Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

POMPOWTRYSKIWACZE 1.9TDI | Diesel Service - Einspritzdusen

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
CENA Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Pompowtryskiwacze 1.9 TDI Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Pompowtryskiwacze 1.9 TDI to popularne komponenty stosowane w samochodach marek Volkswagen, Audi, Skoda i Seat. Są one odpowiedzialne za wtrysk paliwa do silnika o zapłonie samoczynnym. Każdy cylinder posiada oddzielny pompowtryskiwacz, co zapewnia precyzyjną kontrolę wtrysku. Wadliwe pompowtryskiwacze 1.9 TDI mogą powodować spadek mocy silnika, zwiększenie zużycia paliwa oraz emisję szkodliwych substancji. Regeneracja pompowtryskiwaczy 1.9 TDI to często wybierana opcja naprawy, która pozwala na przywrócenie właściwej pracy silnika i uniknięcie kosztownej wymiany na nowe części. Cena regeneracji pompowtryskiwaczy 1.9 TDI może różnić się w zależności od konkretnego serwisu i stopnia uszkodzenia komponentów.

1. Wśród silników z zapłonem samoczynnym zdecydowanie prym wiedzie silnik 1.9 TDI, będący w nieprzerwanej produkcji od 1991 do 2011 roku, często wyposażony w układ mechanicznego wtrysku paliwa wykorzystujący pompowtryskiwacze.


Pierwszy silnik 1.9TDI pojawił się w 1991 roku na wyposażeniu Audi 80 i posiadał oznaczenie 1Z oraz moc 90 koni mechanicznych. Były to niezwykle trwałe konstrukcje oparte na żeliwnym bloku, mogące spokojnie wykonywać przebiegi powyżej pół miliona kilometrów, przez co często nazywane były „pancernymi”. Ze względu na swoją wytrzymałość i podatność na tuning, moc silników 1.9TDI często zostaje powiększana nawet o 50% poprzez chiptuning. Przez lata produkcji konstrukcja tej jednostki była rozwijana w niemal każdym punkcie: montowano różne turbosprężarki, w niektórych wersjach dodano dwumasowe koło zamachowe, pojawiły się dwa typy intercoolerów. Największą zmianę stanowił jednak układ zasilania wprowadzony w niektórych wersjach jeszcze przed rokiem 2000, zaś od 2000 do 2011 roku w niemal każdym egzemplarzu. Były to oczywiście pompowtryskiwacze Bosch, będące znaczącym rozwinięciem technologii pompy sekcyjnej i wtryskiwaczy, stanowiącym ich połączenie w jedno urządzenie, zasilające tylko jeden cylinder. Jednostki 1.9TDI (Audi, Skoda, Seat, VW B5,B6,A4,A6,A3 FL 130KM, 101KM GOLF4) wyposażone w pompowtryskiwacze (z Niem. Einspritzdusen) często posiadały oznaczenie dodatkowe PD, będące skrótem od „Pumpe Düse”.
Silniki diesla z pompowtryskiwaczami posiadały różne osiągi, od 75KM aż po 160-konne silniki montowane przez Seata w trzeciej generacji modelu Ibiza. Istniał jeden motor o mocy 75 koni, oznaczony był kodem BSU, produkowano także: 4 jednostki 90-konne – BRU, BXF, ANU, BXJ; 6 silników o mocy 101 koni mechanicznych – ATD, AXR, BEW, BMT, AVB, AVQ; tyle samo motorów 105-konnych – BSW, BJB, BKC, BLS, BSV, BXE; 5 jednostek 116-konnych – BPZ, AJM, ATJ, AUY, BVK; 4 silniki o mocy 130KM – AWX, ASZ, AVF i BLT; dwa 150-konne – ARL, BTB oraz dwa o mocy 160 koni mechanicznych – BPX i BUK.
Czym wyróżniały się silniki z pompowtryskiwaczami Boscha na tle chociażby 1.9TDI z innymi układami zasilania? Z pewnością zaawansowaniem konstrukcji w obrębie głowicy silnika oraz zupełnie inną charakterystyką jego pracy. Silniki 1.9TDI z pompowtryskiwaczami mają mniejszy apetyt na olej napędowy i dużo większą wydajność spalania dzięki osiąganemu ciśnieniu na poziomie do 2000bar. Jednostki wyposażone w układ Pumpe Düse charakteryzuje twardsza praca niż w przypadku silników z systemem Common Rail, są jednak mniej podatne na uszkodzenia związane ze złym paliwem, co daje im przewagę w wielu krajach spoza Europy, gdzie kontrole jakości sprzedawanego oleju napędowego nie są tak rygorystyczne lub ich w ogóle nie ma.


Awarie pompowtryskiwaczy

Mimo iż produkowane przez koncern Volkswagen Aktiengesellschaft wysokoprężne silniki o pojemności 1.9dm3 z układem PD są trwałymi konstrukcjami, czasem może dojść do awarii pompowtryskiwaczy, objawiającej się nierówną pracą silnika i spadkiem mocy, a także hałasem wydobywającym się spod maski. Wtedy warto odwiedzić warsztat specjalizujący się w regeneracji tych urządzeń, ponieważ wykonana przez fachowców naprawa pompowtryskiwaczy będzie zdecydowanie tańszym rozwiązaniem od zakupu czterech nowych egzemplarzy, osiągających wysokie ceny na rynku. Nie jest to jednak rozwiązanie szczątkowe, ponieważ zregenerowane w Bosch Diesel Service Pawlik pompowtryskiwacze posiadają takie same parametry i sprawność co nowe urządzenia.

Udostępnij wpis

Komentarze

Heniek

Wystawiono Rok temu

Diesel Service to firma specjalizująca się w naprawie i regeneracji pompowtryskiwaczy do silników diesla, w tym do silników 1.9 TDI. Firma ta oferuje szeroki zakres usług, w tym diagnostykę, naprawy, regenerację i kalibrację pompowtryskiwaczy. Firma ta oferuje regenerację pompowtryskiwaczy marki Bosch, Delphi, Siemens, Denso i inne. Cena za usługi regeneracji pompowtryskiwaczy w firmie Diesel Service może różnić się w zależności od marki i modelu pojazdu oraz od tego, czy są to oryginalne części producenta czy zamienniki. Firma ta oferuje również gwarancję na swoje usługi, co daje klientom pewność, że ich pompowtryskiwacze zostaną naprawione zgodnie z najwyższymi standardami. Warto porównać ceny i opinie o różnych firmach oferujących regenerację pompowtryskiwaczy przed dokonaniem wyboru, aby mieć pewność, że wybrana firma oferuje usługi na odpowiednim poziomie.

Czy ta opinia była pomocna?

Sebastian

Wystawiono 4 lata temu

Zastanawiam się nad wymianą całkowitą pompowtryskiwaczy 1.9 tdi, ciekawi mnie koszt takiej usługi. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Czy ta opinia była pomocna?

Marcelka

Wystawiono 5 lat temu

Ciekawe informacje, krótko, ale jasno napisane :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki