25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Regeneracja Wtryskiwaczy

Autor: Kamila Mila
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.62

Rodzaje oraz naprawa wtryskiwacza

Układ zasilania silnika Diesel’a jest kapryśny, wie to każdy, kto miał cokolwiek z silnikami samozapłonowymi do czynienia. Niskiej jakości paliwo, zanieczyszczenia, filigranowe rozmiary i precyzja godna szwajcarskich czasomierzy, powodują razem, że zasilanie silnika wysokoprężnego i jego usterki należą do jednych z najczęściej wymienianych przyczyn serwisowania samochodu. Kosmetyka układu zasilania by uniknąć konieczności regeneracji powinna polegać na regularnym czyszczeniu podzespołów i dbaniu o jakość wykorzystywanego przez nas paliwa. 40 tysięcy kilometrów powinno być, jeśli dbamy o serce naszego samochodu, średnią ilością przejechanych kilometrów, nim zdecydujemy się by ktoś nam obejrzał wtryski, pompę czy sterownik. Owszem, niegdyś, taka ilość byłaby śmieszna, nieraz słyszeliśmy o samochodach, które przejechały 500 tysięcy kilometrów, a ich silniki i pompowtryski wciąż nie wymagały gruntownego czyszczenia czy regeneracji, ale w dzisiejszych czasach, gdy dopuszczalny margines błędu przy produkcji wtryskiwaczy Bosch, wynosi 1 mikrometr, osiągnięcia pod względem trwałości układu i odporności na zanieczyszczenia drastycznie spadły. Filtry paliwa, jeśli są regularnie wymieniane, mogą przyczynić się do wydłużenia żywotności wtrysków, ale warunkiem, jest właśnie regularna kontrola ich stanu. Co jeśli jednak już wystąpiła usterka? Jakie są objawy i na co zwracać uwagę? Czy można pompowtryski poddać regeneracji? To i wiele więcej, w treści artykułu, zapraszam.

 

Przygotowanie wtryskiwaczy do regeneracji Demontaż wtryskiwacza na części pierwszePo pierwsze, trzeba pamiętać, że układ zasilania silnika diesel’a nadaje się do regeneracji. Znacząca większość przypadków to sytuacje kiedy specjalizujący się w tym zakład jest w stanie przywrócić 100% skuteczności pracy pompowtryskiwaczom., a na pewno większość przypadków dotyczących produktów firmy Bosch. Po drugie warto wspomnieć, że używane przez nasz pojazd pompowtryskiwacze to rozwiązanie technologiczne od którego powoli się odchodzi. Ze względu na normy towarzyszące produkowanym samochodom odnośnie emisji spalin, wiodący dealerzy odeszli od stosowania pompowtryskiwaczy (mimo wspaniałych osiągów!) na rzecz common rail, jednak części zamienne, oprócz piezoelektrycznych zamków do pompowtrysków Denso, z nimi jest problem, dostępne są niemal od ręki. Po trzecie i najważniejsze, warto by tak ważną kwestią jak układ zasilania silnika, regeneracja pompowtryskiwaczy, zajął się profesjonalista, autoryzowany serwis, „pompiarze”.

 

Hydraulika w naszym samochodzie to temat wymagający i doświadczenia i sprzętu, rzadko kiedy dysponują wymienionymi lokalne zakłady diagnostyki samochodowej. Rozłożenie na części, czyszczenie (płuczka ultradźwiękowa, czyszczenie chemiczne pod zwiększonym ciśnieniem i temperaturą), montaż, testy, kalibracja i kodowanie, a następnie ponowne zamontowanie w silniku, wymagają precyzji i wiedzy, a tą poszczycić sie mogą jedynie profesjonalne zakłady, jak na przykład Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli. Pracujemy w oparciu o technologie wykorzystywane przez niemieckich inżynierów w fabrykach Bosch, a regeneracją pompowtryskiwaczy zajmujemy się już od przeszło 20 lat. Gwarancja jakości naszych usług jest sygnowana gwarancją niemieckiego potentata, a zweryfikować można ją w kilka sekund dzięki BoschQuality Scan, mobilnej aplikacji, która daje nam wszystkim dostęp do baz danych przeprowadzonych działań bezpośrednio w Boschu.

 

Wtryskiwacz rozłożony na części pierwsze Przygotowanie wtryskiwacza do regeneracji

 

Czarny dym z wydechu, nagłe spadki obrotów na jałowym biegu, gaśnięcie chłodnego auta, wzrost spalania przy jednoczesnym spadku osiągów, już nie muszą znaczyć tysięcy wydanych złotych, na wymianę pompowtryskiwaczy, w Stalowej Woli, testy na stołach probierczych wraz wydrukiem diagnostycznym i czyszczeniem kosztuje znacznie mniej. Łatwo się domyślić, że za pełną kontrolę w 5-cio cylindrowym samochodzie zapłacimy mniej niż za 1 używany pompowtryskiwacz. Fachowcy szkoleni wg standardów Bosch, pod mikroskopem cyfrowym są w stanie zdiagnozować wszystkie niedoskonałości naszego układu zasilania i najprawdopodobniej wszystkie również usunąć. Bosch Pawlik w Stalowej Woli serdecznie zaprasza wszystkich miłośników, pasjonatów a także każdego Klienta, do kontaktu telefonicznego. Nasz dział obsługi klienta chętnie odpowie na wszystkie Wasze pytania.

Komentarze

Kamil 2020-03-06 14:33:24

Ostatnio zauważyłem czarny dym z wydechu, ale szybko zareagowałem. Już nawet odebrałem auto z waszego serwisu.

Joasia 2019-09-26 15:25:25

Super artykuł o wtryskiwaczach, dużo można się dowiedzieć.

Karolina 2019-09-09 14:31:22

Super artykuł i fajnie, że piszą też o tym kobiety.

Karol 2019-08-28 13:19:46

U mnie właśnie problem z wtryskami objawił się spadkami obortów, ale na szczęście mechanicy szybko załatwili sprawę.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO