25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Pompy Wtryskowe - Regeneracja

Autor: Kamila Mila
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.65

Regeneracja oraz podstawy budowy Common Rail

Rolę zasilania silnika samozapłonowego, po odejściu od wtryskiwaczy i pompowtrysków przejął układ common rail. Zasilana pompą wysokiego ciśnienia wspólna szyna jest dziś najdoskonalszym układem zasilania silnika jaki do tej pory powstał, nie jest jednak wolny od wad. Specyfika budowy podzespołów układu, precyzja ich wykonania i filigranowe rozmiary, sprawiły, że bardziej niż poprzednie rozwiązania wrażliwy jest na niskiej jakości paliwo. Łuszcząca się metaliczna powierzchnia wewnętrzna pompy, parafina czy para wodna wchodzą w skład listy największych zagrożeń układu zasilania silnika. Zanieczyszczenie takie skutkuje najczęściej usterką, której usunięcie później może okazać się bardzo kosztowne. Co zrobić jeśli kapryśny układ zasilania paliwa odmówi nam posłuszeństwa?

Montaż wtryskiwacza w imadleMontaż wtryskiwacza w imadle

Podstawą budowy układu common rail, wcale nie są wtryski. Są najsłynniejsze, to prawda, ze względu na fakt najpewniej, że za element niewiele większy od wiecznego pióra, nowy, oryginalny, przychodzi nam nieraz zapłacić kilka tysięcy złotych. Podstawą budowy serca samochodu jest pompa wysokiego ciśnienia, zwana pompą wtryskową. Na przestrzeni lat, tak jak pozostałe podzespoły, tak i pompa ewoluowała, by dziś, osiągnąć formę pompy wielotłokowej. Krzywkowy pierścień, osadzony na mechanizmie mimośrodu, obracając się, powoduje sprężanie paliwa, które poprzez pracę tłoczków, pompowane jest do wspólnej szyny common rail. Mechanizm prosty, co więc może się zepsuć. I znów na pierwszym miejscu mogę wymienić zanieczyszczenia paliwa. Pod wpływem kwasu siarkowego, w który bogaty jest słabo hydrorafinowany olej napędowy, matowieje (koroduje) powierzchnia tłoczków, zwiększają się opory pracy, temperatura i zwiększa się ryzyko wystąpienia usterek, takich jak na przykład rozszczelnienia. Elastomery, z których zrobione są oringi, są bardzo odporne na większość czynników chemicznych, ale pod wpływem wysokiej temperatury, parcieją i tracą właściwości uszczelniające. Wśród działania, które podejmuje się w procesie regeneracji pompy wtryskowej, są: wymiana uszczelnień, wymiana mocowań, szlif tłoczków, wymiana sprężyn tłoczków, regeneracja głowiczek (jeśli to konieczne) czyszczenie i ponowny montaż. Bardzo ważne jest, by w czasie montażu zwracać uwagę na czystość pracy, jakiekolwiek zanieczyszczenia będą dla naszej regenerowanej pompynajprawdopodobniej zabójcze. Uszczelnienia instalowane są na króćcach, do których montowane są przewody, służące do transportowania paliwa, do wspólnej szyny i na przelewowych.


Przyrząd do regulacji końcówki we wtryskuPrzyrząd do regulacji końcówki we wtrysku

Regenerację pompy wtryskowej należy zlecić profesjonalnemu serwisowi, który zagwarantuje nam, że opracowywany przez nich podzespół nie okaże się wadliwy. Serdecznie zapraszam do kontaktu z naszym serwisem Bosch Pawlik w Stalowej Woli, nasz dział Obsługi Klienta chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania, a na regenerację podzespołów dajemy roczną gwarancję, bez limitu przejechanych kilometrów.

Komentarze

jakub 2020-03-17 12:52:52

@Tomasz i odpowiedni stół do testu. Czy wie ktoś może kto regeneruje pompy rozdzielaczowe?

Rafał 2020-03-13 15:21:37

super artykuł zainspirował mnie do regeneracji pompy ! Auto jeździ bez szarpania!

Jarek 2020-03-06 14:46:39

Już po zdjęciach widać, że pracujecie na najwyższym poziomie. Regenerowałem dwie pompy wtryskowe u was, klasa!

clockmachina 2019-10-16 10:26:09

Potwierdzam, że jeśli regeneracja pomp wtryskowych - Podkarpacie i Stalowa Wola najlepiej dają radę !

clockmachina 2019-10-16 10:23:33

Potwierdzam, że jeśli regeneracja pomp wtryskowych - Podkarpacie i Stalowa Wola najlepiej dają radę !

Tomasz 2019-10-02 15:26:02

@Karol samemu ciężko przeprowadzić regenerację, za dużo elementów do wymiany.

Karol 2019-09-09 14:05:27

Czyli samemu nie da się naprawić pompy w aucie tak?

marcel 2019-08-28 14:29:14

Świetny artykuł, chce się czytać więcej i więcej

Maciek 2019-08-28 13:25:48

Ja niestety u siebie musiałem naprawiać pompę... regeneracja wcale nie taka tania.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO