Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Pompowtryski - Regeneracja

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 3000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Pompowtryski - Regeneracja

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Usługa regeneracji to proces naprawy i przywracania sprawności pompowtrysków, które są ważnymi elementami układu wtryskowego paliwa w silnikach Diesla. W trakcie eksploatacji pompowtryski mogą ulegać zużyciu, zanieczyszczeniom lub uszkodzeniom, co prowadzi do różnych problemów, takich jak utrata mocy, trudności w rozruchu, niestabilna praca silnika czy większe zużycie paliwa. Podczas regeneracji pompowtrysków przeprowadza się ich demontaż, dokładne czyszczenie oraz wymianę zużytych lub uszkodzonych elementów, takich jak pierścienie uszczelniające, igły, sprężyny itp. Następnie pompowtryski są składane ponownie, a ich parametry i wydajność są testowane w specjalnych stanowiskach probierczych. Regeneracja pompowtrysków ma na celu przywrócenie ich właściwego działania i zapewnienie optymalnego wtrysku paliwa do komory spalania. Jest to proces wymagający specjalistycznego sprzętu diagnostycznego oraz doświadczenia techników. Przy regeneracji pompowtrysków ważne jest również zastosowanie wysokiej jakości części zamiennych, które zapewniają trwałość i niezawodność naprawianych pompowtrysków. Korzyścią regeneracji pompowtrysków jest niższy koszt w porównaniu do zakupu nowych podzespołów oraz przywrócenie sprawności silnika, poprawa osiągów, redukcja emisji spalin oraz mniejsze zużycie paliwa.

1. Układ zasilania silnika Diesla

Układ zasilania silnika Diesla jest kapryśny, wie to każdy, kto miał cokolwiek z silnikami samozapłonowymi do czynienia. Niskiej jakości paliwo, zanieczyszczenia, filigranowe rozmiary i precyzja godna szwajcarskich czasomierzy, powodują razem, że zasilanie silnika wysokoprężnego i jego usterki należą do jednych z najczęściej wymienianych przyczyn serwisowania samochodu. Kosmetyka układu zasilania, by uniknąć konieczności, regeneracji powinna polegać na regularnym czyszczeniu podzespołów i dbaniu o jakość wykorzystywanego przez nas paliwa. 40 tysięcy kilometrów powinno być, jeśli dbamy o serce naszego samochodu, średnią ilością przejechanych kilometrów, nim zdecydujemy się, by ktoś nam obejrzał wtryski, pompę czy sterownik. Owszem, niegdyś, taka ilość byłaby śmieszna, nieraz słyszeliśmy o samochodach, które przejechały 500 tysięcy kilometrów, a ich silniki i pompowtryski wciąż nie wymagały gruntownego czyszczenia czy regeneracji, ale w dzisiejszych czasach, gdy dopuszczalny margines błędu przy produkcji wtryskiwaczy Bosch, wynosi 1 mikrometr, osiągnięcia pod względem trwałości układu i odporności na zanieczyszczenia drastycznie spadły. Filtry paliwa, jeśli są regularnie wymieniane, mogą przyczynić się do wydłużenia żywotności wtrysków, ale warunkiem, jest właśnie regularna kontrola ich stanu. Co jeśli jednak już wystąpiła usterka? Jakie są objawy i na co zwracać uwagę? Czy można pompowtryski poddać regeneracji? To i wiele więcej, w treści artykułu, zapraszam.

Przygotowanie wtryskiwaczy do regeneracji
Przygotowanie wtryskiwaczy do regeneracji

2. Regeneracja układu zasilania w silniku Diesla

Po pierwsze, trzeba pamiętać, że układ zasilania silnika diesel’a nadaje się do regeneracji. Znacząca większość przypadków to sytuacje kiedy specjalizujący się w tym zakład jest w stanie przywrócić 100% skuteczności pracy pompowtryskiwaczom, a na pewno większość przypadków dotyczących produktów firmy Bosch. Po drugie warto wspomnieć, że używane przez nasz pojazd pompowtryskiwacze to rozwiązanie technologiczne, od którego powoli się odchodzi. Ze względu na normy towarzyszące produkowanym samochodom odnośnie emisji spalin, wiodący dealerzy odeszli od stosowania pompowtryskiwaczy (mimo wspaniałych osiągów!) na rzecz common rail, jednak części zamienne, oprócz piezoelektrycznych zamków do pompowtrysków Denso, z nimi jest problem, dostępne są niemal od ręki. Po trzecie i najważniejsze, warto by tak ważną kwestią jak układ zasilania silnika, regeneracja pompowtryskiwaczy, zajął się profesjonalista, autoryzowany serwis, „pompiarze”.

Gdzie naprawić pompowtryskiwacze?

Hydraulika w naszym samochodzie to temat wymagający i doświadczenia i sprzętu, rzadko kiedy dysponują wymienionymi lokalne zakłady diagnostyki samochodowej. Rozłożenie na części, czyszczenie (płuczka ultradźwiękowa, czyszczenie chemiczne pod zwiększonym ciśnieniem i temperaturą), montaż, testy, kalibracja i kodowanie, a następnie ponowne zamontowanie w silniku, wymagają precyzji i wiedzy, a tą poszczycić się mogą jedynie profesjonalne zakłady, jak na przykład Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli. Pracujemy w oparciu o technologie wykorzystywane przez niemieckich inżynierów w fabrykach Bosch, a regeneracją pompowtryskiwaczy zajmujemy się już od przeszło 20 lat. Gwarancja jakości naszych usług jest sygnowana gwarancją niemieckiego potentata, a zweryfikować można ją w kilka sekund dzięki BoschQuality Scan, mobilnej aplikacji, która daje nam wszystkim dostęp do baz danych przeprowadzonych działań bezpośrednio w Boschu.

Wtryskiwacz rozłożony na części pierwsze
Wtryskiwacz rozłożony na części pierwsze

Czarny dym z wydechu, nagłe spadki obrotów na jałowym biegu, gaśnięcie chłodnego auta, wzrost spalania przy jednoczesnym spadku osiągów, już nie muszą znaczyć tysięcy wydanych złotych, na wymianę pompowtryskiwaczy, w Stalowej Woli, testy na stołach probierczych wraz z wydrukiem diagnostycznym i czyszczeniem kosztuje znacznie mniej. Łatwo się domyślić, że za pełną kontrolę w 5-cylindrowym samochodzie zapłacimy mniej niż za 1 używany pompowtryskiwacz. Fachowcy szkoleni wg standardów Bosch, pod mikroskopem cyfrowym są w stanie zdiagnozować wszystkie niedoskonałości naszego układu zasilania i najprawdopodobniej wszystkie również usunąć. Bosch Pawlik w Stalowej Woli serdecznie zaprasza wszystkich miłośników, pasjonatów, a także każdego Klienta, do kontaktu telefonicznego. Nasz dział obsługi klienta chętnie odpowie na wszystkie Wasze pytania.

Udostępnij wpis

Komentarze

Krzysiek

Wystawiono Rok temu

Regeneracja pompowtryskiwaczy to proces naprawy lub odnawiania tych elementów układu paliwowego, który ma na celu przywrócenie ich do pierwotnej sprawności. Proces ten może obejmować czyszczenie, naprawę, wymianę uszkodzonych części lub całkowitą wymianę pompowtryskiwaczy. Pompowtryskiwacze są skomplikowanymi elementami, które składają się z wielu drobnych części. Regeneracja polega na rozebraniu pompowtryskiwaczy i dokładnym oczyszczeniu z zanieczyszczeń i osadów, wymianie uszkodzonych lub zużytych części, takich jak uszczelki, oringi, elektromagnesy itp. Po przeprowadzeniu regeneracji, pompowtryskiwacze są ponownie montowane i przeprowadza się testy przepływu paliwa i ciśnienia, aby upewnić się, że działają prawidłowo.

Czy ta opinia była pomocna?

Janek

Wystawiono 4 lata temu

Całe szczęście układ diesla nadaje się do regeneracji.

Czy ta opinia była pomocna?

Artur

Wystawiono 5 lat temu

@Michał to chyba słabe firmy wybierałeś, ja jak swoje naprawiłem raz to działają już dobre 4 lata bez zarzutów.

Czy ta opinia była pomocna?

Michał

Wystawiono 5 lat temu

W swoim aucie mam pompowtryski, regenerowałem już już chyba z 3 razy, teraz odeśle je do was, mam nadzieję, że to im pomoże

Czy ta opinia była pomocna?

roger56

Wystawiono 5 lat temu

Z takich małych elementów te wtryski są zrobione, że ciężko ich nie zgubić prawda?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki