczenia emisji szkodliwych składników spalin. Użycie takiego systemu wpłynęło korzystnie na poprawę takich parametrów jak:
- ograniczenie jednostkowego zużycia paliwa,
- poprawę dynamiki silnika,
- poprawę elastyczności i bezpieczeństwa podczas jazdy,
- możliwości łatwego rozruchu,
- ochronę silnika przed uszkodzeniem poprzez wprowadzenie w stan awaryjnego unieruchomienia.
Udało się to wszystko uzyskać dzięki rozwojowi mikroelektroniki i informatyki, które zapoczątkowały pojawianie się coraz większej liczby urządzeń i układów elektronicznych. W związku z powyższym nastąpiło upowszechnienie układów elektronicznego sterowania we współczesnych samochodach, których dalszy rozwój przyczynił się do elektronizacji samej jednostki napędowej. W rezultacie elektroniczne sterowanie silnika Common Rail o zapłonie samoczynnym (ang. Electronic Diesel Control w skrócie EDC) przeobraziło pracę i obsługę serwisową silnika w sposób znaczący poprzez stworzenie jednostki napędowej, w której kierujący pojazdem wysyła tylko sygnały poprzez na przykład zmianę położenia pedału przyśpieszenia, które pośrednio wpływają na charakter pracy silnika, a nie jak to miało miejsce bezpośrednio poprzez sterowanie mechaniczne. Zatem całą kontrole nad poprawnością pracy silnika przejęła elektroniczna jednostka sterująca. W skład układu EDC zalicza się trzy bloki funkcyjne, którymi są:
- czujniki i nadajniki wartości znamionowych służące do przesyłania do modułu sterującego informacji o stanie pracy silnika w postaci zmierzonych wartości fizycznych w formie sygnału elektrycznego,
- moduł sterujący, odbierający i przetwarzający otrzymane sygnały wejściowe, a następnie wysyłający elektryczne sygnały wyjściowe do elementów wykonawczych odpowiednio dopasowanych przez regulacyjny algorytm obliczeniowy,
- nastawniki (elementy wykonawcze) przetwarzające informacje otrzymywane od modułu sterującego w postaci sygnału elektrycznego na wyjściowe sygnały mechaniczne.
Na rysunku 3.1 przedstawiono schemat obrazujący w sposób graficzny poszczególne bloki funkcyjne elektronicznego układu sterowania silników wysokoprężnych i ich elementy składowe.

Rys. 3.1. Schemat elektronicznego układu sterowania silników Common Rail ZS z podziałem na poszczególne bloki funkcyjne

schemat elektronicznego układu sterowania silników Common Rail ZS

Wszystkie te informacje zbierane w sterowniku silnika dają możliwość szybkiej i pewnej diagnozy silnika przez Serwis Boscha, a to skutkuje, że naprawa wtrysków, czy ich wymiana na nowe jest zawsze zasadna. Wymiana informacji pomiędzy poszczególnymi blokami funkcyjnymi to nic innego jak elektroniczne sterowanie silnika, które w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie odbiera oraz przesyła informacje między poszczególnymi elementami układu Common Rail Bosch/Delphi/Denso/Siemens VDO a tym samym gwarantuje właściwą pracę silnika. Odwiedź nasze kolejne strony, gdzie zostaną omówione dokładniej informacje dotyczące wymagań, zasady działania, sterowania oraz wymiany danych, jakie stosuje się w elektronicznych układach sterowania silników ZS.

Jeżeli masz problem z pompowtryskiwaczami (vw, audi, seat, skoda 1,9 2,0 tdi), czy wtryskiwaczami lub pompą Common Rail, pompami PLD odwiedź naszą pracownię regeneracji ASO Bosch Service. Wszystkie usługi wykonujemy wysyłkowo z całego obszaru Polski. Możemy zamówić do Ciebie naszego kuriera. Miasta Warszawa, Lublin, Rzeszów, Poznań, Wrocław, Mielec, Radom, Kielce, Kraków, Jaworzno i wiele innych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Błażej

Wystawiono 8 miesiecy temu

Układ sterowania wtryskiwaczy Common Rail to system, który odpowiada za precyzyjne i elastyczne dawkowanie paliwa do komory spalania. Składa się z kilku podstawowych elementów: • Pompy PLD (Pompa wysokiego ciśnienia paliwa), która odpowiada za wytwarzanie wysokiego ciśnienia paliwa w układzie Common Rail. • Szyny Common Rail, która dostarcza paliwo z pompy PLD do końcówek wtrysków. • Końcówek wtrysków, które odpowiadają za precyzyjne wtryskiwanie paliwa do komory spalania. • Sterownika, który odpowiada za kontrolowanie działania układu. Sterownik jest zwykle zintegrowany z komputerem pokładowym samochodu. Sterownik komunikuje się z silnikiem za pomocą czujników i komunikuje się z komputerem pokładowym za pośrednictwem magistrali diagnostycznej. Sterownik układu Common Rail dostosowuje ilość paliwa dostarczaną do końcówek wtrysków w zależności od sytuacji jazdy. Sterownik analizuje dane z czujników, takich jak czujnik położenia przepustnicy, czujnik temperatury powietrza dolotowego, czujnik ciśnienia na szynie Common Rail oraz inne, i na ich podstawie reguluje ilość paliwa dostarczaną do końcówek wtrysków. Układ Common Rail pozwala na bardziej precyzyjne i elastyczne dawkowanie paliwa, co przyczynia się do lepszej wydajności silnika i niższych emisji spalin.

Czy ta opinia była pomocna?

Krystian

Wystawiono 3 lata temu

Ha, pierwszy układ common rail to naprawdę odległe dla mnie lata, ciekawe poczytać trochę historii.

Czy ta opinia była pomocna?

Gdańsk Jurek

Wystawiono 4 lata temu

A u mnie to taki problem jest, że mam brak zasilania na wtryskiwaczach. Mechanik mówił, że wiązka, w sensie, że kable do wymiany i to w sumie byłoby najmniejszy problem, ale ja to jestem taki kombinator trochę i stąd pytanie: jak sprawdzić cewkę wtryskiwacza CR?

Czy ta opinia była pomocna?

Beemwu

Wystawiono 4 lata temu

Posiadam BMW z taką pompą, działa idealnie :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki