Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie zalety posiadają układy zasilania z pompowtryskiwaczami?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Nowe pompowtryskiwacze Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jakie zalety posiadają układy zasilania z pompowtryskiwaczami
Jakie zalety posiadają układy zasilania z pompowtryskiwaczami?

Dostępne na rynku pompowtryskiwacze mają wiele zalet, do których z pewnością zaliczymy brak przewodów wysokiego ciśnienia, których znaczna objętość wewnętrzna w stosunku do jednej dawki paliwa wpływa negatywnie na dawkowanie paliwa. Na uznanie zasługuje także minimalna zwłoka zapłonu – jest to osiągalne w przypadku pompowtryskiwaczy za sprawą odparowania paliwa jeszcze przed wtryskiem do cylindra. Pompowtrysk oferuje także większe ciśnienie wtrysku nawet o 200 barów, dzięki czemu łatwiej o stworzenie doskonałej mieszanki paliwa i powietrza. Dla pompowtryskiwaczy rzadkim zjawiskiem jest podciekanie wtrysku, które powoduje większe zużycie paliwa. Opisane korzyści sprawiają, ze pompowtryski są solidnymi podzespołami, które cechuje wysoka sprawność oraz możliwość uzyskania silnika o wysokiej mocy.

Pompowtryskiwacze: budowa, zasada działania i awarie - Pompowtryskiwacze historia

Pompowtryskiwacze to ciekawe podzespoły, które odpowiadają w samochodzie za kompresję paliwa oraz rozpylenie go do komory spalania. Taka funkcjonalność pozwala zredukować ilość kosztownego sprzętu w silniku i późniejsze ewentualne koszty naprawy. Do najważniejszych elementów pompowtrysku z pewnością zaliczymy komorę kompresji oraz elektrozawór, który decyduje o częstotliwości wtrysku oraz dozowanej dawce. Rynek oferuje dwie wersje konstrukcji: popularne elektromagnetyczne i piezoelektryczne. Napęd pompowtryskiwaczy odbywa się bezpośrednio za pomocą wałka rozrządu, napędem zajmuje się rolka dźwigni wtryskiwaczy, a nacisk krzywki przenosi specjalna sprężynka, która pomaga wytworzyć ciśnienie. Wtrysk wstępny i zasadniczy następuje na koniec, po kompresji.

1. Pompowtryskiwacze - jakie wady mogą posiadać? - Pompowtryskiwacze budowa

Wadą tego rozwiązania jest zdecydowanie hałas – nigdy nie uda się w tym systemie uzyskać takiej kultury pracy, jak w przypadku Common Rail. Pompowtryskiwacze wydają się również znacząco odstawać pod względem ochrony środowiska – mimo niskiego spalania emitują wiele toksycznych substancji. Budowa silnika również musi zostać naruszona jeżeli producent decyduje się na pompowtryski. Ich montaż wymaga dodatkowej krzywki na wałku rozrządu oraz wzmocnienia na głowicy. Oferowane przez niemieckie koncerny nie jest tak trwałe jak niektórzy myślą – mogą ulec awariom, których diagnozą i naprawą będzie musiał zająć się autoryzowany serwis.

Pompowtryskiwacze - jakie wady mogą posiadać?
Pompowtryskiwacze - jakie wady mogą posiadać?

2. Pompowtryski a układy Common Rail - Pompowtryskiwacze zasada działania

Pompowtryskiwacz od swojego debiutu na rynku motoryzacyjnym oferował większe ciśnienie, które przekładało się na lepszy proces spalania oraz korzystniejsze dla kierowcy parametry. Do wad pompowtrysków zaliczymy jednak układ sterowania zależny od wałka rozrządu, który nie jest w stanie wykonać tyle faz wtrysku, co Common Rail. Układ CR jest również niedościgniony jeżeli chodzi o ochronę środowiska – lepsza współpraca w filtrem cząstek stałych pozwala utrzymać normy emisji wyznaczone przez EURO 6. Zalety Common Rail o ile liczne, o tyle kosztowne. Wykonane z wysoką precyzją elementy mogą ulec zniszczeniu przez niskiej jakości paliwo, naprawa może być kosztowna i uporczywa. Wyłonienie zwycięzcy w tym przypadku nie jest możliwe. Oba układy dysponują swoimi kartami atutowymi – kierowca będzie musiał zdecydować, co przemawia do niego głośniej.

Udostępnij wpis

Komentarze

Krzysztof

Wystawiono 2 lata temu

Układy zasilania z pompowtryskiwaczami mogą mieć następujące zalety: Oszczędność paliwa: Pompowtryskiwacze pozwalają na bardziej precyzyjne dawkowanie paliwa, co prowadzi do lepszego spalania i niższego zużycia paliwa. Mniejsze emisje szkodliwych spalin: Pompowtryskiwacze pozwalają na lepsze spalanie paliwa, co prowadzi do mniejszej emisji szkodliwych spalin. Wydajność: Pompowtryskiwacze pozwalają na uzyskanie większej mocy i momentu obrotowego silnika przy niższych obrotach, co zwiększa wydajność pojazdu. Prostota konstrukcji: Pompowtryskiwacze są prostsze w budowie niż tradycyjne układy wtryskowe, co może prowadzić do niższych kosztów eksploatacyjnych. Trwałość: Pompowtryskiwacze są bardziej odporne na zużycie niż tradycyjne układy wtryskowe, co prowadzi do dłuższej żywotności i mniejszych kosztów naprawy. Niskie zapotrzebowanie na konserwację: Pompowtryskiwacze wymagają mniej częstej konserwacji niż tradycyjne układy wtryskowe, co prowadzi do niższych kosztów eksploatacyjnych.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki