Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Pompowtryskiwacze cena

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 3000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Przykładowo, ceny pompowtrysków dla popularnych marek samochodowych mogą wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych za sztukę. Koszt może się różnić w zależności od marki, modelu, producenta oraz dostępności na rynku. W przypadku pompowtryskiwaczy nowych, ceny zwykle wahają się w szerokim zakresie, zależnie od modelu pojazdu. Jeśli chodzi o pompowtryskiwacze regenerowane, ceny mogą być nieco niższe niż w przypadku nowych. Regenerowane pompowtryskiwacze to części, które zostały odnowione i przywrócone do pełnej sprawności przez specjalistyczne firmy regenerujące. Koszt regeneracji zależy od stopnia uszkodzeń i zakresu prac, ale zazwyczaj jest niższy niż cena nowego pompowtryskiwacza. Warto zauważyć, że ceny pompowtryskiwaczy mogą się też różnić w zależności od dostawców i serwisów samochodowych, dlatego zawsze warto je porównać i zasięgnąć kilku ofert przed dokonaniem zakupu.

1. POMPOWTRYSKIWACZE CENA – Koszty naprawy pompowtrysków – Regeneracja Bosch Diesel Service - PAWLIK

Pompowtryskiwacze są elementami hydraulicznego wtrysku paliwa, które stosowane są w silnikach o zapłonie samoczynnym. Grupa Volkswagen jako pierwsza w samochodach osobowych (np. 2,0 1,9 TDI B5, B6 PASSAT) użyła tego sposobu wtrysku w 1998 roku, ale również i w niektórych modelach Mitsubishi zastosowano pompowtryskiwacze. Od 2012 roku Volkswagen zaprzestał montowania pompowtryskiwaczy na rzecz układu wtryskowego common rail. Jednak to nie oznacza, że pompowtryskiwacze były gorsze od układu CR. W pierwszych latach technologia oparta właśnie na pompowtryskiwaczach miała ogromną przewagę w uzyskaniu wysokiego ciśnienia wtrysku, a dopiero kolejne generacje common rail były w stanie osiągnąć tak wysokie ciśnienie. Głównym powodem zaprzestania montażu pompowtrysków są przede wszystkim wysokie normy spalania wydane przez Unię Europejską opracowane w serii dyrektyw europejskich, którym konstruktorzy nie są w stanie sprostać.

Liczba diesli na polskich drogach

Na koniec 2012 roku w Polsce zostało zarejestrowanych prawie 19 milionów samochodów osobowych, z czego z silnikiem diesla w Polsce było ponad 25 procent. Lwią część aut napędzanych olejem napędowym stanowią samochody grupy Volkswagen, szczególnie VW Passat oraz Golf, ale również Audi A4. To oznacza, że samochodów z układem wtryskowym opartym na pompowtryskiwaczach jest w Polsce naprawdę sporo.

Duża liczba samochodów z pompowtryskiwaczami to również pewien odsetek awarii układu wtryskowego. Część awarii można zapobiec, podejmując odpowiednio wcześnie kroki lub po pojawieniu się pierwszych objawów spadku wydajności pompowtryskiwaczy, należy w miarę możliwości szybko reagować. Wytrzymałość pompowtryskiwaczy w głównej mierze zależy od sposobu eksploatowania auta. Bardzo ważna jest wysoka jakość paliwa, ponieważ pełni rolę środka smarującego ruchome części układu. Paliwo słabej jakości może zawierać zwiększoną zawartość siarki, która ułatwia powstawanie nagaru. Dla przedłużenia żywotności pompowtryskiwaczy powinno się również regularnie przynajmniej raz w roku bez względu na przebieg wymieniać olej silnikowy. Wraz z wymianą oleju warto wymienić również filtr powietrza, a raz na dwa lata lub co 30 000 kilometrów warto wymienić również filtr paliwa. Filtr paliwa może przytykać się głównie ze względu na sporą ilość bio dodatków, które w Polsce mogą stanowić aż do 7 procent. 

Mimo poprawnej eksploatacji samochodu zdarzają się awarie pompowtryskiwaczy, które mogą poważnie naruszyć finanse właściciela pojazdu (CENA, KOSZT). Pompowtryskiwacze ze względu na złożoną budowę i zaawansowaną technologię są dość drogimi elementami. Często dochodzi do przepalania końcówek pompowtryskiwacza, które trzeba wymienić, jednak zdarza się, że wystarczy przeczyścić w myjkach ultradźwiękowych i termiczno – chemicznych. Jednak dla pewności parametrów należy przetestować na specjalnych stołach probierczych każdy pompowtryskiwacz. Takie urządzenia posiadają jednak serwisy, które profesjonalnie zajmują się regeneracją. Regeneracja pompowtryskiwaczy w Bosch Serwisie zdecydowanie jest mniej kosztowna niż kupno nowego pompowtrysku. Cena nowego pompowtryskiwacza może przekraczać nawet 2000 złotych, a często dostępność jest dopiero po kilku dniach. Na aukcjach i ogłoszeniach internetowych można także spotkać oferty sprzedaży pompowtryskiwaczy używanych, których zakup jest zdecydowanie tańszy, jednak zawsze istnieje ryzyko, że stan pompowtryskiwacza jest niezadawalający. Koszt pompowtryskiwaczy regenerowanych jest zdecydowanie niższa niż cena nowych pompowtrysków, a profesjonalne serwisy Bosch Diesel Service - Pawlik używają odpowiednich urządzeń do regulacji i testowania, ale również montują oryginalne części.

Udostępnij wpis

Komentarze

Bartek

Wystawiono Rok temu

Cena pompowtryskiwaczy zależy od wielu czynników, takich jak marka i model pojazdu, typ silnika, producent pompowtryskiwacza oraz stopień zaawansowania uszkodzenia lub zużycia. Nowe pompowtryskiwacze od producenta może kosztować od kilkaset do nawet kilku tysięcy złotych za sztukę, w zależności od producenta. Jeśli chodzi o cenę regeneracji pompowtryskiwacza, cena tej usługi również będzie się różnić w zależności od typu silnika, marki pojazdu i stopnia skomplikowania naprawy. Cena regeneracji jest zwykle niższa niż cena nowego pompowtryskiwacza i zwykle waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych za sztukę. Dobrym pomysłem jest porównanie cen u kilku różnych warsztatów i specjalistów, aby upewnić się, że otrzymasz najlepszą cenę za usługę. Porównanie cen różnych marek pompowtryskiwaczy też może się przydać w wyborze najlepszej opcji.

Czy ta opinia była pomocna?

Jarek

Wystawiono 4 lata temu

Dobrze wiedzieć, że wytrzymałość pompowtryskiwaczy zależy też od naszego eksploatowania samochodu.

Czy ta opinia była pomocna?

Pluto

Wystawiono 5 lat temu

Na drogach coraz więcej diesli, a ja kupuję następny :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki