25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

POMPOWTRYSKIWACZE – genialna jakość za rozsądną cenę

Autor: Tomasz Wojtak
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.73Fiat w 1997 roku wprowadził system Common Rail, jako zasilanie silnika w Alfie Romeo, wybijając się przed szereg i wyprzedzając innych producentów o lata. Jednak zastosowany przez niego układ zasilania silnika był zawodny, miał słabe osiągi i sądzę, że nie minę się wiele z prawdą, twierdząc, iż przyczynił się do zacieśnienia więzi pomiędzy wszystkimi użytkownikami Alfy Romeo (dlaczego? Przecież regularnie spotykali się w serwisie!). W tym samym czasie w stajni niemieckiego „das Auto”, Volkswagen, przygotowywał do wypuszczenia niespodziankę, która miała zrewolucjonizować rynek samochodowy wszystkich TDI. Podczas gdy włoscy konstruktorzy szukali rozwiązania problemu głośnego, nieekonomicznego i „brudnego” w kwestii ochrony środowiska diesel’a w innowacyjnej, nowej technologii, krajanie Rudolfa Diesel’a postanowili udoskonalić już istniejącą. Z bardzo dobrym zresztą skutkiem. Tak oto narodził się pompowtryskiwacz.

Volkswagen, Seat, Skoda, Audi i Ford bazuje na wałku – zasada działania pompowtrysków – naprawa regeneracja pompowtryskiwaczy 1.9 2.0 1.4 2.5 t5 TDI VWJak sama nazwa wskazuje pompowtryski są połączeniem wtryskiwacza paliwa i pompki, zasilanej wałkiem rozrządu. Rozwiązanie dość pomysłowe ale i problematyczne – stanowi dodatkowe obciążenie dla silnika, pracuje w oparciu o wał korbowy. Co więcej, wymagało to podczas konstruowania takiego silnika, by wałek zaopatrzony był w kilka krzywek więcej, a te z kolei lubiły tracić swoje właściwości w skutek defektów, na jakie każdy pracujący element silnika jest narażony. Energia z wałka przekłada się na sprężynę tłoczka, a ten z kolei pracując na iglicy tłoczka, otwiera i zamyka elektrozawór. Paliwo podawane do komory jest sprężane do wysokiego (2200 barów) ciśnienia, a następnie podawane w 3 fazach do komory spalania w silniku, t.j. faza przedwtrysku, mająca przygotować silnik do przyjęcia właściwej dawki paliwa, złagodzić reakcję wybuchową spalania i nie doprowadzić do spalania detonacyjnego, faza właściwa, zwana fazą wtrysku głównego, z której energia jest wykorzystywana do pracy silnika, a następnie faza po wtrysku, mająca pomóc w utrzymaniu fali wysokiego ciśnienia w silniku. Bosch udoskonalał technologię latami, pompowtryskiwacze poddawał zmianom i wymianom, by z czasem stać się najlepszym producentem, tego typu rozwiązania. Tak jak można wyróżnić 3 fazy wtrysku tak można wyróżnić 3 zasadnicze elementy pompowtryskiwacza firmy Bosch, czyli pompę, wtryskiwacz i elektrozawór. Zgranie wszystkich trzech, w jednym urządzeniu, doprowadziło do wyeliminowania pompy sekcyjnej i rotacyjnej z listy osprzętu używanego w silniku samozapłonowym. Gdy w 1994 roku pierwsze auto ciężarowe otrzymało to rozwiązanie w seryjnej produkcji, zostało ono okrzyknięte rewolucyjnym i innowacyjnym, niedługo też trafiło do seryjnej produkcji w auta osobowe. Nikt nie spodziewał się czym zaskoczy wszystkich w ‘97 roku FIAT, ale o Common Railu innym razem. Tak czy inaczej, nawet wobec wizji zupełnie innej koncepcji rozwiązania problemu zasilania silnika diesel’a, Volkswagen dalej dopracowywał swoją technologię, by finalnie wydać 3 generacje pompowtrysków.

Nowe czy stare, czyli co wybrać, żeby nie żałowaćPomijając fakt, że układy zasilania silnika wysokoprężnego, to w ogóle bardzo delikatne i precyzyjne urządzenia, to wobec common raila pompowtryskiwacz to prawdziwy twardziel. By pojawiły się objawy niewydolności, bądź konieczność wymiany, trzeba zrobić naprawdę wiele kilometrów. Zmieniają się czasy, zmieniają się osiągi, ale czyż nikogo nie zastanowiło jak to jest, że mimo stale poprawiających się osiągów i jakości technologii, niegdyś 500 tysięcy kilometrów bez remontu silnika, regeneracji pompowtrysków, nie tylko było teoretycznie możliwe, ale się zdarzało, a w dzisiejszych czasach to wartość niemal mityczna? Otóż wszystko można właściwie sprowadzić do jakości wtrysku paliwa. Kiedyś zwyczajnie psuły się mniej... Dziś, nie pozostaje nam nic innego jak regularna regeneracja, najlepiej w autoryzowanych serwisach firmy Bosch Diesel Service, jako jeden z nich gwarantując, że jakość świadczonych przez nas usług, zadowoli nawet wyjątkowo wymagającego Klienta. Ponadto, świadcząc nasze usługi wysyłkowo, jesteśmy na miejscu, bez względu na Twoją lokalizację. Najwyższy standard usług nigdy jeszcze nie był tak w zasięgu ręki, jak teraz, dodatkowo dzięki usłudze Quality Scan, korzystając z której możecie Państwo skorzystać z przepastnych baz danych firmy Bosch, by uzyskać pełne informacje na temat otrzymanej przez Państwa usługi, z gwarancją jakości, bez limitu kilometrów. Luksus w cenie standardu, zafunduj go swojemu autu już dziś.

Komentarze

Mateusz 2020-03-06 09:20:54

Muszę sprawdzić wtryskiwacze w dieslu, jaka jest cena takiej usługi ?

Koszula 2019-10-22 08:43:43

Common rail a pompowtryskiwacze to jest rożnica, nie? Widać tą różnicę? Jak rozpoznać silnik common rail od pompowtryskiwaczy?

Abu34 2019-10-08 15:33:16

Ja mam w swoim aucie pompowtryskiwacze denso, oczywiście musiałem je regenerować. Udałem się tu do pracowni i jestem bardzo zadowolny z usługi, auto działa o wiele lepiej i cena regeneracji bardzo przystępna.

Kejti 2019-08-27 15:38:09

Mój mąż regenerował u Was pompowtryskiwacze i teraz każdemu poleca :)

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO