Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Kiedy wymienić pompowtrysk 1.9 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Kiedy wymienić pompowtrysk 1.9 TDI?
Kiedy wymienić pompowtrysk 1.9 TDI?

Pompowtryski w silniku 1.9 TDI powinno się wymieniać po przejechaniu około 150 tysięcy kilometrów. Pamiętajmy, że jest to teoretyczna żywotność pompowtryskiwaczy, ponieważ często zdarza się, że przy odpowiedniej dbałości o układ paliwowy będziemy mogli cieszyć się całkowitą sprawnością nawet przez 250 tysięcy kilometrów. Warto raz na jakiś czas przeprowadzić diagnostykę pompowtrysków, która nas poinformuje o stanie technicznym oraz ewentualnych uszkodzeniach podzespołów. W innym przypadku o awarii pompowtrysków dowiemy się w momencie wystąpienia objawów, takich jak: problemy z odpaleniem silnika, utrata obrotów na biegu jałowym, nierówna praca jednostki napędowej, a także gaśnięcie silnika na niskich obrotach. Warto wiedzieć, że żywotność pompowtrysków możemy z powodzeniem przedłużyć, poddając je kompleksowej usłudze regeneracji.

Montaż i regulacja pompowtryskiwaczy w silnikach TDI i SDI - Wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI koszt

Tylko właściwie zamontowany i wyregulowany pompowtrysk w silniku TDI będzie pracował wydajnie. Te czynności są niezbędne w przypadku ponownego montażu lub wymiany na inny. Potrzebnymi przyrządami do prawidłowego montażu są tzw. suwmiarka o zakresie pomiarowym do 400mm, a także czujnik zegarowy. Prawidłowe osadzenie pompowtryskiwaczy w gniazdach głowicy zapewnia właściwą pracę silnika. Podzespół zamontowany krzywo będzie rozpylał olej napędowy w nieoptymalnym miejscu, co przekłada się na dodatnie korekcje dawki paliwa w celu utrzymania nierównej pracy jednostki napędowej na biegu jałowym. Dodatkowo dojść może do uszkodzenia gniazda, czyli rozklepanie, a także przedostawanie się ciśnienia z cylindra do kanałów paliwowych.

1. Kiedy należy wymienić uszczelnienia pompowtryskiwacza? - Kąt ustawienia pompowtryskiwaczy

Elementy pompowtryskiwacza są to części eksploatacyjne, dlatego po przekroczeniu pewnego przebiegu zwyczajnie się zużywają. Po przejechaniu około 150 tysięcy kilometrów możemy sprawdzić stan techniczny pompowtrysków, choć większość użytkowników decyduje się na to, dopiero gdy mają do czynienia z pierwszymi objawami awarii. Warto wiedzieć, że poddanie pompowtryskiwaczy regeneracji, w zakres której wchodzi również wymiana wszelkich uszczelek, pozwala przywrócić tym podzespołom pełna sprawność. Kąt ustawienia tych pompowtrysków musi być pod kątek prostym do głowicy silnika i musi się znajdować w odpowiedniej odległości od krawędzi bloku.

Kiedy należy wymienić uszczelnienia pompowtryskiwacza?
Kiedy należy wymienić uszczelnienia pompowtryskiwacza?

2. Gdzie znajdują się pompowtryski? - Ustawienie pompowtrysków 1.9 tdi

Pompowtryski znajdują się w gniazdach, po jednym na każdy tłok i cylinder, do których doprowadzone są kanały doprowadzające i odprowadzające paliwo. Biorąc pod uwagę konstrukcje układu zasilania silnika, to powinniśmy wiedzieć, jak ważne są uszczelniacze tych podzespołów. Pompowtryskiwacze ustawia się przy pomocy czujnika zegarowego instalowanego na wałku rozrządu i ustawienie samego wału w pozycji maksymalnego nacisku. Pompowtryski muszą być osadzone w gniazdach i to pod kątem prostym do głowicy silnika oraz musi się on znajdować w odpowiedniej odległości od krawędzi bloku.

Udostępnij wpis

Komentarze

Karol

Wystawiono 2 lata temu

Pompowtryskiwacze 1.9 TDI powinny być wymieniane, gdy są zużyte lub uszkodzone. Objawy uszkodzenia lub zużycia pompowtryskiwaczy 1.9 TDI mogą obejmować: -brak mocy silnika lub jego nierównomierną pracę -nieprawidłowe spalanie paliwa, co może prowadzić do wzrostu zużycia paliwa i emisji szkodliwych spalin -nierównomierne obroty silnika podczas pracy na wolnych obrotach -brak reakcji na pedał gazu lub trudności z rozruchem silnika -błędy komputera samochodu dotyczące pracy pompowtryskiwaczy Jeśli pojawią się powyższe objawy, należy skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą, który oceni stan pompowtryskiwaczy i zadecyduje, czy wymagają one wymiany. W niektórych przypadkach pompowtryskiwacze 1.9 TDI mogą być regenerowane, zamiast być wymieniane na nowe, jeśli są lekko uszkodzone lub zużyte i można je naprawić za niższą cenę niż wymiana na nowe. Zaleca się jednak wymianę wszystkich pompowtryskiwaczy jednocześnie, aby zapewnić prawidłową pracę silnika i uniknąć dodatkowych kosztów w przyszłości.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki