25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Serwis Bosch | POMPOWTRYSKIWACZE CENA – naprawiamy pompowtryski - Pawlik

Autor: Kamila Mila
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.74

Pompowtryskiwacze to trwałe urządzenia odpowiedzialne za wtrysk paliwa w jednostkach napędowych z zapłonem samoczynnym. Niestety, kiedy dojdzie do ich awarii, ceny nowych pompowtryskiwaczy potrafią przerazić niejedną osobę.

Układ mechanicznego wtrysku paliwa do silników wysokoprężnych, wykorzystujący pompowtryskiwacze Bosch został opracowany i wprowadzony na rynek pod koniec lat dziewięćdziesiątych przez koncern Volkswagen AG, debiutując niedługo po konkurencyjnym systemie Common Rail. Był to, w chwili premiery, najlepszy system zasilania silników z zapłonem samoczynnym, ponieważ cechował się brakiem problemów związanych z pompami rozdzielaczowymi i sekcyjnymi oraz dużo wyższym osiąganym ciśnieniem dawki paliwa niż w przypadku Common Rail. Różnica ciśnień była ogromna, ponieważ pierwsza generacja Common Rail była w stanie osiągać maksymalnie 1300bar, zaś pompowtryskiwacze sprężały paliwo do poziomu 2000 barów.

Koncern Volkswagen Aktiengesellschaft zaczął stosować pompowtryskiwacze w niemal każdej wersji jednostek wysokoprężnych produkowanych po 1998 roku, przez co pojawiły się one pod maskami samochodów takich marek jak Audi, Volkswagen, DAF, Scania, Skoda, Seat, produkowanym przez Forda modelu rodzinnego vana Galaxy, a także w wielu pojazdach rolniczych i ciężarowych spoza koncernu, takich jak Renault Magnum, Mercedes-Benz Actros, Iveco, czy John Deere. Przez fakt tak wielu pojazdów korzystających z tego systemu, pompowtryskiwacze pojawiały się w silnikach TDI o różnej mocy i pojemnościach sięgających od 1.4 do aż 12.5dm3.

Skomplikowaną budowę pompowtryskiwacza Boscha najłatwiej podzielić na trzy główne części: elektrozawór, wtryskiwacz i pompę. Wtryskiwacz składa się z iglicy wtryskiwacza, dławika iglicy, sprężyny wewnętrznej wtryskiwacza, zaworu przelewowego i uszczelki termoizolacyjnej, odpowiedzialnej za uszczelnianie gniazda wtryskiwacza. Pompa z kolei zbudowana jest z cylindra, w którym znajduje się sprężyna okalająca tłoczek pompy, ten zaś połączony jest śrubą o kulistym łbie z dźwignią typu rolkowego, wystającą z pompy i odpowiedzialną za zasilanie pompowtryskiwacza. Dzieje się to poprzez ruch rolki dźwigni po osadzonej na wałku rozrządu krzywce posiadającej łagodny kształt z jednym ostrym załamaniem. Pompowtryskiwacz działa w oparciu o dwie fazy wtrysku – fazę wstępną oraz fazę zasadniczą.

Niestety pompowtryskiwaczy nie da się zaliczyć do rozwiązań prostych konstrukcyjnie, przez co komplikują one znacznie budowę silników w nie wyposażonych, zwiększając także ich rozmiary. Pomimo wysokiej trwałości potrafią ulec wyeksploatowaniu, czy też uszkodzeniom wywołanym przez złą regulację systemu, zbierający się w silniku nagar, niewłaściwie przeprowadzony tuning jednostki napędowej, czy źle zachodzącym procesem spalania mieszanki paliwowo-powietrznej. Poziom zaawansowania konstrukcji odbija się także na cenach nowych urządzeń, kosztujących od 900 do nawet 2000 złotych za sztukę, co (biorąc pod uwagę fakt, że każdy cylinder silnika posiada jeden pompowtryskiwacz) potrafi drastycznie zwiększyć koszty serwisu. Na szczęście pompowtryskiwacze da się regenerować w ASO Bosch Service Pawlik, dzięki czemu można zaoszczędzić, w zależności od stopnia uszkodzenia każdego egzemplarza, nawet do kilku tysięcy złotych. Regeneracja pompowtryskiwaczy w profesjonalnym zakładzie - Serwisie Boscha pozwala na uzyskanie parametrów identycznych z fabrycznie nowymi egzemplarzami, dzięki czemu nie ma powodów do obaw o szybkie pojawienie się kolejnej awarii.

Samochody osobowe i ciężarowe mają możliwość naprawy pompowtryskiwaczy na oryginalnych częściach Bosch w Bardzo atrakcyjnych cenach.

Komentarze

Gabryś 2020-03-17 12:09:18

czy pompowtryskiwacze Delphi do Vovlo też robicie?

Marek 2020-03-06 10:35:10

Przeczytałem u was, jakie objawy dają pompowtryskiwacze, gdy coś się z nimi dzieje. Będę na baczności.

Japanelo 2019-08-29 09:10:41

Bardzo dobrze się to czyta :)

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO