Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

NAPRAWA POMPOWTRYSKIWACZY CENA | Warsztaty Bosch

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Naprawa pompowtrysków cena Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Cena naprawy pompowtryskiwaczy zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj uszkodzenia, marka i model samochodu, ilość wymaganych napraw, a także lokalizacja warsztatu. Koszt regeneracji jednego pompowtrysku może wynosić od 300 do 800 złotych. Jednak warto pamiętać, że czasami konieczna jest naprawa większej liczby wtryskiwaczy, co wpłynie na ostateczną cenę. Ostateczny koszt regeneracji zawsze ustalany jest indywidualnie po dokładnej diagnozie uszkodzeń.

1. REGENERACJA POMPOWTRYSKIWACZY CENA | Warsztaty Bosch naprawy pompowtryskiwaczy – koszty, cenniki

Pompowtryskiwacze są urządzeniami stosunkowo trwałymi, jednak bardzo drogimi w przypadku fabrycznie nowych egzemplarzy. Na szczęście cena naprawy najważniejszych urządzeń w układzie PD jest znacznie niższa.
Układ mechanicznego wtrysku paliwa w silnikach wysokoprężnych określany jako Pumpe Düse wprowadzony został na szeroką skalę za sprawą jednostek napędowych produkowanych przez grupę VAG. Koncern Volkswagen Aktiengesellschaft postanowił wprowadzić ten system w celu zastąpienia paliwożernej i mało wydajnej pompy sekcyjnej, co nastąpiło w 1998 roku. Pompowtryskiwacze wyróżniały się na tle innych układów zasilania jednostek z zapłonem samoczynnym przede wszystkim wysokim ciśnieniem rozpylanej dawki oleju napędowego w komorze spalania, dzięki czemu wzrastała wydajność silnika przy jednoczesnym zmniejszeniu apetytu na paliwo. Ponadto wyeliminowanie przewodów wysokiego ciśnienia pozwoliło na pozbycie się wszystkich związanych z nimi negatywnych efektów, takich jak na przykład pulsacja paliwa.
Oczywiście uzyskanie takich zalet miało swoją cenę, którą było między innymi znaczne skomplikowanie konstrukcji głowicy silnika i dodatkowe obciążenie dla wałków rozrządu, odpowiadających za napędzanie pompowtryskiwaczy, a także niska kultura pracy przejawiająca się twardym i głośnym działaniem jednostki napędowej z systemem PD. Kolejny problem dla pompowtryskiwaczy stanowiło osiągnięcie coraz bardziej wyśrubowanych norm emisji spalin, jednak nawet to nie przeszkodziło układowi Pumpe Düse w zostaniu jednym z najpowszechniej stosowanych układów zasilania dla silników z zapłonem samoczynnym, który w latach 1998-2011 pojawił się w wielu modelach takich marek jak Audi, Volkswagen, Skoda, Seat, Ford, Renault, Volvo, DAF, Scania czy Land Rover. Koszty robocizny naprawy takich pompowtrysków są porównywalne.
Pompowtryskiwacze miały bowiem jeszcze jeden atut: były niezwykle trwałym rozwiązaniem, pozwalającym na uzyskiwanie przebiegów rzędu 500-600 tysięcy kilometrów bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji w układ zasilania silnika, co pomimo horrendalnie wysokich cen fabrycznie nowych pompowtryskiwaczy Bosch i tak przekładało się na dosyć tanią eksploatację. W przypadku, gdy pompowtryskiwacze jednak ulegną wyeksploatowaniu lub awarii, występuje rozwiązanie dalece bardziej ekonomiczne niż zakup nowych urządzeń, a mianowicie regeneracja.


Naprawa pompowtryskiwaczy w serwisie

Regeneracja pompowtryskiwaczy w warsztatach Bosch Diesel Service Pawlik nie jest bowiem niczym innym, jak naprawą tych urządzeń, która opiera się o wymianę jedynie uszkodzonych komponentów w nich zawartych. Cena takiej naprawy pompowtryskiwaczy Boscha potrafi być niższa nawet o kilka tysięcy złotych od zakupu fabrycznie nowych egzemplarzy, a jeżeli zostanie przeprowadzona w profesjonalnym zakładzie, który specjalizuje się w regeneracji tych urządzeń, użytkownik nie będzie musiał martwić się o jakość wykonanej usługi. Profesjonalne zakłady naprawiające pompowtryskiwacze mają bowiem na wyposażeniu pełne zaplecze narzędziowo-maszynowe oraz wykwalifikowanych pracowników, którzy doskonale znają każdy model tych urządzeń, co pozwala na uzyskanie w trakcie naprawy parametrów niemalże identycznych z tymi, jakie posiadają nowe pompowtryskiwacze Bosch.

Udostępnij wpis

Komentarze

Zibi

Wystawiono Rok temu

Koszt naprawy pompowtryskiwaczy może się różnić w zależności od marki i modelu pojazdu, a także od rodzaju i stopnia koniecznych napraw. Aby uzyskać dokładniejszą cenę, należy skontaktować się z warsztatem specjalizującym się w naprawie pompowtryskiwaczy, który po dokonaniu odpowiedniej diagnozy i ocenie stanu pompowtryskiwaczy, będzie mógł podać cenę naprawy. Czasami naprawa jest droższa niż zakup nowego wtryskiwacza, dlatego zawsze warto porównać koszt naprawy z kosztem nowego wtryskiwacza.

Czy ta opinia była pomocna?

Marek

Wystawiono Rok temu

Koszt naprawy pompowtryskiwaczy, znanych również jako wtryskiwacze common rail, może się różnić w zależności od konkretnej marki i modelu pojazdu, a także od rodzaju i stopnia koniecznych napraw. W przypadku warsztatów Bosch, koszt będzie również zależeć od lokalizacji, podatków i innych czynników. Najlepiej skontaktować się z warsztatem Bosch w celu uzyskania wyceny naprawy konkretnych pompowtryskiwaczy. Mogą oni udzielić dokładnej ceny na podstawie marki i modelu pojazdu oraz konkretnych problemów z wtryskiwaczami. Pamiętaj, że naprawa pompowtryskiwaczy może być droższa niż zakup nowego. Zawsze warto porównać koszt naprawy z kosztem nowego wtryskiwacza.

Czy ta opinia była pomocna?

Olek

Wystawiono 4 lata temu

Regeneracja wtryskiwaczy ma cenę bardzo atrakcyjną, cieszę się, że mogę uniknąć zakupu nowych.

Czy ta opinia była pomocna?

Artek

Wystawiono 5 lat temu

Fajny artykuł, ciekawy i można się co nieco dowiedzieć :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki