25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

REGENERACJA POMPOWTRYSKIWACZY OLSZTYN | Serwisy

Autor: Tomasz Wojtak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.55

NAPRAWA POMPOWTRYSKIWACZY OLSZTYN | Serwisy naprawcze Bosch w Olsztynie

Olsztyn jest miastem na prawach powiatu położonym nad rzeką Łyną, jest też stolicą województwa warmińsko-mazurskiego i jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych w regionie.

Miasto to stanowi centrum województwa warmińsko-mazurskiego i leży w rejonie Pojezierza Olsztyńskiego, granicząc od południa z Puszczą Napiwodzko-Ramucką. Olsztyn znajduje się w paśmie moren czołowych ostatniego zlodowacenia, różnica wysokości na obszarze miasta wynosi 67 metrów(88-155m n.p.m.), lasy zajmują 21,2% terenów miejskich(1800ha) z czego większość, wynoszącą 1050 hektarów, stanowi kompleks Lasu Miejskiego Olsztyna. Przez miasto przepływają 3 rzeki, Wadąg, Kortówka oraz największa z nich: Łyna, zaś 15 znajdujących się tu jezior zajmuje łącznie około 720 hektarów powierzchni. Pisana historia Olsztyna zaczyna się w 1334 roku, w którym Henryk von Luter założył strażnicę puszczańską o nazwie Allenstein. Prawa miejskie wraz z tą nazwę nadano Olsztynowi w ostatnim dniu października 1353 roku przez diecezjalną Kapitułę Warmińską. Aktualnie Olsztyn zajmuje 88,33km2 powierzchni, zamieszkiwanej przez 173 830 osób, co daje gęstość zaludnienia 1968 osób na kilometr kwadratowy.

W Olsztynie do dnia dzisiejszego zachowała się spora liczba zabytków. Rozwinięty jest tu także przemysł dzięki między innymi Olsztyńskim Zakładom Opon Samochodowych, znajdujących się obecnie we władaniu francuskiego koncernu oponiarskiego Michelin i będących jednym z dwóch(wraz z zakładami w Dębicy) dużych ośrodków produkcji opon w Polsce. Oprócz fabryki opon w Olsztynie funkcjonuje wiele zakładów przemysłu drzewnego i meblarskiego, jak na przykład Mazur Comfort czy Mazurskie Meble Trading Sp.z.o.o., spożywczego(Indykpol, Browar Kormoran, Polmlek), odzieżowego czy poligraficznego(Olsztyńskie Zakłady Graficzne, Olsztyńskie Kopalnie Surowców Mineralnych).

Miasto nie posiada obwodnic, dlatego większość ruchu tranzytowego przechodzi przez centrum miasta, przez które prowadzą trzy drogi krajowe, czyli DK16 relacji Grudziądz – Olsztyn – Ełk – Ogrodniki, DK51 relacji Bezledy – Olsztyn – Olsztynek i DK53 prowadząca z Olsztyna do Ostrołęki przez Szczytno. Ponadto w Olsztynie zaczynają się dwie drogi wojewódzkie: 527 i 598, a w promieniu 30 kilometrów od centrum miasta przebiega droga krajowa nr 7 relacji Gdańsk – Olsztynek – Warszawa – Kraków – Chyżne, co sprawia, iż Olsztyn jest ważnym dla regionu węzłem komunikacyjnym, przez który codziennie przemieszcza się spora ilość samochodów z silnikami o zapłonie samoczynnym, zasilanymi pompowtryskiwaczami.

Jest to bardzo trwały układ zasilania przeznaczony dla jednostek wysokoprężnych, jednakże tak jak inne podzespoły może z czasem ulec wyeksploatowaniu lub awarii, która ujawni największą z perspektywy użytkownika pojazdu z PD wadę, a mianowicie horrendalnie wysokie ceny nowych pompowtryskiwaczy Bosch. Na szczęście istnieje alternatywa dla ich zakupu (serwisy ASO Boscha), a jest nią regeneracja wykonana w profesjonalnie przygotowanym i wyspecjalizowanym w tego typu naprawach zakładzie Bosch Diesel Service - Pawlik. Regeneracja pomaga przywrócić parametry fabrycznie nowego egzemplarza uszkodzonemu pompowtryskiwaczowi za kwotę kilkukrotnie niższą, niż zakup.

Komentarze

Olo36 2020-03-06 09:49:22

To super, że w Olsztynie mogę skorzystać z regeneracji wtryskiwaczy bosch. Extra.

Maciej 2019-10-08 15:36:46

Naprawdę regeneracja wtryskiwaczy jest możliwa też w Olsztynie? Akurat mam do naprawy komplet pompowtryskiwaczy Bosch.

Albert 2019-08-29 08:41:14

Dobrze napisane, nawet drogi, jakimi można dojechać są podane. Widać, że nie byle kto to robił :)

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO