25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Pompowtryskiwacze Passat B6 cena – Serwis Diesla – naprawy, regeneracje pompowtrysków b5 | BOSCH

Autor: Kamila Mila
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.62

1. Passat B6

Zaprezentowany podczas genewskich targów motoryzacyjnych w marcu 2005 roku Passat szóstej generacji pomimo swojej funkcjonalności i przestronności nie posiada zbyt wielu zwolenników, co spowodowane jest jego awaryjnością – także układu zasilania.

Następca modelu B5 był zdecydowanie bardziej atrakcyjny stylistycznie od wszystkich wcześniejszych generacji, jednak wciąż pozostawał stonowany. Do produkcji jego wnętrza wykorzystano tym razem lepsze materiały, dzięki czemu nie ulega ono takiemu zużyciu jak w poprzedniku, w którym z czasem zaczynała pękać skórzana tapicerka i pojawiały się drobne usterki poszczególnych elementów. Zwiększyła się przestrzeń użytkowa dzięki zwiększeniu szerokości o 78 mm i długości (w przypadku sedana) o 62 mm. Rozstaw osi zmienił się tylko o 6 mm, jednak przestrzeń bagażowa powiększyła się do 565/603 litrów, dzięki czemu Passat B6 był niezwykle konkurencyjny na tle pozostałych przedstawicieli segmentu D. Samochód produkowany był do 2011 roku w Niemczech, Indiach, Angoli, Ukrainie, Chinach i Malezji.

2. Zalety 6 generacji

Ważnym atutem szóstej generacji Passata jest szeroka gama jednostek napędowych, zarówno benzynowych jak i wysokoprężnych w bardzo dużym przedziale mocy – od 102 do 3000 koni mechanicznych. Wiele wersji silników z zapłonem samoczynnym posiadało układ zasilania typu Pumpe Düse, czyli znane przede wszystkim dzięki koncernowi Volkswagen Aktiengesellschaft pompowtryskiwacze. Były to głównie jednostki 2.0TDI PD, które występowały pod maską w pięciu różnych wersjach o mocy od 110KM do 170KM, prócz nich montowana była jedna wersja legendarnego silnika 1.9TDI, rozwijająca moc 105 koni mechanicznych.


Pompowtryskiwacze w Passacie B6

Wszystkie montowane w Passacie B6 silniki wysokoprężne zasilane pompowtryskiwaczami cechują się niskim zużyciem oleju napędowego, jednak jednostki o pojemności 2 litrów bywają niezwykle awaryjne ze względu na słabą głowicę i pompowtryskiwacze piezoelektryczne, które działają czterokrotnie wydajniej od starszych, elektromagnetycznych pompowtryskiwaczy jednak są bardziej wrażliwe na warunki pracy.

To właśnie przez wadliwe pompowtryskiwacze z początku produkcji modelu Passat B6 zaczął zbierać bardzo niepochlebne opinie na temat jego awaryjności, ponieważ urządzenia te niemal ciągle ulegały awariom na szczęście często możliwym do wyeliminowania bez konieczności wymiany całego pompowtryskiwacza na fabrycznie nowy egzemplarz, kosztujący krocie. Taką naprawę najlepiej jest zlecić profesjonalnej firmie DIESEL SERWIS BOSCH, która posiada zakład wyspecjalizowany w regeneracji pompowtryskiwaczy, ponieważ bez urządzeń pomiarowych takich jak chociażby stoły probiercze odpowiednia regeneracja pompowtryskiwaczy nie jest wykonalna i nie przyniesie oczekiwanych efektów. Warty odnotowania jest fakt, że regeneracja pompowtryskiwaczy do Passata B6 kosztuje wiele mniej niż ich wymiana, a przy tym zapewnia takie same parametry naprawianego urządzenia, jakie posiada fabrycznie nowy egzemplarz, dzięki czemu nie trzeba się martwić możliwością ponownej awarii w niedługim odstępie czasu, ponieważ takie ryzyko nie występuje.

Komentarze

Alina 2020-03-17 12:46:30

Korzystałam z kilku usługi które Państwo oferują jestem bardzo zadowolona każdmeu polecam Wasz serwis!

Dominik 2020-03-06 13:17:32

Jestem z Krakowa i stąd udało mi się umówić na regenerację. Super!

Adi 2019-08-28 14:50:12

Krótko i na temat o pompowtryskach. Polecam!

bernadera 2019-08-28 14:41:37

Uwielbiam krótkie i wnoszące w życie jakieś wiadomości artykuły, daje 5

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA