Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Klepanie wtryskiwacza

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Klepanie wtryskiwacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Klepanie wtryskiwacza może być objawem różnych problemów z układem wtryskowym. Może to być spowodowane między innymi zanieczyszczeniem wtryskiwacza, zatkaniem filtra paliwa, niskim ciśnieniem paliwa lub uszkodzeniem elementów wewnętrznych wtryskiwacza. Jeśli klepanie występuje w określonych warunkach (np. przy pewnych obrotach silnika), może to wskazywać na problem z jednym lub kilkoma wtryskiwaczami. W takiej sytuacji należy dokładnie sprawdzić każdy wtryskiwacz, aby wykryć możliwe uszkodzenia. Jeśli klepanie występuje cały czas, bez względu na warunki, może to wskazywać na problemy z ciśnieniem paliwa lub zatkany filtr paliwa. W takim przypadku należy dokładnie przetestować cały układ paliwowy i oczyścić filtry, aby wyeliminować problem. Jeśli klepanie jest bardzo intensywne, należy niezwłocznie zatrzymać pojazd i skontaktować się z autoryzowanym serwisem samochodowym lub specjalistą od układów wtryskowych. Intensywne klepanie może wskazywać na poważne problemy z wtryskiwaczami, takie jak np. pęknięcia w obudowie wtryskiwacza lub uszkodzenie iglicy. W takiej sytuacji dalsza jazda może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Klepanie wtryskiwacza
Klepanie wtryskiwacza

Klepanie wtrysku

Żeby usunąć problem, jakim jest klepanie wtryskiwacz, należy w pierwszej kolejności przeprowadzić szczegółową diagnostykę tych części. Takie badanie można bezpiecznie przeprowadzić w jednym z autoryzowanych serwisów. W takich miejscach wykwalifikowana i bogata w doświadczenie kadra pracownicza nie tylko wie, jak sprawdzić który wtrysk stuka, ale potrafi jednocześnie zaproponować konkretną naprawę. Pozwoli to wyeliminować klepanie wtryskiwacza, a poleca się w tym celu wykonie ich regeneracji. Oczywiście jest to możliwie jedynie, gdy zareagujemy odpowiednio wcześnie na specyficzny klekot wtryskiwaczy, który często wiąże się też z występowaniem innych objawów usterek układu zasilania. Możemy, więc przy tym wyróżnić problemy z uruchomieniem silnika, mniejsze osiągi, a także falujące obroty. Czasami pojawia się ciemny dym z rury wydechowej, a kiedy zapali się nam kontrolka, należy mieć pewność, że układ zasilania nie działa sprawnie. Szczęśliwie regeneracja przeprowadzona w profesjonalnej pracowni jest w stanie skutecznie zniwelować te objawy, przez przywracanie wtryskiwaczom pełnej sprawności w stosunkowo szybki, tani i bezpieczny sposób.

Klepanie wtrysku
Klepanie wtrysku
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Klepanie wtryskiwacza to dźwięk, który jest generowany przez wtryskiwacz podczas jego działania. Dźwięk ten może być spowodowany przez wiele różnych czynników, takich jak: Zużycie iglicy wtryskiwacza Zanieczyszczenie wtryskiwacza Niedrożność dyszy wtryskiwacza Uszkodzenie elektromagnesu Zużycie lub uszkodzenie komory wtryskiwacza Klepanie wtryskiwacza może mieć wpływ na jego działanie i spowodować niestabilność silnika, słabe osiągi, brak mocy, skoki ciśnienia paliwa, a także zwiększone zużycie paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Jarek Czerny

Wystawiono 3 lata temu

Stukanie jest typowym objawem zabrudzonych wtryskiwaczy i nie należy zwlekać z czyszczeniem bo ja np nie mogłem odpalić w ogóle samochodu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki