25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

NAPRAWA POMPOWTRYSKIWACZY CENA | Warsztaty Bosch

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.58

REGENERACJA POMPOWTRYSKIWACZY CENA | Warsztaty Bosch naprawy pompowtryskiwaczy – koszty, cenniki

Pompowtryskiwacze są urządzeniami stosunkowo trwałymi, jednak bardzo drogimi w przypadku fabrycznie nowych egzemplarzy. Na szczęście cena naprawy najważniejszych urządzeń w układzie PD jest znacznie niższa.

Układ mechanicznego wtrysku paliwa w silnikach wysokoprężnych określany jako Pumpe Düse wprowadzony został na szeroką skalę za sprawą jednostek napędowych produkowanych przez grupę VAG. Koncern Volkswagen Aktiengesellschaft postanowił wprowadzić ten system w celu zastąpienia paliwożernej i mało wydajnej pompy sekcyjnej, co nastąpiło w 1998 roku. Pompowtryskiwacze wyróżniały się na tle innych układów zasilania jednostek z zapłonem samoczynnym przede wszystkim wysokim ciśnieniem rozpylanej dawki oleju napędowego w komorze spalania, dzięki czemu wzrastała wydajność silnika przy jednoczesnym zmniejszeniu apetytu na paliwo. Ponadto wyeliminowanie przewodów wysokiego ciśnienia pozwoliło na pozbycie się wszystkich związanych z nimi negatywnych efektów, takich jak na przykład pulsacja paliwa.

Oczywiście uzyskanie takich zalet miało swoją cenę, którą było między innymi znaczne skomplikowanie konstrukcji głowicy silnika i dodatkowe obciążenie dla wałków rozrządu, odpowiadających za napędzanie pompowtryskiwaczy, a także niska kultura pracy przejawiająca się twardym i głośnym działaniem jednostki napędowej z systemem PD. Kolejny problem dla pompowtryskiwaczy stanowiło osiągnięcie coraz bardziej wyśrubowanych norm emisji spalin, jednak nawet to nie przeszkodziło układowi Pumpe Düse w zostaniu jednym z najpowszechniej stosowanych układów zasilania dla silników z zapłonem samoczynnym, który w latach 1998-2011 pojawił się w wielu modelach takich marek jak Audi, Volkswagen, Skoda, Seat, Ford, Renault, Volvo, DAF, Scania czy Land Rover. Koszty robocizny naprawy takich pompowtrysków są porównywalne.

Pompowtryskiwacze miały bowiem jeszcze jeden atut: były niezwykle trwałym rozwiązaniem, pozwalającym na uzyskiwanie przebiegów rzędu 500-600 tysięcy kilometrów bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji w układ zasilania silnika, co pomimo horrendalnie wysokich cen fabrycznie nowych pompowtryskiwaczy Bosch i tak przekładało się na dosyć tanią eksploatację. W przypadku, gdy pompowtryskiwacze jednak ulegną wyeksploatowaniu lub awarii, występuje rozwiązanie dalece bardziej ekonomiczne niż zakup nowych urządzeń, a mianowicie regeneracja.

Regeneracja pompowtryskiwaczy w warsztatach Bosch Diesel Service Pawlik nie jest bowiem niczym innym, jak naprawą tych urządzeń, która opiera się o wymianę jedynie uszkodzonych komponentów w nich zawartych. Cena takiej naprawy pompowtryskiwaczy Boscha potrafi być niższa nawet o kilka tysięcy złotych od zakupu fabrycznie nowych egzemplarzy, a jeżeli zostanie przeprowadzona w profesjonalnym zakładzie, który specjalizuje się w regeneracji tych urządzeń, użytkownik nie będzie musiał martwić się o jakość wykonanej usługi. Profesjonalne zakłady naprawiające pompowtryskiwacze mają bowiem na wyposażeniu pełne zaplecze narzędziowo-maszynowe oraz wykwalifikowanych pracowników, którzy doskonale znają każdy model tych urządzeń, co pozwala na uzyskanie w trakcie naprawy parametrów niemalże identycznych z tymi, jakie posiadają nowe pompowtryskiwacze Bosch.

Komentarze

Olek 2020-03-06 09:50:44

Regeneracja wtryskiwaczy ma cenę bardzo atrakcyjną, cieszę się, że mogę uniknąć zakupu nowych.

Artek 2019-08-29 08:40:31

Fajny artykuł, ciekawy i można się co nieco dowiedzieć :)

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO