25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Regeneracja, naprawa wtryskiwaczy Warszawa – mazowieckie

Autor: Kamila Mila
Czas przeczytania tekstu: 5 minut
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.78

Warszawa

Namawiamy klientów z Warszawy woj. mazowieckiego do zaznajomienia się z naszą wyjątkową ofertą! Już tysiące klientów z całej Polski zaufało naszej firmie. Autoryzowany punkt Bosch Service – Pawlik, proponuje profesjonalną regenerację wtryskiwaczy, a co najważniejsze, udziela rocznej gwarancji bez limitu przejechanych kilometrów! Państwo wysyłają wtryskiwacze, a my zajmujemy się resztą. Dzięki profesjonalnym narzędziom a także wykwalifikowanym mechanikom, czas regeneracji wynosi od jednego do maksymalnie dwóch dni roboczych. Jak do nas trafić z Warszawy? Warszawa-Radom-Ostrowiec Świętokrzyski-Sandomierz-Stalowa Wola. Dokładny adres znajdziecie Państwo na głównej stronie w zakładce kontakt.Co warto wiedzieć o swoich wtryskiwaczach

„Obce” systemy Common Rail

 

Już od wielu lat samochody osobowe z silnikami wysokoprężnymi są wyposażane w układy wtryskowe Common Rail. Czołowymi producentami takich układów Common Rail są takie firmy, jak Bosch, Delphi czy Siemens.

Układy produkowane przez firmę Denso znajdują swoje zastosowanie szczególnie w japońskich samochodach, z kolei Bosch, Denso i Siemens w Europie. Wszystkie układy Denso posiadają regulację ciśnienia działającą na zasadzie kontrolowania ilości paliwa dopływającego do sekcji pompy wysokiego ciśnienia. Kontrola ta może być wykonywana dzięki zaworowi SCV (ang. Suction Control Valve), który odpowiednio reguluje ilość paliwa pobieranego przez sekcje pompy. Zawór ten pełni taką samą funkcję jak zawór dozujący (ZME) występujący w systemach Bosch. Atutem takiej regulacji ciśnienia jest mniejsza strata mocy generowanej przez pompę wysokiego ciśnienia, z kolei wadą jest dosyć powolna odpowiedź układy na wymagania układu smarowania.

Poniżej prezentujemy przekrój pompy HP3:W przypadku gdy dojdzie do utraty kontroli nad wytwarzaniem ciśnienia z powodu zatarcia się tłoczka zaworu SCV, nie ma awaryjnego zabezpieczenia układu przed nadmiernym ciśnieniem, co spowodowane jest brakiem zaworu regulacyjnego po stronie wysokiego ciśnienia. Jednak konstruktorzy nie narażali by swojej konstrukcji na uszkodzenie, dlatego Denso posiada mechaniczne zawory bezpieczeństwa a w nowych układach elektromagnetyczne zawory, które odpowiednio redukują ciśnienie w szynie.

Czujnik ciśnienia paliwa – budowa:Common Rail – rozwojowy system do zasilania silników diesla

Od 1995 roku samochody wyposażone w silniki diesla cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza w Europie. W tym roku układ Common Rail obchodzi 15 rocznicę wprowadzenia na rynek.

Układ Common Rail:Dzięki wspomnianemu układowi Common Rail, silniki wysokoprężne stały się bardzo popularne, co przełożyło się na to, że dzisiaj prawie każdy producent ma w swojej ofercie silniki diesla. Tam gdzie jest silnik wysokoprężny jest również firma Bosch, która od ponad 85 lat dostarcza swoje układy wtryskowe do ponad 70% producentów samochodów. Układy wtryskowe Bosch znaleźć można również w samochodach ciężarowych, dostawczych, maszynach rolniczych i budowlanych a nawet na statkach. Silnik wysokoprężny wyposażony w nowoczesny układ wtryskowy firmy Bosch typu Common Rail cechuje się wysoką kulturą pracy, wysoką mocą, oszczędnością a także niską emisją szkodliwych składników substancji do atmosfery. Wszystkie te cechy udało się uzyskać wyłącznie dzięki precyzji oraz zaawansowania technologicznego wspomnianego układu. Dzięki precyzji wtrysku, ciśnieniu na poziomie 2000 barów oraz realizacji wielofazowego wtrysku, możliwe stało się optymalizowanie procesu spalania w silniku spalinowym. Dzięki znaczącej reedukacji emisji szkodliwych składników substancji, możliwe stało się spełnianie nadchodzących norm emisji spalin. Warto również wspomnieć, że układ wtryskowy przyniósł ze sobą znaczące zwiększenie mocy oraz momentu obrotowego silników diesla, co przekłada się na większą dynamikę jak i elastyczność silnika. Dzięki konstrukcji takiego układu, możliwa go zaadoptować do każdego silnika wysokoprężnego, zastępując tradycyjne mechaniczne oraz elektroniczne układy wtryskowe z pompami rzędowymi i rozdzielaczowymi. Są one również atrakcyjne cenowo. Układ Common Rail poza elektronicznym sterowaniem, złożony jest z trzech głównych podzespołów hydraulicznych: wtryskiwaczy, magistrali paliwowej oraz pompy wysokiego ciśnienia. By układ CR mógł pracować skutecznie, potrzebne jest wysokie ciśnienie. Jest ono generowane przez pompę wysokiego ciśnienia. W obecnie stosowanych układach Common Rail można spotkać różne typy pomp: CP1, CP1H, CP2, CP3, CP3H oraz CP4. Różnica pomiędzy tymi pompami wynika z maksymalnego ciśnienia, które są w stanie generować oraz sposobem jego regulacji.

W układach Common Rail stosuje się dwa rodzaje wtryskiwaczy: elektromagnetyczne oraz piezoelektryczne. Wtryskiwacze elektromagnetyczne dzielą się na różne typy, a oznaczane są jako CR 1.0, CRI 2.0, CRI 2.1, CRI 2.2 oraz CRI 2.5. Różnica pomiędzy wtryskiwaczami polega na szybkością ich działania, liczbą faz wtrysku, precyzją dawkowania paliwa a także maksymalnym ciśnieniem roboczym. Inny jest również sposób dopasowania charakterystyki dawkowania za pomocą klasyfikacji lub kodów IMA. Różnego rodzaje wtryskiwacze jak i pompy są stosowane w różnych konfiguracjach w kilku generacjach układu. Możemy wyróżnić trzy podstawowe generacje układu, cechujące się różnym ciśnieniem wtrysku, który dla układów 1 generacji wynosił od 1355 barów, w 2 generacji od 1455 do 1605 barów, w 3 generacji już od 1805 do 2005 barów a w 4 generacji dochodzi nawet do 2600 barów.

Pompa wysokiego ciśnienia:Ogólny schemat układu Common Rail:
Tagi:

regeneracja wtryskiwaczy warszawa, naprawa wtryskiwaczy warszawa, wtryski warszawa, wtryskiwacze warszawa, wtryskiwacz warszawa, wtrysk warszawa, regeneracja wtrysków warszawa, naprawa wtrysków warszawa, common rail warszawa, wtryski naprawa, wtryskiwacz naprawa warszawa, wtrysk naprawa, regeneracja wtryskiwaczy mazowieckie, naprawa wtryskiwaczy mazowieckie, wtrysk mazowieckie, wtryskiwacze mazowieckie, wtryskiwacz mazowieckie, wtryski mazowieckie, bosch service warszawa, pracownia regeneracji warszawa, common rail warszawa, bosch warszawa, delphi warszawa, denso warszawa, siemens warszawa, serwis wtryskiwaczy warszawa, sprawdzenie wtryskiwaczy warszawa, testy wtryskiwaczy warszawa, czyszczenie wtryskiwaczy warszawa, czyszczenie wtryskiwaczy mazowieckie, 02-271


Komentarze

paulaa12 2020-03-06 11:53:27

Super! Ja zregenerowałam wtryskiwacze bez wychodzenia z domu.

jumansja 2019-08-29 07:46:10

Bardzo fajny artykuł, można się co nie co dowiedzieć o wtryskach :)

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO