Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Na jakie parametry wpływa ciśnienie w zasobniku paliwa?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Nowe wtryskiwacze Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Na co wpływa ciśnienie w zasobniku paliwa?
Na jakie parametry wpływa ciśnienie w zasobniku paliwa?

Ciśnienie w zasobniku paliwa, czy inaczej szynie Common Rail, wpływa bezpośrednio na dawkę paliwa. Jeśli więc ciśnienie rośnie, wzrasta także dawka paliwa i odwrotnie. Ciśnienie otwarcia wpływa także na precyzję dawkowania – im większe ciśnienie, tym lepsza jakość rozpylania. Zwiększanie ciśnienia w zasobniku przedkłada się więc w konsekwencji na większą moc silnika. Problem pojawia się wtedy, gdy ciśnienie to jest albo zbyt duże albo za małe. Kiedy mamy do czynienia ze zbyt wysokim ciśnieniem w szynie, dawka paliwa jest większa niż to konieczne, ponadto jest ona spalana niepoprawnie, co przekłada się także na większą emisję toksycznych spalin. Długotrwale panujące za wysokie ciśnienie spowoduje także o wiele szybsze zużycie się elementów takich, jak zawory, przewody, pompa i wtryskiwacze. Z kolei zbyt niskie ciśnienie w akumulatorze paliwa może skutkować uruchomieniem przez sterownik trybu awaryjnego. Najczęściej jednak tego typu usterka oznacza problemy z uruchomieniem pojazdu, szarpiący silnik, spadki mocy i częste, niespodziewane gaśnięcie samochodu na luzie. Będąc pasjonatem pojazdów z silnikiem Diesla, warto wiedzieć przede wszystkim, jak je właściwie użytkować, jak pracuje układ Common Rail i dlaczego stosujemy zasobnik paliwa.

Wstępna ocena układu zasilania Common Rail przy pomocy testera diagnostycznego – Niskie ciśnienie paliwa objawy

Aby wstępnie ocenić stan techniczny podzespołów układu paliwowego, możemy skorzystać z urządzenia diagnostycznego, które należy podpiąć do sterownika silnika. W zależności od tego, którego elementu parametry chcemy zweryfikować, wybieramy odpowiednią opcję na monitorze testera. Za pomocą testera odczytamy także wartość ciśnienia znajdującego się w zasobniku. Ciśnienie to mierzone jest za pomocą czujnika umieszczonego na listwie. W momencie, gdy ciśnienie staje się zbyt niskie, dawka paliwa nie jest adekwatna do zapotrzebowania silnika w moc. Usterkę taką z pewnością odczujemy w trakcie jazdy, ponieważ pojawiać się zaczynają niedogodności opisane na początku artykułu.

1. Wpływ zanieczyszczenia paliwa na charakterystykę pracy wtryskiwaczy Common Rail – Czujnik ciśnienia paliwa common rail objawy

Każdy doświadczony mechanik wie, że zabrudzenia znajdujące się w paliwie mają destrukcyjny wpływ na pracę i stan techniczny wtryskiwaczy Common Rail. Osady oblepiające elementy wtrysku w konsekwencji uniemożliwiają im prawidłową pracę. Konieczne wówczas jest czyszczenie wtrysków metodami dostępnymi w profesjonalnych warsztatach. Złe jakościowo paliwo wiąże się także z niedostatecznymi właściwościami smarnymi i ochronnymi, przez ruchome elementy wtrysku znacznie szybciej się zużywają.

2. Awarie systemu Common Rail – co może się popsuć?

Będąc właścicielem silnika zasilanego systemem Common Rail, możemy mieć do czynienia z awarią podzespołów, które wchodzą w jego skład, tj. pompa niskiego ciśnienia, pompa wtryskowa, szyna i wtryskiwacze. Spośród tychże części najczęściej awarii ulegają wtryskiwacze z racji tego, iż najszybciej się z używają. To z kolei spowodowane jest warunkami, w jakich pracują wtryskiwacze, bowiem są to ogromne wartości zarówno ciśnienia, jak i temperatury. Jednak dzięki daleko rozwiniętej technologii podzespoły te z powodzeniem udaje się naprawiać, a nawet przedłużać im żywotność na kolejny okres eksploatacyjny.

Awarie układu Common Rail
Awarie systemu Common Rail - co się może popsuć?

3. Diagnoza Common Rail – Za duże ciśnienie paliwa objawy

Naprawa nowoczesnych Diesli wymaga użycia specjalistycznych urządzeń diagnostycznych. To dzięki nim możliwa jest wstępna ocena stanu poszczególnych podzespołów. Szczegółowa i rzetelna diagnostyka wiąże się jednak z koniecznością zdemontowania części, co także wymaga właściwych narzędzi i doświadczenia. Za pomocą testera diagnostycznego dowiemy się, czy ciśnienie panujące w szynie ma odpowiednie wartości. Wiemy już, co się dzieje, gdy jest ono zbyt niskie czy też zbyt wysokie. Kierowcy często celowo zwiększają ciśnienie, aby uzyskać o wiele większą moc silnika, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że taka praktyka znacznie skraca żywotność wtryskiwaczom.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adrian

Wystawiono 9 miesiecy temu

Ciśnienie w zasobniku paliwa wpływa na kilka ważnych parametrów w układzie paliwowym samochodu, takich jak: 1. Przepływ paliwa: Ciśnienie w zasobniku paliwa ma bezpośredni wpływ na przepływ paliwa w układzie paliwowym. Im większe ciśnienie w zasobniku, tym szybciej paliwo przepływa przez układ i dostaje się do silnika. 2. Ciśnienie paliwa w układzie: Ciśnienie w zasobniku paliwa wpływa na ciśnienie paliwa w układzie paliwowym. Jeśli ciśnienie w zasobniku jest zbyt niskie, może to prowadzić do zbyt niskiego ciśnienia paliwa w układzie, co może prowadzić do braku mocy lub nierównej pracy silnika. 3. Wydajność silnika: Ciśnienie w zasobniku paliwa wpływa na wydajność silnika. Jeśli ciśnienie w zasobniku jest zbyt niskie, może to prowadzić do niedostatecznego dostarczenia paliwa do silnika, co może prowadzić do spadku jego wydajności. 4. Zużycie paliwa: Ciśnienie w zasobniku paliwa wpływa na zużycie paliwa w samochodzie.

Czy ta opinia była pomocna?

Narwa88

Wystawiono Rok temu

Jak dla mnie temat ciśnienia w zasobniku paliw, czy też innych tematów z zakresu mechaniki, to czarna magia. Dlatego wole auto poddawać regularnej diagnostyce i zdaje się na specjalistów.

Czy ta opinia była pomocna?

Babon

Wystawiono Rok temu

Czy zasobnik to magistrala/listwa? Bo już tyle nazw spotkałem tej części, że nie wiadomo w końcu, jak to się mówi.

Czy ta opinia była pomocna?

Tiger555

Wystawiono Rok temu

Ciśnienie w zasobniku to dosyć częsty problem. Spotykam się już któryś raz z kolei, że ktoś ma z tym kłopot.

Czy ta opinia była pomocna?

1234567

Wystawiono Rok temu

Czyli odpowiednie ciśnienie jest bardzo istotne, aby wszystko działało jak należy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki