Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Rola wtryskiwaczy Common Rail w systemie zasilania – to prawdziwy majstersztyk motoryzacji!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wtryskiwacze Common Rail stanowią istotny element nowoczesnych układów zasilania silników wysokoprężnych, przyczyniając się do poprawy efektywności spalania, ograniczenia emisji spalin oraz zwiększenia wydajności silnika. Poniżej przedstawiamy główne funkcje i znaczenie wtrysków:

- Precyzyjne wtryskiwanie paliwa – wtryskiwacze Common Rail umożliwiają bardzo precyzyjne wtryskiwanie paliwa do komór spalania silnika. Dzięki temu, ilość paliwa, moment wtrysku oraz kąt rozpylania mogą być dokładnie kontrolowane, co wpływa na efektywność spalania.
- Wysokie ciśnienie w systemie – w odróżnieniu od starszych układów wtryskowych, w systemie Common Rail paliwo jest przechowywane w oddzielnym "wspólnym kolektorze" (Common Rail) pod bardzo wysokim ciśnieniem. Wtryskiwacze są w stanie wtryskiwać paliwo z tego wspólnego kolektora do każdej komory spalania niezależnie, co umożliwia lepszą kontrolę procesu wtrysku.
- Zwiększona efektywność spalania – Precyzyjne sterowanie ilością i momentem wtrysku paliwa pozwala na optymalne dostarczanie paliwa w zależności od warunków pracy silnika. To z kolei zwiększa efektywność spalania, co może prowadzić do niższego zużycia paliwa, redukcji emisji spalin oraz poprawy wydajności silnika.
- Elektroniczna kontrola – Wtryskiwacze Common Rail są często wyposażone w elementy elektroniczne, takie jak elektrozawory, co umożliwia zaawansowaną kontrolę procesu wtrysku przez sterownik silnika.

Wtryski Common Rail
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Jak działa wtrysk CR

Jak działa wtryskiwacz Common Rail?

Kiedy silnik wymaga wtrysku, elektrozawór w danym wtryskiwaczu otwiera się, a paliwo jest precyzyjnie wstrzykiwane do komory spalania pod wysokim ciśnieniem. System ten umożliwia optymalną kontrolę procesu wtryskiwania, poprawiając efektywność spalania, moc silnika i redukcję emisji spalin. Trzeba jeszcze wspomnieć, że paliwo jest przechowywane pod wysokim ciśnieniem w magistrali Common Rail. Elektroniczny sterownik kontroluje momenty wtrysku, ilość paliwa i kąt rozpylania.

Co steruje wtryskiem Common Rail?

Wtryskiem Common Rail steruje zaawansowany system elektroniczny, w którym kluczową rolę pełni sterownik silnika. System ten obejmuje kilka elementów, które współpracują, aby precyzyjnie kontrolować proces wtrysku paliwa. Schemat Common Rail wykorzystuje różne czujniki do dostarczenia informacji o warunkach pracy silnika, na przykład, czujniki ciśnienia, temperatury, czy prędkości obrotowej są istotne dla precyzyjnej kontroli procesu wtryskiwania. Ponadto każdy wtryskiwacz w układzie Common Rail jest wyposażony w elektrozawór. Sterownik silnika kontroluje otwieranie i zamykanie tych elektrozaworów, co reguluje momenty wtrysku paliwa, ilość wtryskiwanego paliwa, oraz kąt rozpylania.

Schemat Common Rail

Z czego składa się układ Common Rail?

Układ Common Rail składa się z kilku kluczowych komponentów, które umożliwiają precyzyjne sterowanie procesem wtryskiwania paliwa w silnikach wysokoprężnych. Należą do nich: szyna Common Rail, wtryskiwacze, pompa wysokiego ciśnienia, pompa paliwa, przewody paliwowe oraz jednostka sterująca. Zasada działania Common Rail polega na tym, że paliwo utrzymywane jest pod wysokim ciśnieniem w magistrali, a sterownik silnika decyduje, kiedy i ile paliwa ma być wstrzykiwane przez poszczególne wtryskiwacze. To z kolei przekłada się na lepszą kontrolę procesu spalania, co może poprawić efektywność silnika i ograniczyć emisję szkodliwych substancji.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki