Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Końcówki wtryskiwaczy Bosch - Rodzaje rozpylaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Końcówki wtryskiwaczy Bosch - Rodzaje rozpylaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Bosch to jedna z wiodących marek w dziedzinie wtryskiwaczy i oferuje różne rodzaje końcówek wtryskiwaczy (rozpylaczy) w zależności od potrzeb i zastosowań. Oto kilka rodzajów rozpylaczy Bosch:

- Rozpylacz wielootworowy: Ten rodzaj rozpylacza ma wiele małych otworów, przez które paliwo jest rozpylane w komorze spalania. Pozwala to na równomierne rozprowadzenie paliwa i zapewnienie dokładnego dawkowania.
- Rozpylacz jednootworowy: Jest to prostszy rodzaj rozpylacza, który posiada tylko jeden otwór, przez który paliwo jest wtryskiwane. Ten rodzaj rozpylacza często znajduje zastosowanie w starszych modelach wtryskiwaczy.
- Rozpylacz stożkowy: Ten rodzaj rozpylacza ma kształt stożka i jest zaprojektowany tak, aby zapewnić optymalne warunki rozpylania paliwa w komorze spalania.
- Rozpylacz pięciopunktowy: Ten rodzaj rozpylacza ma pięć otworów rozpylacza, które są ustawione wokół centralnego otworu. Zapewnia to bardziej równomierne rozprowadzenie paliwa i poprawia mieszanie się z powietrzem.
- Rozpylacz płomieniowy: Ten rodzaj rozpylacza ma specjalne kształty i otwory, które pozwalają na kontrolowane tworzenie płomienia w komorze spalania. Jest stosowany w niektórych aplikacjach, gdzie istotna jest kontrola spalania.

Warto zauważyć, że powyższe rodzaje rozpylaczy to tylko kilka przykładów oferowanych przez Bosch. Istnieje wiele innych wariantów i konfiguracji dostępnych w zależności od konkretnego modelu wtryskiwacza i zastosowania. Wybór odpowiedniego rodzaju rozpylacza zależy od wymagań silnika, pojemności komory spalania, pożądanego wzoru rozpylenia paliwa i innych czynników.

1. Budowa rozpylacza wtryskiwacza, z uwzględnieniem różnych typów wtrysku

Parafrazując słynne zdanie z encyklopedii: "wtryskiwacz, jaki jest, każdy widzi". Są jednak elementy, które na pierwszy rzut oka nie różnią się od siebie niczym, a tak naprawdę niewiele mają wspólnego. Doskonałym przykładem jest końcówka wtryskiwacza, gdzie ukryte jest wszystko, co odpowiada za parametry wtrysku (poza jego ciśnieniem i momentem rozpoczęcia). To właśnie konstrukcja końcówki wtryskiwacza, definiuje, jaki będzie kąt i zasięg wtrysku. Co to właściwie jest? Jaki powinien być kąt, a jaki zasięg? Jak na te parametry wpływa budowa dyszy a jak czopika?

Dobór odpowiedniego wtryskiwacza, jest nierozerwalnie związany z typem silnika, jaki będzie po instalacji obsługiwał. Dysza wtrysku odpowiada za kształtowanie kąta wtrysku (czyli kąta wierzchołkowego stożka strugi paliwa), zasięg ("wysokość" stożka strugi paliwa) i odpowiednie rozproszenie paliwa (mieszanka paliwowo powietrzna powstaje w oparciu w parametry wtrysku). Biorąc pod uwagę fakt, że wtryskiwacz pracuje z częstotliwością sięgającą 12000 skoków na minutę, oraz to, że jeśli będziemy dalej niż 30 cm od niego, to zdąży wykonać drugi wtrysk, zanim usłyszymy pierwszy, precyzyjne ustawienie tego podzespołu jest wyzwaniem, a sama konstrukcja musi być bardzo wytrzymała.

W przypadku pojazdów, których konstrukcja silnika zakłada brak komory wstępnej, układ zasilania nazywany jest wtryskiem bezpośrednim. Wykorzystane są wtedy wtryski otworkowe, co oznacza, że sama dysza jest perforowana, a wtrysk możliwy jest kiedy iglica jest uniesiona. Nie ma ona wpływu na kształt i parametry wtryskiwanej strugi paliwa. Inaczej jest w przypadku obecności komory wstępnej (popularniejsza wersja), gdzie końcówka wtryskiwacza wtrysku pośredniego, takich otworków nie ma, wtrysk następuje w momencie opuszczenia iglicy z czopikiem, a sama struga wtryskiwanego paliwa kształtowana jest przez kształt czopika wieńczącego iglicę. Wśród wtryskiwaczy czopikowych możemy wyróżnić dwa rodzaje - takie o czopiku cylindrycznym oraz stożkowym.

Dobór odpowiedniego wtryskiwacza

Parametry wtrysku muszą być dobierane indywidualnie na podstawie kodu silnika. Stąd, również wtryskiwacz, musi być dobierany pod silnik, i mimo tego jak bardzo są zazwyczaj do siebie podobne, zazwyczaj nie można instalować innego, niż dedykowany, na przykład Bosch czy Delphi. W tym też miejscu chciałbym przestrzec przed wykorzystywaniem w naprawach tanich podróbek czy zamienników. Uszkodzenia, jakie może wywołać taki niesprawdzony i nieatestowany wtryskiwacz, mogą podnieść koszty eksploatacji powyżej progu opłacalności. Dobrym przykładem będzie wypalenie tłoka wywołane nieodpowiednim zasięgiem wtrysku i zbyt dużą dawką paliwa.
Największym zagrożeniem dla końcówek wtryskiwaczy, które jak już wspomniałem, muszą być bardzo wytrzymałe, są zanieczyszczenia paliwa. Jeśli w perforacji końcówki wtrysku otworkowego zacznie krystalizować się parafina, łatwo się domyślić, że precyzyjne parametry wtrysku paliwa mogą zostać zaburzone. Opiłki z pompy działają tak samo, w połączeniu z parafiną mogąc nawet całkowicie zatkać dopływ paliwa, stąd też ważne jest aby o diesla dbać, wtryski czyścić a filtry wymieniać. Wtedy z jazdy będziemy czerpać prawdziwą przyjemność, a auto posłuży nam przez długie lata.

Udostępnij wpis

Komentarze

Rafał

Wystawiono Rok temu

Końcówki wtryskiwaczy Bosch to specjalnie zaprojektowane dysze, które odpowiadają za precyzyjne wtryskiwanie paliwa do komory spalania silnika. Bosch oferuje kilka różnych rodzajów rozpylaczy wtryskiwaczy, w tym: 1. Rozpylacze otwarte: Te rozpylacze są najczęściej stosowane w układach wtryskowych Bosch. Charakteryzują się one prostą budową, łatwą konserwacją i wysoką niezawodnością. 2. Rozpylacze zamknięte: Te rozpylacze są stosowane w układach wtryskowych Bosch, które wymagają bardzo precyzyjnego wtryskiwania paliwa. Charakteryzują się one bardziej skomplikowaną budową, wyższą ceną, ale też większą precyzją i trwałością. 3. Rozpylacze piezoelektryczne: Te rozpylacze wykorzystują efekt piezoelektryczny do otwierania i zamykania dyszy, co pozwala na bardziej precyzyjne i elastyczne wtryskiwanie paliwa. 4. Rozpylacze common rail: Te rozpylacze są specjalnie zaprojektowane do użytku z układami Common Rail i oferują bardzo precyzyjne wtryskiwanie paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Bartek

Wystawiono 4 lata temu

Fajnie, że posiadacie w swojej ofercie końcówki wtryskiwaczy denso, akurat takie są mi potrzebne.

Czy ta opinia była pomocna?

rufus

Wystawiono 5 lat temu

Dobrze wnioskuję, że zatkany rozpylacz wtryskiwacza może być główną przyczyną awarii? Chyba łatwo zatkać tak niewielki element

Czy ta opinia była pomocna?

Rysia

Wystawiono 5 lat temu

Wow, na prawdę dużo się dowiedziałam, myślałam, że to taki element, który jest rurką z dziurkami

Czy ta opinia była pomocna?

amroży

Wystawiono 5 lat temu

Zagmatwane strasznie te wtryskiwacze w tych dieslach.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki