Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Regulacja wtryskiwaczy Diesel

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regulacja wtrysków Diesel

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W autoryzowanym serwisie regulacja wtryskiwaczy Diesel z reguły przebiega pod kątem ich ciśnienia i dawkowania paliwa. Sposoby regulacji ciśnienia wtrysku różnią się nieco w zależności od konkretnych typów wtryskiwaczy, ale obecnie najczęściej spotykanym rozwiązaniem w przypadku wtrysków Common Rail jest regulacja ciśnienia przy wykorzystaniu podkładek. Zwykle występują dwie różnej grubości podkładki do regulacji ciśnienia wtryskiwacza, które połączone są ze sprężyną wtrysku. Wtrysk paliwa zachodzi wtedy, gdy ciśnienie paliwa jest większe od siły sprężyny. Podkładki te muszą być idealnie dopasowane, gdyż nawet różnica kilku tysięcznych milimetra może wpłynąć na wartości wtrysku. Stąd też, uszkodzone na przykład w wyniku zużycia podkładki regulacyjne zawsze wymienia się podczas naprawy jaką jest regeneracja wtryskiwaczy. Ponadto, równie ważne jest wyregulowanie dawkowania wtrysku – zabrudzone lub rozkodowane wtryskiwacze mogą mieć różne parametry dawek, co wpływa na pracę całego układu. Winę za niewłaściwe wartości wtrysków często ponoszą także uszkodzone końcówki. Dlatego właśnie do rzetelnej diagnostyki przyczyny nieprawidłowości wykorzystuje się specjalistyczne maszyny.

Wtryskiwacze podczas regulacji w naszym salonie
Regulacja wtryskiwaczy Diesel


Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail – opisujemy

Regeneracja wtrysków CR w warsztacie jest zabiegiem, podczas którego regulowane są wszystkie najważniejsze parametry wtryskiwaczy Diesel. Fachowo wykonana regeneracja wtrysków sprawia, że wyregulowany wtrysk paliwa jest w stanie powrócić do stanu technicznego dorównującego nawet fabrycznie nowym wtryskiwaczom. To, ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy w dużej mierze zależy od konkretnego modelu, stopnia uszkodzenia wtryskiwacza, jak i samego serwisu wykonującego usługę, jednak zawsze jest to dużo korzystniejsza cenowo opcja w porównaniu z wymianą podzespołów na nowe. Należy pamiętać, że zaniedbanie oznak awarii wtryskiwaczy, jakimi są np.:

  • zwiększone zużycie paliwa,
  • nierówna praca silnika,
  • kłopoty z uruchomieniem pojazdu na zimnie,

może doprowadzić do kolejnych problemów z układem paliwowym i silnikiem, co przekłada się również na kolejne wizyty w serwisie.

Wtryskiwacze Common Rail po regeneracji
Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail – opisujemy
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Regulacja wtryskiwaczy w silnikach Diesla polega na dostosowaniu ilości paliwa, która jest wtryskiwana do silnika. Proces regulacji może być różny w zależności od typu silnika i układu wtryskowego. Regulacja mechaniczna: W starszych silnikach Diesla, regulacja wtryskiwaczy jest przeprowadzana mechanicznie, poprzez ręczne dostosowanie położenia wtryskiwacza. Regulacja elektroniczna: W nowszych silnikach Diesla, regulacja wtryskiwaczy jest przeprowadzana elektronicznie, za pomocą specjalnego komputera silnika. Regulacja Common Rail: Wtryskiwacze Common Rail są regulowane elektronycznie za pomocą specjalnego komputera, który kontroluje ciśnienie paliwa w układzie wtryskowym. W celu dokonania regulacji wtryskiwaczy, należy skorzystać z specjalistycznego narzędzia, takiego jak manometr do ustawiania ciśnienia, specjalny komputer diagnostyczny lub specjalne narzędzie do regulacji elektronicznej. Należy pamiętać, że regulacja wtryskiwaczy jest skomplikowanym procesem, który wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Dlatego należy skontaktować się z profesjonalnym mechanikiem, który będzie miał odpowiednie narzędzia i umiejętności do przeprowadzenia regulacji.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki