25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Regulacja wtryskiwaczy Diesel

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.74

W autoryzowanym serwisie regulacja wtryskiwaczy Diesel z reguły przebiega pod kątem ich ciśnienia i dawkowania paliwa. Sposoby regulacji ciśnienia wtrysku różnią się nieco w zależności od konkretnych typów wtryskiwaczy, ale obecnie najczęściej spotykanym rozwiązaniem w przypadku wtrysków Common Rail jest regulacja ciśnienia przy wykorzystaniu podkładek. Zwykle występują dwie różnej grubości podkładki do regulacji ciśnienia wtryskiwacza, które połączone są ze sprężyną wtrysku. Wtrysk paliwa zachodzi wtedy, gdy ciśnienie paliwa jest większe od siły sprężyny. Podkładki te muszą być idealnie dopasowane, gdyż nawet różnica kilku tysięcznych milimetra może wpłynąć na wartości wtrysku. Stąd też, uszkodzone na przykład w wyniku zużycia podkładki regulacyjne zawsze wymienia się podczas naprawy jaką jest regeneracja wtryskiwaczy. Ponadto, równie ważne jest wyregulowanie dawkowania wtrysku – zabrudzone lub rozkodowane wtryskiwacze mogą mieć różne parametry dawek, co wpływa na pracę całego układu. Winę za niewłaściwe wartości wtrysków często ponoszą także uszkodzone końcówki. Dlatego właśnie do rzetelnej diagnostyki przyczyny nieprawidłowości wykorzystuje się specjalistyczne maszyny.

 

Wtryskiwacze podczas regulacji w naszym salonie
Regulacja wtryskiwaczy Diesel


Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail – opisujemy

Regeneracja wtrysków CR w warsztacie jest zabiegiem, podczas którego regulowane są wszystkie najważniejsze parametry wtryskiwaczy Diesel. Fachowo wykonana regeneracja wtrysków sprawia, że wyregulowany wtrysk paliwa jest w stanie powrócić do stanu technicznego dorównującego nawet fabrycznie nowym wtryskiwaczom. To, ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy w dużej mierze zależy od konkretnego modelu, stopnia uszkodzenia wtryskiwacza, jak i samego serwisu wykonującego usługę, jednak zawsze jest to dużo korzystniejsza cenowo opcja w porównaniu z wymianą podzespołów na nowe. Należy pamiętać, że zaniedbanie oznak awarii wtryskiwaczy, jakimi są np.:

 

  • zwiększone zużycie paliwa,
  • nierówna praca silnika,
  • kłopoty z uruchomieniem pojazdu na zimnie,

 

może doprowadzić do kolejnych problemów z układem paliwowym i silnikiem, co przekłada się również na kolejne wizyty w serwisie.

 

Wtryskiwacze Common Rail po regeneracji
Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail – opisujemy

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO