25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Klepanie wtryskiwacza

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

Wyjaśnimy, czym jest klepanie wtryskiwacza oraz co się wiążę z tym nieprzyjemnym odgłosem dobiegającym spod maski samochodu. W zasadzie odgłos, o którym mowa to dźwięk, jaki wydaje wtryskiwacz podczas swojej pracy, która następuje w momencie uruchomienia silnika. To właśnie wtedy możemy usłyszeć charakterystyczne klekotanie wtryskiwaczy, które niestety najczęściej świadczy o nieprawidłowościach w obrębie tych części. Prawidłowo funkcjonujący wtryskiwacz, który z pełną sprawnością podaje pod odpowiednim ciśnieniem paliwo do silnika, nie powinien głośno chodzić. Z uwagi na to, jeżeli wyraźnie można usłyszeć klapiący, klekoczący czy też po prostu cykający wtryskiwacz, należy ustalić źródło problemu i skupić się na niezwłocznym jego eliminacji. Skutki zaniechania tych działań mogą obejmować uszkodzenie turbiny, a w najgorszym wypadku także trwałe zniszczenie silnika.

 

Klepanie wtryskiwacza
Klepanie wtryskiwacza

 

Klepanie wtrysku

 

Żeby usunąć problem, jakim jest klepanie wtryskiwacz, należy w pierwszej kolejności przeprowadzić szczegółową diagnostykę tych części. Takie badanie można bezpiecznie przeprowadzić w jednym z autoryzowanych serwisów. W takich miejscach wykwalifikowana i bogata w doświadczenie kadra pracownicza nie tylko wie, jak sprawdzić który wtrysk stuka, ale potrafi jednocześnie zaproponować konkretną naprawę. Pozwoli to wyeliminować klepanie wtryskiwacza, a poleca się w tym celu wykonie ich regeneracji. Oczywiście jest to możliwie jedynie, gdy zareagujemy odpowiednio wcześnie na specyficzny klekot wtryskiwaczy, który często wiąże się też z występowaniem innych objawów usterek układu zasilania. Możemy, więc przy tym wyróżnić problemy z uruchomieniem silnika, mniejsze osiągi, a także falujące obroty. Czasami pojawia się ciemny dym z rury wydechowej, a kiedy zapali się nam kontrolka, należy mieć pewność, że układ zasilania nie działa sprawnie. Szczęśliwie regeneracja przeprowadzona w profesjonalnej pracowni jest w stanie skutecznie zniwelować te objawy, przez przywracanie wtryskiwaczom pełnej sprawności w stosunkowo szybki, tani i bezpieczny sposób.

 

Klepanie wtrysku
Klepanie wtrysku

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO