25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

REGENERACJA POMPOWTRYSKIWACZY TUCHOLA | Diesel

Autor: Kamila Mila
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.74

NAPRAWA POMPOWTRYSKIWACZY TUCHOLA | Diesel – regeneracja pomowtrysków i Common Rail system – ASO Bosch

Tuchola to niewielkie miasto położone w centralno-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie tucholskim.

To małe miasteczko zlokalizowane jest w południowej części Pomorza Gdańskiego, nad rzekami Kiczą, Brdą i Hozjanną. Od wschodu graniczy z Borami Tucholskimi, zaś od południowego zachodu z Krajną. Jest to najważniejsza miejscowość Borów Tucholskich, które wzięły od niej nazwę, a także siedziba Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Tuchola powstała prawdopodobnie jako osada handlowa, służąca gospodarczo grodowi kasztelańskiemu w Raciążu, jednak w XIII wieku miejscowość zaczęła przejmowa od Raciąża rolę głównego miasteczka tej kasztelanii. Obecnie Tuchola jest niewielkim miasteczkiem turystycznym, przez którą przebiegają trzy drogi o znaczeniu wojewódzkim: DW237 relacji Czersk – Tuchola – Gostycyn - Mąkowarsko, DW240 prowadząca z Chojnic do Świecia przez Tucholę oraz DW241 relacji Rogoźno – Więcbork – Tuchola. Zachowała się duża część zabytków, pochodzących nawet z XIV wieku, czytelny jest także pierwotny układ urbanistyczny pochodzący z tamtego okresu.

W Tucholi nierzadko pojawiają się należące do turystów i kierowców zawodowych pojazdy osobowe, dostawcze i ciężarowe napędzane przez jednostki o zapłonie samoczynnym(silniki Diesla), zasilane mechanicznym układem bezpośredniego wtrysku paliwa opartym o pompowtryskiwacze. Tak zasilane jednostki napędowe są często wykorzystywane w motoryzacji od drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to koncern Volkswagen Aktiengesellschaft postanowił wprowadzić do powszechnego użytku pompowtryskiwacze Bosch – technologię zastępującą przestarzałe rozwiązanie wykorzystujące pompę sekcyjną(wtryskową) połączoną przewodami wysokiego ciśnienia z umieszczonymi w głowicy silnika wtryskiwaczami. W układzie Pumpe Düse zamiast jednej, dużej pompy istnieją małe pompy połączone bezpośrednio z wtryskiwaczami i działające wraz z nimi jako pojedyncze urządzenia. Dzięki temu znikają z pojazdu przewody wysokiego ciśnienia, pompy wraz z ich wszystkimi wadami, takimi jak na przykład pulsacja dawki paliwa i nierównomierna praca poszczególnych cylindrów. W układzie PD na każdy cylinder przypada oddzielny pompowtryskiwacz, odpowiadający za jego zasilanie.

Do zalet silników Diesla z układem wtryskiwaczy Bosch Pumpe Düse zdecydowanie należy zaliczyć ich mały apetyt na olej napędowy, wyższą wydajność spalania spowodowaną optymalnym ciśnieniem rozpylanej w cylindrze dawki paliwa, zwiększenie osiągów oraz wytrzymałość układu zasilania, pozwalającą na uzyskiwanie przebiegów nierealnych do osiągnięcia dla niektórych rozwiązań wtrysku w silnikach z zapłonem samoczynnym. Niestety pompowtryskiwacze mają swoje wady, które są szczególnie widoczne w momencie zajścia konieczności serwisu układu zasilania PD Boscha, a także w trakcie codziennej jazdy, w trakcie której słyszalna jest twardsza niż w przypadku pozostałych układów zasilania praca jednostki napędowej. W momencie uszkodzenia pompowtryskiwacza użytkownik zaczyna rozglądać się za nowym egzemplarzem, jednak te zazwyczaj osiągają zawrotne ceny, dlatego lepszym rozwiązaniem jest oddanie uszkodzonego urządzenia do zakładu Bosch Diesel Service Pawlik zajmującego się regeneracją systemów PD, pozwalającą na znaczne zredukowanie kosztów serwisu auta.

Komentarze

Daominika 2020-03-17 11:41:02

super!! na pewno się u Was zjawię w przyszłym tygodniu !

Ola 2020-03-06 09:48:11

Pewnie, że można w Tucholi. Ja czyściłem wtryskiwacze benzynowe za bardzo atrakcyjną cenę.

Alfred 2019-08-29 08:41:51

:O To w Tucholi też mogę regenerować pompowtryski :D

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO