Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Regulacja pompowtryskiwaczy | POMPOWTRYSKIWACZ 1.9TDI CENA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
CENA Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Regulacja pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regulacja pompowtryskiwaczy jest procesem dostosowania parametrów pracy pompowtryskiwaczy w celu uzyskania optymalnej wydajności i osiągów silnika. Pompowtryskiwacze to elementy układu wtryskowego silnika Diesla, które odpowiadają za dostarczanie paliwa do komór spalania. Regulacja pompowtryskiwaczy jest ważna dla utrzymania prawidłowego działania układu wtryskowego i osiągnięcia maksymalnej wydajności silnika. Proces ten polega na ustawieniu ciśnienia wtrysku, czasu trwania wtrysku, a także kąta wtrysku i korekcji na obciążenie. Dzięki tym regulacjom można zoptymalizować proces wtryskiwania paliwa i zwiększyć moc i moment obrotowy silnika, a także zmniejszyć zużycie paliwa i emisję szkodliwych substancji. Regulacja pompowtryskiwaczy wymaga specjalistycznej wiedzy i narzędzi, dlatego powinna być przeprowadzana przez wykwalifikowanych mechaników z doświadczeniem w zakresie napraw i regulacji układów wtryskowych. Koszt regulacji pompowtryskiwaczy zależy od wielu czynników, takich jak marka i model pojazdu, ilość pompowtryskiwaczy, stopień ich zużycia oraz doświadczenie i specjalizacja warsztatu.

1. Regulacja pompowtryskiwaczy Bosch | POMPOWTRYSKIWACZE 1.9TDI CENA – ustawienie, kalibracja, centrowanie, wyśrodkowanie – regeneracja


Pośród wszystkich silników zasilanych pompowtryskiwaczami najpopularniejszą jednostką, jaką możemy spotkać w różnych pojazdach, jest silnik 1.9TDI

Kiedy koncern Volkswagen Aktiengesellschaft postanowił wypuścić na rynek opracowany przez inżynierów Audi silnik 1.9TDI w 1991 roku, świat zwariował na jego punkcie. Jednostka okazała się być najlepszym silnikiem wysokoprężnym, jaki został dotychczas zamontowany w samochodzie osobowym, co przyczyniło się do jego ogromnej popularności. Silnik ten posiadał jednak przestarzały i mało wydajny układ zasilania, oparty na pompie rozdzielaczowej. Aby rozwiązać ten problem, grupa VAG zapoczątkowała stosowanie nowatorskiego rozwiązania pozwalającego na uzyskiwanie ciśnienia sprężonej dawki paliwa oscylującego wokół 2000bar, co zwiększało wydajność silnika, jednocześnie zmniejszając jego apetyt na olej napędowy. Mowa oczywiście o układzie Pumpe Düse, czyli pompowtryskiwaczach Bosch.
Pompowtryskiwacze nie potrzebowały wadliwych przewodów wysokiego ciśnienia, a jedną dużą pompę zastąpiono kilkoma niewielkimi, połączonymi bezpośrednio z wtryskiwaczami, z którymi tworzyły pojedyncze elementy układu. Na każdy cylinder jednostki 1.9TDI przypadał jeden pompowtryskiwacz, co pozwalało na uzyskiwanie równego ciśnienia w każdym cylindrze oraz równomierną pracę silnika. Były to także urządzenia trwałe, co wraz z niskim spalaniem przyczyniało się bezpośrednio do niskich kosztów eksploatacji, a co za tym idzie dużej popularności układu PD. Regulacji podlega luz między pompowtryskiwaczem a popychaczem różny dla danego silnika diesla opisany w dokumentacjach technicznych.
Jak dobre w swoim czasie było to rozwiązanie, niech świadczy fakt, w ilu wersjach silnika 1.9TDI pojawiły się pompowtryskiwacze, było ich bowiem aż 28, wśród których nie zabrakło ani słabszych wersji, ani zadziornych silników znanych chociażby z usportowionych wersji modeli Seata, oznaczonych nazwą Cupra. Silniki posiadały nie tylko różną moc, ale też różne oznaczenia, uzależnione chociażby od rodzaju koła zamachowego czy turbosprężarki: BSU – 75KM przy 4000obr/min i 200Nm przy 1900obr/min; BRU, BXF, BXJ – 90KM przy 4000obr/min i 210Nm przy 1800-2500obr/min; ANU – 90KM przy 4000obr/min i 240Nm przy 1900obr/min; ATD, AXR, BEW, BMT – 101KM przy 4000obr/min i 240Nm przy 1800-2400obr/min; AVB, AVQ – 101KM przy 4000obr/min i 250Nm przy 1900obr/min; BSW – 105KM przy 4000obr/min i 240Nm przy 1800obr/min; BJB, BKC, BLS, BSV, BXE – 105KM przy 4000obr/min i 250Nm przy 1900obr/min; BPZ – 116KM przy 4000obr/min i 250Nm przy 1900obr/min; AJM – 116KM przy 4000obr/min i 285Nm przy 1900obr/min; ATJ, AUY, BVK – 116KM przy 4000obr/min i 310Nm przy 1900obr/min; AWX – 131KM przy 4000obr/min i 310Nm przy 1750-2500obr/min; ASZ, AVF, BLT – 131KM przy 4000obr/min i 310Nm przy 1900obr/min; ARL, BTB – 150KM przy 4000obr/min oraz 320Nm przy 1900obr/min; BPX, BUK – 160KM przy 3750obr/min i 330Nm przy 1900obr/min. Silniki te pojawiały się w pojazdach takich marek jak Skoda, Audi, Seat, Volkswagen czy Ford, za każdym razem udowadniając swoją dominację na rynku jednostek z zapłonem samoczynnym.
Zastosowanie pompowtryskiwaczy w silnikach 1.9TDI niosło za sobą nie tylko korzyści, ale też wady, jak na przykład znaczne skomplikowanie głowicy jak dotąd prostego konstrukcyjnie silnika. Montowanie pompowtryskiwaczy wiązało się więc ze zwiększeniem kosztów ewentualnego serwisu, a urządzenia te - mimo swej wytrzymałości – jak każdy inny element samochodu mogą odmówić posłuszeństwa. Wtedy użytkownik samochodu z silnikiem 1.9TDI PD zaczyna szukać nowych pompowtryskiwaczy, których ceny są niezwykle drogie.


Koszty regeneracji i koszty zakupu pompowtryskiwaczy

Dlatego też polecamy zainteresowanie się alternatywą dla zakupu fabrycznie nowych egzemplarzy, w postaci regeneracji już posiadanych przez użytkownika pompowtryskiwaczy Bosch. Taka regeneracja kosztuje zwykle o wiele mniej, dając przy tym identyczne efekty pod warunkiem oddania zniszczonych pompowtryskiwaczy do profesjonalnego serwisu Bosch Diesel Service Pawlik, zaznajomionego z konstrukcją urządzeń montowanych w silnikach 1.9TDI.
Bardzo ważną oprócz regulacji pompowtryskiwacza jest jego ustawienie ze względu na uszczelnienie w głowicy silnika. Prawidłowa pozycja, wyśrodkowanie pompowtryskiwacza podczas montażu powoduje, że nie uszkodzimy oringów gumowych zamontowanych na korpusie pompowtrysku Boscha, a co z tym idzie, nie będzie nieszczelności przedmuchów i spadku ciśnienia paliwa.

Udostępnij wpis

Komentarze

Nikodem

Wystawiono Rok temu

Regulacja pompowtryskiwaczy to proces, który polega na dostosowaniu dawki paliwa, jaką pompowtryskiwacz wtryskiwa do komory spalania. Regulacja ta jest ważna dla poprawnego działania silnika i zapewnienia jego efektywności oraz trwałości. Cena regulacji pompowtryskiwaczy zależy od marki i modelu pojazdu oraz od tego, czy regulacja będzie przeprowadzana przez producenta (np. Bosch lub Delphi) czy przez zewnętrznego serwisanta. W przypadku producentów cena będzie wyższa, ale zwykle daje ona gwarancję na jakość i trwałość regulowanego elementu. Zewnętrzni serwisanci mogą oferować niższe ceny, jednak trzeba mieć na uwadze, że jakość ich usług może być niższa. Cena regulacji pompowtryskiwaczy może być różna w zależności od regionu, sklepu i aktualnej oferty. Dlatego też, przed dokonaniem regulacji, warto porównać ceny w różnych sklepach oraz zasięgnąć opinii na forach internetowych, gdzie użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami z różnymi serwisami i sklepami.

Czy ta opinia była pomocna?

r

Wystawiono 4 lata temu

A jak wygląda koszt wymiany pompowtryskiwaczy 1.9 tdi? Jestem bardzo ciekawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Czarek

Wystawiono 5 lat temu

Szkoda, że są drogie te pompowtryski, ale na szczęście istnieje ich regeneracja :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki