25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Kod wtryskiwacza Delphi

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Wiadomo, że kod wtryskiwacza Delphi, przewiduje większą ilość informacji sterującej niż wtryskiwacze innych marek. Jest to spowodowane jego nieco odmienną budową, która przewidziała więcej udoskonaleń. Ogólnie kody charakteryzujące elementy wtryskowe są opisywane mianem IMA, a jest to skrót od Injektor Mengen Abgleich, co w wolnym tłumaczeniu oznacza regulację objętości wtryskiwacza. Zarówno kody IMA wtryskiwaczy Bosch, jak i Delphi to indywidualnie nadawane oznaczenie precyzujące korekty dawek paliwa. Jednak budowa wtryskiwaczy Delphi nie uwzględnia regulacji, więc nie ma innej możliwości określenia ich parametrów, jak tylko za pomocą kodowania. Na potrzeby obecnie obowiązujących norm emisji spalin, dla wtryskiwaczy Delphi wprowadzono kodowanie C3 składające się z 20 znaków. Przewiduje to zatem większą ilość zmiennych niż kod wtryskiwacza Bosch, który w zależności od rodzaju zawiera kod IMA rozwinięty o kod ISA.

 

Kod wtryskiwacza Delphi
Kod wtryskiwacza Delphi

 

Numery wtryskiwaczy Delphi

 

Wtryskiwacze marki Delphi są skonstruowane z czterech podstawowych części, a są nimi obudowa, cewka, zaworek sterujący oraz rozpylacz i wszystkie pełnią ważne funkcje. W przypadku tych podzespołów numer seryjny wtryskiwacza jest umiejscowiony na jego obudowie. Zwykle jest wyraźnie widoczny, przynajmniej w wypadku nowych części i składa się z szeregu cyfr i liter. Z kolei kod wtryskiwacza Delphi zwykle zlokalizowany jest na jego cewce. Kody precyzują pracę wtryskiwaczy i pozwalają na ich bezawaryjność. Niezakodowane wtryskiwacze mogą dawać objawy, związane z uszkodzeniem tych elementów. Zauważalna staje się wtedy utrudniona jazda samochodem oraz zmniejszona moc silnika. Dodatkowo występuje przy tym zwiększona emisja spalin, co jest bardzo niekorzystne dla otaczającego nas środowiska. Ważne jest, więc kodowanie wtryskiwaczy, które jest wykonywane podczas ich naprawy w jednym z autoryzowanych serwisów.

 

Numery wtryskiwaczy Delphi
Numery wtryskiwaczy Delphi

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO