Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Regeneracja Wtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Regeneracja Wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regeneracja wtryskiwaczy jest procesem naprawy i przywracania sprawności zużytych lub uszkodzonych wtryskiwaczy. Proces ten może być przeprowadzany przez wyspecjalizowane warsztaty lub serwisy, które posiadają odpowiednie narzędzia i wiedzę techniczną. Regeneracja wtrysków pozwala odzyskać właściwe parametry, a więc funkcjonalność i wydajność, co może znacznie przedłużyć żywotność wtryskiwaczy i przyczynić się do poprawy działania silnika.

Rodzaje oraz naprawa wtryskiwacza

Układ zasilania silnika Diesel’a jest kapryśny, wie to każdy, kto miał cokolwiek z silnikami samozapłonowymi do czynienia. Niskiej jakości paliwo, zanieczyszczenia, filigranowe rozmiary i precyzja godna szwajcarskich czasomierzy, powodują razem, że zasilanie silnika wysokoprężnego i jego usterki należą do jednych z najczęściej wymienianych przyczyn serwisowania samochodu. Kosmetyka układu zasilania by uniknąć konieczności regeneracji powinna polegać na regularnym czyszczeniu podzespołów i dbaniu o jakość wykorzystywanego przez nas paliwa. 40 tysięcy kilometrów powinno być, jeśli dbamy o serce naszego samochodu, średnią ilością przejechanych kilometrów, nim zdecydujemy się by ktoś nam obejrzał wtryski, pompę czy sterownik. Owszem, niegdyś, taka ilość byłaby śmieszna, nieraz słyszeliśmy o samochodach, które przejechały 500 tysięcy kilometrów, a ich silniki i pompowtryski wciąż nie wymagały gruntownego czyszczenia czy regeneracji, ale w dzisiejszych czasach, gdy dopuszczalny margines błędu przy produkcji wtryskiwaczy Bosch, wynosi 1 mikrometr, osiągnięcia pod względem trwałości układu i odporności na zanieczyszczenia drastycznie spadły. Filtry paliwa, jeśli są regularnie wymieniane, mogą przyczynić się do wydłużenia żywotności wtrysków, ale warunkiem, jest właśnie regularna kontrola ich stanu. Co jeśli jednak już wystąpiła usterka? Jakie są objawy i na co zwracać uwagę? Czy można pompowtryski poddać regeneracji? To i wiele więcej, w treści artykułu, zapraszam.

Przygotowanie wtryskiwaczy do regeneracji

Demontaż wtryskiwacza na części pierwsze

Po pierwsze, trzeba pamiętać, że układ zasilania silnika diesel’a nadaje się do regeneracji. Znacząca większość przypadków to sytuacje kiedy specjalizujący się w tym zakład jest w stanie przywrócić 100% skuteczności pracy pompowtryskiwaczom., a na pewno większość przypadków dotyczących produktów firmy Bosch. Po drugie warto wspomnieć, że używane przez nasz pojazd pompowtryskiwacze to rozwiązanie technologiczne od którego powoli się odchodzi. Ze względu na normy towarzyszące produkowanym samochodom odnośnie emisji spalin, wiodący dealerzy odeszli od stosowania pompowtryskiwaczy (mimo wspaniałych osiągów!) na rzecz common rail, jednak części zamienne, oprócz piezoelektrycznych zamków do pompowtrysków Denso, z nimi jest problem, dostępne są niemal od ręki. Po trzecie i najważniejsze, warto by tak ważną kwestią jak układ zasilania silnika, regeneracja pompowtryskiwaczy, zajął się profesjonalista, autoryzowany serwis, „pompiarze”.

Hydraulika w naszym samochodzie to temat wymagający i doświadczenia i sprzętu, rzadko kiedy dysponują wymienionymi lokalne zakłady diagnostyki samochodowej. Rozłożenie na części, czyszczenie (płuczka ultradźwiękowa, czyszczenie chemiczne pod zwiększonym ciśnieniem i temperaturą), montaż, testy, kalibracja i kodowanie, a następnie ponowne zamontowanie w silniku, wymagają precyzji i wiedzy, a tą poszczycić sie mogą jedynie profesjonalne zakłady, jak na przykład Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli. Pracujemy w oparciu o technologie wykorzystywane przez niemieckich inżynierów w fabrykach Bosch, a regeneracją pompowtryskiwaczy zajmujemy się już od przeszło 20 lat. Gwarancja jakości naszych usług jest sygnowana gwarancją niemieckiego potentata, a zweryfikować można ją w kilka sekund dzięki Bosch Quality Scan, mobilnej aplikacji, która daje nam wszystkim dostęp do baz danych przeprowadzonych działań bezpośrednio w Boschu.

Wtryskiwacz rozłożony na części pierwsze

Przygotowanie wtryskiwacza do regeneracji

Czarny dym z wydechu, nagłe spadki obrotów na jałowym biegu, gaśnięcie chłodnego auta, wzrost spalania przy jednoczesnym spadku osiągów, już nie muszą znaczyć tysięcy wydanych złotych, na wymianę pompowtryskiwaczy, w Stalowej Woli, testy na stołach probierczych wraz wydrukiem diagnostycznym i czyszczeniem kosztuje znacznie mniej. Łatwo się domyślić, że za pełną kontrolę w 5-cio cylindrowym samochodzie zapłacimy mniej niż za 1 używany pompowtryskiwacz. Fachowcy szkoleni wg standardów Bosch, pod mikroskopem cyfrowym są w stanie zdiagnozować wszystkie niedoskonałości naszego układu zasilania i najprawdopodobniej wszystkie również usunąć. Bosch Pawlik w Stalowej Woli serdecznie zaprasza wszystkich miłośników, pasjonatów a także każdego Klienta, do kontaktu telefonicznego. Nasz dział obsługi klienta chętnie odpowie na wszystkie Wasze pytania.

Udostępnij wpis

Komentarze

Marek

Wystawiono Rok temu

Regeneracja wtryskiwaczy to proces naprawy lub odnawiania wtryskiwaczy, który ma na celu przywrócenie ich do pierwotnej sprawności. Proces ten może obejmować czyszczenie, naprawę, wymianę uszkodzonych części lub całkowitą wymianę wtryskiwaczy. Regeneracja wtryskiwaczy jest często tańszą alternatywą dla wymiany wtryskiwaczy na nowe. Wtryskiwacze mogą być poddane regeneracji w specjalistycznych zakładach lub przez producentów wtryskiwaczy. W procesie regeneracji, wtryskiwacze są rozbierane i dokładnie czyszczone z zanieczyszczeń, takich jak sadza i osad. Następnie, wymienia się uszkodzone lub zużyte części, takie jak uszczelki, oringi, elektromagnesy itp. Po przeprowadzeniu regeneracji, wtryskiwacze są ponownie montowane i przeprowadza się testy przepływu paliwa i ciśnienia, aby upewnić się, że działają prawidłowo. Regeneracja wtryskiwaczy jest ważna dla utrzymania prawidłowej pracy silnika i zapewnienia ekonomicznego zużycia paliwa oraz niższych emisji spalin.

Czy ta opinia była pomocna?

Kamil

Wystawiono 4 lata temu

Ostatnio zauważyłem czarny dym z wydechu, ale szybko zareagowałem. Już nawet odebrałem auto z waszego serwisu.

Czy ta opinia była pomocna?

Joasia

Wystawiono 5 lat temu

Super artykuł o wtryskiwaczach, dużo można się dowiedzieć.

Czy ta opinia była pomocna?

Karolina

Wystawiono 5 lat temu

Super artykuł i fajnie, że piszą też o tym kobiety.

Czy ta opinia była pomocna?

Karol

Wystawiono 5 lat temu

U mnie właśnie problem z wtryskami objawił się spadkami obortów, ale na szczęście mechanicy szybko załatwili sprawę.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki