Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Pompy Wtryskowe - Regeneracja

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Regeneracja pompo wtryskowych
Pompy Wtryskowe - Regeneracja

Regeneracja oraz podstawy budowy Common Rail

Rolę zasilania silnika samozapłonowego, po odejściu od wtryskiwaczy i pompowtrysków przejął układ common rail. Zasilana pompą wysokiego ciśnienia wspólna szyna jest dziś najdoskonalszym układem zasilania silnika, jaki do tej pory powstał, nie jest jednak wolny od wad. Specyfika budowy podzespołów układu, precyzja ich wykonania i filigranowe rozmiary, sprawiły, że bardziej niż poprzednie rozwiązania wrażliwy jest na niskiej jakości paliwo. Łuszcząca się metaliczna powierzchnia wewnętrzna pompy, parafina czy para wodna wchodzą w skład listy największych zagrożeń układu zasilania silnika. Zanieczyszczenie takie skutkuje najczęściej usterką, której usunięcie później może okazać się bardzo kosztowne. Co zrobić jeśli kapryśny układ zasilania paliwa odmówi nam posłuszeństwa?

Montaż wtryskiwacza w imadle

Montaż wtryskiwacza w imadle

Podstawą budowy układu common rail, wcale nie są wtryski. Są najsłynniejsze, to prawda, ze względu na fakt najpewniej, że za element niewiele większy od wiecznego pióra, nowy, oryginalny, przychodzi nam nieraz zapłacić kilka tysięcy złotych. Podstawą budowy serca samochodu jest pompa wysokiego ciśnienia, zwana pompą wtryskową. Na przestrzeni lat, tak jak pozostałe podzespoły, tak i pompa ewoluowała, by dziś, osiągnąć formę pompy wielotłokowej. Krzywkowy pierścień, osadzony na mechanizmie mimośrodu, obracając się, powoduje sprężanie paliwa, które poprzez pracę tłoczków, pompowane jest do wspólnej szyny common rail. Mechanizm prosty, co więc może się zepsuć. I znów na pierwszym miejscu mogę wymienić zanieczyszczenia paliwa. Pod wpływem kwasu siarkowego, w który bogaty jest słabo hydrorafinowany olej napędowy, matowieje (koroduje) powierzchnia tłoczków, zwiększają się opory pracy, temperatura i zwiększa się ryzyko wystąpienia usterek, takich jak na przykład rozszczelnienia. Elastomery, z których zrobione są oringi, są bardzo odporne na większość czynników chemicznych, ale pod wpływem wysokiej temperatury, parcieją i tracą właściwości uszczelniające.


Etapy regeneracji pompy wtryskowej

Wśród działania, które podejmuje się w procesie regeneracji pompy wtryskowej, są: wymiana uszczelnień, wymiana mocowań, szlif tłoczków, wymiana sprężyn tłoczków, regeneracja głowiczek (jeśli to konieczne) czyszczenie i ponowny montaż. Bardzo ważne jest, by w czasie montażu zwracać uwagę na czystość pracy, jakiekolwiek zanieczyszczenia będą dla naszej regenerowanej pompy najprawdopodobniej zabójcze. Uszczelnienia instalowane są na króćcach, do których montowane są przewody, służące do transportowania paliwa, do wspólnej szyny i na przelewowych.

Przyrząd do regulacji końcówki we wtrysku

Przyrząd do regulacji końcówki we wtrysku

Regenerację pompy wtryskowej należy zlecić profesjonalnemu serwisowi, który zagwarantuje nam, że opracowywany przez nich podzespół nie okaże się wadliwy. Serdecznie zapraszam do kontaktu z naszym serwisem Bosch Pawlik w Stalowej Woli, nasz dział Obsługi Klienta chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania, a na regenerację podzespołów dajemy roczną gwarancję, bez limitu przejechanych kilometrów.

Udostępnij wpis

Komentarze

Gien

Wystawiono Ponad 2 tygodnie temu

Regeneracja pompy wtryskowej to proces polegający na naprawie i odnowieniu pompy wtryskowej, która jest uszkodzona lub zużyta. Regeneracja pompy wtryskowej jest często bardziej opłacalna niż zakup nowej, ponieważ pozwala na znaczne oszczędności kosztów. Proces regeneracji pompy wtryskowej obejmuje kilka etapów, w tym: 1. Demontaż pompy wtryskowej z silnika 2. Oczyszczanie i sprawdzanie elementów pompy 3. Naprawa uszkodzonych elementów 4. Wymiana uszczeleń i innych części eksploatacyjnych 5. Przeprowadzenie próbnego działania pompy 6. Montaż pompy wtryskowej na silniku Regeneracja pompy wtryskowej powinna być przeprowadzana przez specjalistów z doświadczeniem, którzy posiadają odpowiedni sprzęt i umiejętności. Dzięki temu można zagwarantować, że po regeneracji pompa będzie działać prawidłowo i zapewni bezpieczną i ekonomiczną eksploatację pojazdu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki