Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Pompowtryskiwacze

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 3000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch!
CENA Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

1. Pompowtryskiwacze – Pompowtryski – Serwis | Regeneracja ASO Bosch Diesel Service

Jak samo określenie wskazuje pompowtryskiwacz składa się z elementu pompy wtryskowej i wtryskiwacza. Taki układ dwóch elementów funkcjonuje w branży samochodów osobowych od 1998 roku, kiedy to po raz pierwszy na rynku wprowadziła je grupa Volkswagen. Obecnie pompowtryskiwacze stosowane są w takich markach jak Audi, Seat, Skoda oraz oczywiście w Volkswagenach. Pompowtryskiwacze są elementami w układzie zasilanym olejem napędowym w silnikach o zapłonie samoczynnym i zastąpiły rozwiązania oparte na pompie rotacyjnej zwanej inaczej rozdzielaczowej, ale także pompę sekcyjną.

Największym problemem inżynierów pracujących nad układem zasilania w silnikach wysokoprężnych stanowiło uzyskanie jak największego ciśnienia wtrysku. Pompowtryskiwacze od samego powstania dawały aż 2000 barów co w porównaniu do pierwszej generacji układu common rail to wynik bardzo dobry, ponieważ dopiero trzecia generacja Common Rail zbliżyła się do takiego rezultatu. Uzyskanie wysokiego ciśnienia powoduje lepsze spalanie paliwa. Doskonałe rozpylenie paliwa w komorze spalania spowoduje precyzyjne wymieszanie się z powietrzem, co poprawia parametry procesu spalania. Lepsze parametry spalania zwiększają moc, a także zmniejszają zużycie paliwa i emisję spalin. Pompowtryskiwacze przez wiele lat był mocną konkurencją do innych układów zasilania głównie za sprawą wysokiego ciśnienia wtrysku, dzięki któremu uzyskiwano bardzo dobre warunki do mieszania powietrza z paliwem i jego szybkiego spalenia. Pierwotnie pompowtryskiwacze sterowane były mechanicznie, natomiast w drugiej generacji sterowanie mechaniczne zastąpiły elektrozawory, które pozwoliły na podział dawki paliwa na dawkę wstępną i zasadniczą. Elektrozawory mogą być elektromagnetyczne lub piezoelektryczne, z czego te drugie mogą być aż czterokrotnie szybsze. Dawka wstępna inaczej pilotażowa wtryskiwała paliwo z lekkim wyprzedzeniem do dawki zasadniczej, co sprawiało, że silnik chodził ciszej, a praca silnika była bardziej równa. Pompowtryskiwacze, choć złożone z pompy wtryskowej i wtryskiwacza stanowią jeden element, to sama budowa jest dość prosta, a ilość pompowtryskiwaczy zależy od liczby cylindrów zamocowanych w głowicy. Do korzyści płynących z układu zasilania na pompowtryskiwaczach można dodać mniejszą wrażliwość na gorsze paliwo. Jest to bardzo istotne szczególnie na krajowym rynku, gdzie nie zawsze właściciele stacji dbają o wysokiej jakości olej napędowy. Dodatkowo duże ciśnienie dawek wtrysku umożliwia osiągnięcie wysokich parametrów mocy przy jednoczesnym niewielkim spalaniu.

Jednocześnie pompowtryskiwacze nie są pozbawione wad. Do ich głównych słabych punktów można zaliczyć z pewnością układ sterujący, który uzależniony jest od wałka rozrządu, który nie ma możliwości realizacji tyle faz wtrysku w porównaniu do układu common rail. Problemem jest również skomplikowana adaptacja w silniku, w którym w początkowych latach produkcji pękały wałki rozrządu co zmusiło konstruktorów do umocowania dodatkowo krzywek do sterowania pracą pompowtryskiwaczy. Należało również wzmocnić głowicę, co bardziej skomplikowało kształt. Największym problemem pompowtryskiwaczy są jednak coraz to surowsze normy dotyczące emisji spalin. Przez co praktycznie niemożliwym stanie się spełnienie wymogów za względu na mniejszą efektywność oczyszczania przy współpracy z filtrem cząstek stałych.

2. Jak działa pompowtryskiwacz?

Zasada działania nie jest zbyt skomplikowana, a polega na tym, żeby przenieść napęd z wałka rozrządu na tłoczek pompy poprzez rolki dźwigni wtryskiwacza. Rolka toczy się po krzywce, dzięki czemu ciśnienie może narastać bardzo szybko. W wyniku tego działania pompa generuje wysokie ciśnienie wtrysku, a wtryskiwacza dzieli dawki na dawkę wstępną i zasadniczą. Istotną rolę stanowi elektrozawór, który steruje moment wtrysku jak i ilość i długość trwania dawki.

Niezawodność pompowtryskiwaczy

Pompowtryskiwacze szczególnie na zaworach elektromagnetycznych są dość trwałą konstrukcją Np. passat b6, b5, audi 1,9 TDI 2,0 1,4, 2,5 vw. Końcówki pompowtryskiwacza są jednak dość słabą stroną elementu, który wraz z eksploatacją może obniżyć ciśnienie otwarcia i może doprowadzić do rozkalibrowania otworków wylotowych. Inne uszkodzenia, które należy wymienić to między innymi: pęknięcie sprężyny, awaria zaworu elektromagnetycznego, utrata szczelność sekcji tłoczącej. Przyczyny są różne oprócz eksploatacji, wpływ na pracę pompowtryskiwaczy może mieć także jakość paliwa jak i długotrwała jazda na prawie pustym zbiorniku paliwa. Jeżeli dojdzie do takich defektów to regeneracja pompowtryskiwaczy powinna się odbyć w specjalistycznej pracowni Bosch Diesel Service – Pawlik, do czego zapraszamy. Bardzo dobra cena do jakości już od 270 złotych brutto.

Udostępnij wpis

Komentarze

Honia

Wystawiono Rok temu

Pompowtryskiwacze są specjalnymi rodzajami wtryskiwaczy stosowanymi w silnikach diesla. Są one odpowiedzialne za precyzyjne dostarczanie paliwa do komory spalania silnika, co ma kluczowe znaczenie dla prawidłowej pracy silnika. Pompowtryskiwacze składają się z kilku podzespołów, w tym: • Korpusu, który jest przykręcony do głowicy silnika i służy jako prowadnica dla trzpienia. • Koła zamachowego, które jest napędzane przez wał korbowy silnika i odpowiada za przesuwanie tłoka w celu podawania paliwa. • Tłoka, który jest przesuwany przez koło zamachowe, aby podawać paliwo. • Trzpienia, który jest przesuwany przez tłok w celu kontrolowania ilości paliwa dostarczanego do komory spalania. • Elektrozaworu, który jest odpowiedzialny za kontrolowanie ilości paliwa dostarczanego do pompowtryskiwacza. Dzięki pompowtryskiwaczom, dostarczane jest odpowiednie ilości paliwa i w odpowiednim czasie, co pozwala na uzyskanie optymalnego momentu obrotowego i mocy silnika. Pompowtryskiwacze muszą być odpowiednio serwisowane i konserwowane, aby zapewnić prawidłową pracę silnika oraz aby uniknąć kosztownych napraw.

Czy ta opinia była pomocna?

Bogdan

Wystawiono 4 lata temu

Ja mam pompowtryskiwacze w passacie b5 i śmiało mogę potwierdzić trwałość.

Czy ta opinia była pomocna?

Malamax

Wystawiono 5 lat temu

Krótki i wyczerpujący artykuł, wszystko zrozumiale opisane

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki