25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Service Diesel Bosch | REGENERACJA POMPOWTRYSKIWACZY GDAŃSK

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.68

NAPRAWA POMPOWTRYSKÓW GDAŃSK – Pompowtryskiwacze Pomorkie - regeneracja (Regeneration Unit-Injector-Gdansk)


Gdańsk to duże miasto zlokalizowane nad morzem Bałtyckim, będące ważnym ośrodkiem logistycznym i turystycznym z wieloma zabytkami i centrami przeładunku towarów.

Miasto powstało w okolicach VII wieku, zaś prawa miejskie otrzymało w roku 1263. Jest to największe miasto tak zwanego „Trójmiasta”, tworzonego przez Gdańsk, Gdynię i Sopot, a także centrum aglomeracji gdańskiej, liczącej 1mln 250 tysięcy mieszkańców, żyjących na powierzchni 3718,31km2. Samo miasto zamieszkiwane jest przez około 461 490 osób, co stanowi szósty wynik pod względem zaludnienia w Polsce, jego powierzchnia zaś wynosi 261,96km2, co jest siódmym wynikiem w kraju. Gdańsk zlokalizowany jest u ujścia Motławy do Wisły, na Żuławach Wiślanych, nad Zatoką Gdańską.

Na terenie miasta działa wiele centrów kulturowych, takich jak na przykład Filharmonia Bałtycka, Teatr Wybrzeże czy Opera Bałtycka, odbywa się tu wiele różnych festiwali oraz innych wydarzeń związanych z kulturą i rozrywką. Gdańsk jest miastem handlowym praktycznie od momentu jego powstania, przebiega tędy wiele szlaków towarowych i handlowych, mają tu także główne siedziby duże firmy funkcjonujące w krajowej gospodarce, takie jak Grupa Lotos czy koncern odzieżowy LPP, do którego należą takie marki jak RESERVED, House, Cropp, Mohito czy Sinsay. Działa tu największych rozmiarów prywatna stocznia w Polsce – Gdańska Stocznia „Remontowa”. Ponadto występują tu ośrodki przemysłu metalurgicznego, budowlanego oraz handlu zarówno hurtowego, jak i detalicznego. Położenie Gdańska determinuje jego znaczenie w transporcie lądowym, morskim i lotniczym o znaczeniu zarówno krajowym, jak i międzynarodowym. Krzyżują się tu drogi transeuropejskie E28, E75 i E77, przez miasto przechodzą też drogi krajowe nr 91 i 7, a także trasy ekspresowe S6 oraz S7, ponadto na obszarze Gdańska funkcjonuje 6 dróg o znaczeniu wojewódzkim: 218, 221, 222, 468, 472 i 501.

W tak dużym mieście, mającym wieloletnią historię związaną z handlem i międzynarodowym transportem towarów niemożliwe byłoby funkcjonowanie bez samochodów osobowych i ciężarowych z silnikami o zapłonie samoczynnym, zasilanymi pompowtryskiwaczami. Takie jednostki najlepiej sprawdzają się przy pokonywaniu długich dystansów, ponieważ dzięki pompowtryskiwaczom mają mniejszy niż inne silniki Diesla apetyt na paliwo oraz są ponadprzeciętnie trwałe, potrafiąc wytrzymać przebiegi liczone w setkach tysięcy kilometrów przed pojawieniem się pierwszych oznak wyeksploatowania układu PD(skrót od Pumpe Düse – system wtryskiwaczy).

Prócz posiadania oczywistych zalet, takich jak wymienione powyżej oraz większa wydajność, spowodowana wyższym ciśnieniem wtrysku, pompowtryskiwacze Boscha posiadają też swoje wady, które są szczególnie uciążliwe w momencie dojścia do uszkodzenia, regeneracji układu PD lub jego wyeksploatowania. Zaawansowana konstrukcyjnie głowica przystosowana do napędzania pompowtryskiwaczy nie należy do tanich, tak samo jak same pompowtryskiwacze, które potrafią kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych, dlatego też w przypadku ich uszkodzenia lepiej udać się do profesjonalnego zakładu lub autoryzowanego Service Diesel Bosch Pawlik ich producenta, które zajmują się regeneracją tych urządzeń. Jest to zdecydowanie tańsza alternatywa pozwalająca na zaoszczędzenie czasem nawet kilku tysięcy złotych, będąc przy okazji gwarantem otrzymania urządzenia posiadającego parametry fabrycznie nowego egzemplarza.

Komentarze

Remik J. 2020-03-06 10:26:01

Ekstra, że diesle mogą teraz w Gdańsku liczyć na profesjonalne usługi regeneracji wtryskiwaczy.

blux57 2019-08-29 14:18:44

W większych miastach wiadomo, że można naprawić wtryski i pompowtryski i inne podzespoły, ale co z mniejszymi miejscowościami?

Miroslaw 2019-08-29 08:50:42

Super, że w Gdańsku mogę regenerować swoje wtryski, jeżdżę dużo po Polsce i taka możliwość jest dla mnie jak zbawienie :)

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO