25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Pompowtryskiwacze cena

Autor: Elżbieta Łoin
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.75

POMPOWTRYSKIWACZE CENA – Koszty naprawy pompowtrysków – Regeneracja Bosch Diesel Service - PAWLIK

Pompowtryskiwacze są elementami hydraulicznego wtrysku paliwa, które stosowane są w silnikach o zapłonie samoczynnym. Grupa Volkswagen jako pierwsza w samochodach osobowych (np. 2,0 1,9 TDI B5, B6 PASSAT) użyła tego sposobu wtrysku w 1998 roku, ale również i w niektórych modelach Mitsubishi zastosowano pompowtryskiwacze. Od 2012 roku Volkswagen zaprzestał montowania pompowtryskiwaczy na rzecz układu wtryskowego common rail. Jednak to nie oznacza, że pompowtryskiwacze były gorsze od układu CR. W pierwszych latach technologia oparta właśnie na pompowtryskiwaczach miała ogromną przewagę w uzyskaniu wysokiego ciśnienia wtrysku, a dopiero kolejne generacje common rail były w stanie osiągnąć tak wysokie ciśnienie. Głównym powodem zaprzestania montażu pompowtrysków są przede wszystkim wysokie normy spalania wydane przez Unię Europejską opracowane w serii dyrektyw europejskich, którym konstruktorzy nie są w stanie sprostać.

Liczba diesli na polskich drogach

Na koniec 2012 roku w Polsce zostało zarejestrowanych prawie 19 milionów samochodów osobowych z czego z silnikiem diesla w Polsce było ponad 25 procent. Lwią część aut napędzanych olejem napędowym stanowią samochody grupy Volkswagen, szczególnie VW Passat oraz Golf, ale również Audi A4. To oznacza, że samochodów z układem wtryskowym opartym na pompowtryskiwaczach jest w Polsce naprawdę sporo.

Duża liczba samochodów z pompowtryskiwaczami to również pewien odsetek awarii układu wtryskowego. Część awarii można zapobiec podejmując odpowiednio wcześnie kroki lub po pojawieniu się pierwszych objawów spadku wydajności pompowtryskiwaczy, należy w miarę możliwości szybko reagować. Wytrzymałość pompowtryskiwaczy w głównej mierze zależy od sposobu eksploatowania auta. Bardzo ważna jest wysoka jakość paliwa, ponieważ pełni rolę środka smarującego ruchome części układu. Paliwo słabej jakości może zawierać zwiększoną zawartość siarki, która ułatwia powstawanie nagaru. Dla przedłużenia żywotności pompowtryskiwaczy powinno się również regularnie przynajmniej raz w roku bez względu na przebieg wymieniać olej silnikowy. Wraz z wymianą oleju warto wymienić również filtr powietrza, a raz na dwa lata lub co 30 000 kilometrów warto wymienić również filtr paliwa. Filtr paliwa może przytykać się głównie ze względu na sporą ilość bio dodatków, które w Polsce mogą stanowić aż do 7 procent.

Mimo poprawnej eksploatacji samochodu, zdarzają się awarie pompowtryskiwaczy, które mogą poważnie naruszyć finanse właściciela pojazdu (CENA, KOSZT). Pompowtryskiwacze ze względu na złożoną budowę i zaawansowaną technologię są dość drogimi elementami. Często dochodzi do przepalania końcówek pompowtryskiwacza, które trzeba wymienić, jednak zdarza się, że wystarczy przeczyścić w myjkach ultradźwiękowych i termiczno – chemicznych. Jednak dla pewności parametrów należy przetestować na specjalnych stołach probierczych każdy pompowtryskiwacz. Takie urządzenia posiadają jednak serwisy, które profesjonalnie zajmują się regeneracją. Regeneracja pompowtryskiwaczy w Bosch Serwisie zdecydowanie jest mniej kosztowna niż kupno nowego pompowtrysku. Cena nowego pompowtryskiwacza może przekraczać nawet 2000 złotych, a często dostępność jest dopiero po kilku dniach. Na aukcjach i ogłoszeniach internetowych można także spotkać oferty sprzedaży pompowtryskiwaczy używanych, których zakup jest zdecydowanie tańszy, jednak zawsze istnieje ryzyko, że stan pompowtryskiwacza jest niezadawalający. Koszt pompowtryskiwaczy regenerowanych jest zdecydowanie niższa niż cena nowych pompowtrysków, a profesjonalne serwisy Bosch Diesel Service - Pawlik używają odpowiednich urządzeń do regulacji i testowania, ale również montują oryginalne części.

Komentarze

Jarek 2020-03-06 13:29:30

Dobrze wiedzieć, że wytrzymałość pompowtryskiwaczy zależy też od naszego eksploatowania samochodu.

Pluto 2019-08-28 14:51:37

Na drogach coraz więcej diesli, a ja kupuję następny :)

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO