Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

POMPOWTRYSKI REGENERACJA | Diesel Service Bosch – Pawlik – naprawa pompowtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

POMPOWTRYSKI REGENERACJA | Diesel Service Bosch – Pawlik – naprawa pompowtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regeneracja pompowtryskiwaczy jest jednym z głównych obszarów działalności Bosch Service, a sieć ta ma doświadczenie w regeneracji pompowtryskiwaczy marki Bosch oraz innych marek. Regeneracja pompowtryskiwaczy Bosch Service obejmuje profesjonalne czyszczenie, wymianę zużytych lub uszkodzonych elementów, testowanie i kalibrację pompowtryskiwaczy. Warsztaty Bosch Service posiadają specjalistyczny sprzęt, narzędzia i wiedzę, aby dokładnie zdiagnozować problemy z pompowtryskiwaczami i przeprowadzić niezbędne naprawy. Regeneracja pompowtryskiwaczy Bosch Service może pomóc w przywróceniu prawidłowego działania układu wtryskowego, poprawić wydajność silnika oraz zmniejszyć emisję zanieczyszczeń. Warsztaty Bosch Service stosują oryginalne części zamiennikowe i zapewniają gwarancję na wykonane naprawy.

Pompowtryski to potoczna nazwa dla mechanicznego układu wtrysku paliwa w silnikach z zapłonem samoczynnym, opracowanego przez grupę VAG w 1998 roku. (2,0 1,9 tdi AJM)

Pompowtryskiwacze BOSCH są układem, który w momencie pojawienia się na rynku sporo namieszał. Były bowiem pod wieloma aspektami lepsze od pierwszej generacji systemu Common Rail, zaś za ich produkcją stał największy motoryzacyjny gigant – koncern Volkswagen Aktiengesellschaft, który natychmiast zaczął stosować je w wielu wersjach najpopularniejszej jednostki TDI o pojemności 1.9dm3, a także wszystkich pozostałych silnikach wysokoprężnych produkowanych od 1998 aż do 2012 roku. Pompowtryskiwacze pojawiły się więc pod maskami samochodów tworzonych przez Audi, Skody, Seata i oczywiście Volkswagena, ale nie tylko. Dużym i przyjaznym rynkiem dla pompowtryskiwaczy okazały się firmy tworzące samochody dostawcze, ciężarowe, ciągniki siodłowe i maszyny rolnicze, takie jak DAF, Scania, Renault, Iveco, Mercedes-Benz czy John Deere. Pompowtryskiwacze pojawiły się również w niektórych modelach Land Rovera i Forda.
Pompowtryskiwacz BOSCH jest połączeniem pompy sekcyjnej i wtryskiwacza, sterowanych przez elektrozawór i zintegrowanych, tworząc w ten sposób jedno urządzenie. W ściankach wtryskiwacza istnieją kanaliki, przez które przepływa niewielka dawka paliwa. Pomiędzy nimi znajdują się takie części jak iglica wtryskiwacza, dławik iglicy, sprężyna wtryskiwacza, zawór przelewowy i uszczelka termoizolacyjna, która umieszczona jest w gnieździe iglicy wtryskiwacza. Pomiędzy wtryskiwaczem i pompą umieszczony jest elektrozawór z ruchomą iglicą, zaś w cylindrze pompy znajduje się tłoczek pompy, który połączony jest z dźwignią typu rolkowego za pomocą śruby o kulistym łbie i otoczony sprężyną pompy. Do napędzania pompowtryskiwacza wykorzystywana jest energia wywoływana przez ruch rolki(umieszczonej w dźwigni pompowtryskiwacza) po osadzonej na wałku rozrządu krzywce o łagodnym kształcie, posiadającej jednak jedno ostre załamanie, którego przeznaczenie opisane jest w późniejszej części tekstu.
Cykl pracy pompowtryskiwacza rozpoczyna się w momencie, w którym tłoczek wykonuje ruch w dół cylindra pompy. Sterownik włącza elektrozawór, a ten wypycha iglicę z gniazda, zamykając w ten sposób przepływ pomiędzy otworami wlotowymi paliwa a komorą wysokiego ciśnienia. W tym samym czasie tłoczek pompy dalej schodzi w dół, przyczyniając się tym samym do wzrostu ciśnienia i ściśnięcia wewnętrznej sprężyny od dołu. Dzięki temu podnosi się iglica wtryskiwacza, dopuszczając do komory spalania dawkę wstępną. Ciśnienie wzrasta do momentu ściśnięcia sprężyny wewnętrznej od góry i uchylenia zaworu przelewowego, co powoduje szybki spadek ciśnienia i powrót iglicy wtryskiwacza do gniazda, następuje koniec pierwszej fazy pracy.
W momencie przylgnięcia iglicy wtryskiwacza do gniazda rolka dźwigni spotyka się z ostrym załamaniem na krzywce, wywołując natychmiastowy spadek tłoczka pompy i gwałtowny wzrost ciśnienia w urządzeniu. Następuje ściśnięcie sprężyny wewnętrznej po obu stronach, zawór przelewowy mimo uchylenia nie jest w stanie zmniejszyć natychmiast ciśnienia w pompowtryskiwaczu, dzięki czemu dochodzi do wtrysku zasadniczego i końca cyklu pracy pompowtryskiwacza.
„Pompowtryski” przodowały pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku dzięki osiąganemu ciśnieniu o wartości 2000bar, trwałości i odporności na paliwa wątpliwej jakości, a także niższemu spalaniu niż w przypadku pozostałych układów zasilania. Miały jednak swoje wady, które przyczyniły się do ich stopniowego zastępowania przez system Common Rail, z których największą były problemy z uzyskaniem normy emisji spalin EURO 4. Gdyby producenci samochodów postanowili dalej montować nieposiadające certyfikatu uzyskania wyżej wymienionej normy silniki z pompowtryskiwaczami, pojazdy nie mogłyby otrzymać homologacji i zostać dopuszczonymi do ruchu drogowego. Kolejny problem stanowiło zaawansowanie konstrukcji głowicy dostosowanej do pompowtryskiwaczy, przyczyniające się do dwóch kolejnych wad pompowtryskiwaczy: brakiem możliwości odpowiedniego wyprofilowania maski celem zwiększenia bezpieczeństwa pieszych oraz ogromnymi kosztami związanymi z serwisem i zakupem nowych części. Nowe pompowtryskiwacze kosztują od 700 do nawet 3000 złotych za jedną sztukę, zasilającą jeden cylinder silnika.

Awaria pompowtryskiwaczy

W przypadku awarii pompowtryskiwaczy z pomocą przychodzą zakłady Diesel Service Bosch wyspecjalizowane w regeneracji „pompowtrysków”. Takie zakłady posiadają odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów i niezbędne dla ich pracy zaplecze maszynowo-narzędziowe, zawierające, chociażby stoły probiercze. Dzięki nim fachowcy w trakcie przeprowadzania diagnostyki, naprawy mogą odtworzyć warunki pracy poszczególnych modeli pompowtryskiwaczy i wykonać dokładniejsze badania (EPS 815 z przystawką Cambox). Jeżeli któryś pompowtryskiwacz nie wykazuje wymaganej sprawności, zostaje rozłożony na części, które są następnie dokładnie czyszczone pod wysokim ciśnieniem i ultradźwiękami, po czym każdy element z osobna zostaje sprawdzony na mikroskopach cyfrowych w celu wykrycia najdrobniejszych wad i mankamentów. W przypadku wykrycia uszkodzenia którejś części, zostaje ona zastąpiona identycznym, nowym elementem od tego samego producenta, dzięki czemu naprawiony pompowtryskiwacz wciąż będzie posiadał parametry zgodne z nowym egzemplarzem. Regeneracja pompowtryskiwaczy Boscha jest, więc bardzo opłacalnym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych w porównaniu z zakupem i montażem nowych urządzeń.
Tereny miast wysyłkowej naprawy pompowtryskiwaczy - w Mielcu, Krakowie, Łodzi, Rzeszowie, Lublinie, Jaworznie, Kraśniku, Tucholi, Redzie, Białegostoku, Suchedniowie, Kielcach, Radomiu, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Jaworznie, Katowicach, Koszalinie, Kaliszu, Bielsku Białej, Szczecinie, Białymstoku, Warszawie, Częstochowie, Włocławku, Mrągowie, Łodzi, Wałbrzychu, Olsztynie, Zielonej Górze, Bydgoszczy, Tarnowskich Górach, Tarnowie, Elblągu, Krośnie, Rybniku, Toruniu, Gdyni, Legnicy, Opolu, Tarnobrzegu, Sandomierzu, Przemyślu, Jaśle, Błoniu, Łowiczu, Pniewach, Tychach, Siedlcach, Iławie, Bochni, Nowej Hucie, Głogowie, Sochaczewie, Koninie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Olkuszu, Kamiennej Górze, Kędzierzynie Koźle, Zamościu, Lubartowie, Koloni Skrobów, Pilźnie, Stargardzie Szczecińskim, Tczewie, Grudziądzu, Jeleniej Górze, Łomży, Starachowicach, Lubinie, Białej Podlaskiej, Gnieźnie, Chełmie, Chojnicach, Świdwinie, Bytowie, Międzyrzeczu Podlaskim, Międzychodzie, Pniewie, Radzyminie, Olsztynku, Nakle, Pułtusku, Wyszkowie, Łosicach, Siemiatyczach, Parczewie i wiele innych odbiór pompowtryskiwaczy odbywa się codziennie. Zadzwoń i zamów kuriera.

Udostępnij wpis

Komentarze

Tadek

Wystawiono Rok temu

Regeneracja pompowtryskiwaczy polega na naprawie i przywróceniu ich do stanu pierwotnego, tak aby mogły ponownie spełniać swoje funkcje. Proces ten obejmuje diagnozę, czyszczenie, naprawę lub wymianę uszkodzonych części oraz regulację wysokości wtrysku. Po przeprowadzeniu regeneracji, pompowtryskiwacze są poddawane testom, aby upewnić się, że działają prawidłowo. Naprawa pompowtryskiwaczy może być przeprowadzona przez specjalistyczny serwis samochodowy, taki jak Autoryzowany Serwis Bosch lub Pawlik, które są autoryzowanymi partnerami firmy Bosch i korzystają z oryginalnych części i specjalistycznego sprzętu do naprawy i regeneracji pompowtryskiwaczy. Cena regeneracji pompowtryskiwaczy może się różnić w zależności od stanu pompowtryskiwacza i konieczności wymiany poszczególnych elementów, zaleca się skontaktowanie z serwisem, aby uzyskać dokładniejsze informacje.

Czy ta opinia była pomocna?

Błażej

Wystawiono 4 lata temu

Jakiej ceny mogę się spodziewać przy regeneracji wtryskiwaczy w mercedesie 2.2 cdi? Mam nadzieję, że będzie się moje dało jeszcze zregenerować i nie jest za późno.

Czy ta opinia była pomocna?

Marek

Wystawiono 4 lata temu

Solidna firma, dobrze wykonana robota, polecam

Czy ta opinia była pomocna?

Krystian

Wystawiono 5 lat temu

Czy do ciężarowych aut też naprawiacie pompowtryskiwacze? Jakie modele?

Czy ta opinia była pomocna?

Helena

Wystawiono 5 lat temu

Ciekawy artykuł, bardzo mi się podoba :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki