25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAKIE SĄ OBJAWY USZKODZONEGO CZUJNIKA CIŚNIENIA PALIWA CR

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.90

W poszukiwaniach odpowiedzi na szerzące się wzdłuż i wszerz pytania o to, jakie są objawy uszkodzonego czujnika ciśnienia paliwa CR (Common Rail), przemierzacie co raz szersze połacie internetu. Niestety nie zawsze z pożądanym skutkiem, bowiem nie wszystkie zagadnienia, które was interesują, zawarte są w jednym zdaniu. Taka sytuacja ma miejsce zwłaszcza, jeżeli potrzebujemy bardziej sprecyzowanej i dokładniejszej wiedzy. W takim wypadku szczególnie atrakcyjne są informacje fachowe, o jednak prostym i niezłożonym wydźwięku.

 

Jakie są objawy uszkodzonego czujnika ciśnienia paliwa CR
Jakie są objawy uszkodzonego czujnika ciśnienia paliwa CR

 

Struktura czujnika

 

Zasadniczo będąc w drodze i stałym ruchu, co do poszukiwania odpowiedzi mogliście przeoczyć najważniejsze, bo nasz skromny czujnik ciśnienia paliwa 1.6 HDI, właśnie w tym momencie próbował się wam przedstawić. Możemy o nim powiedzieć nieco więcej, ponieważ żeby mówić, o jakikolwiek poważnych uszkodzeniach, należy szczególnie blisko przyjrzeć się jego konstrukcji i działaniu. Początkowo więc powiemy, że czujnik ciśnienia paliwa 2.0 HDI w tym, jak w każdym innym modelu, jest częścią większego układu o wdzięcznej nazwie Common Rail. Dokładniej ten maleńki element jest umiejscowiony na samym końcu listwy zasilającej wtryskiwacze, a jego podstawową funkcją jest przekazywanie do sterownika silnika, czyli naszej jednostki napędowej, szczegółowych informacji o prężności paliwa. Poza tym być może pomóc w ustalaniu przyczyny problemu, jakim jest niskie ciśnienie na listwie wtryskowej, chociaż głównie zasygnalizuje nam wysokość tego parametru, aniżeli naprowadzi na konkretne powinowactwa. W ramach ciekawostki ten sterownik zamontowany jest za pompą wysokiego ciśnienia, ale to niekoniecznie będzie zasadne w naszym dociekaniu do prawdy. Chcemy przez to rozumieć, że interesuje nas głównie uszkodzony czujnik ciśnienia paliwa 1.6 HDI, objawy jego usterki są poza tym, przedmiotem naszych rozważań w dążeniu do celu i o tym głównie chcielibyśmy mówić. W zasadzie mówiąc o budowie, do tego właśnie przez ten cały czas zmierzamy. Ma to niesamowite znaczenie, ponieważ elementy, z którymi współpracuje i w pobliżu których, jest zamieszczony bywają niesamowicie wręcz, podatne na wszelkie uszkodzenia i awarie.

 

Struktura czujnika
Struktura czujnika

 

Przejawy uszkodzeń

 

Jeżeli czujecie się zaciekawieni, to być może, dlatego że wytłuszczony nagłówek aż krzyczy, o tym na czym wam szczególnie zależało. Rozumiemy was w pełni, ponieważ nic tak nie intryguje, jak objawy uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa HDI. Uwierzcie, że możecie być pewni, że z tą częścią jest coś nie tak, kiedy z kokpitu bądź deski rozdzielczej nie krzyczą do nas palące i drylujące wzrok jaskrawe kontrolki. Zwłaszcza kiedy jednocześnie zauważyliśmy spadek mocy samochodu, a z jego wydechu wydobywa się charakterystyczny drażniąca nozdrza woń nie w pełni spalonego nośnika energii, jakim jest paliwo, a szczególnie diesel. W takich wypadkach możemy się liczyć z tym, że konieczna okaże się wymiana czujnika ciśnienie paliwa 1.6 HDI, choć z reguły w innych modelach będzie przebiegało to stosunkowo identycznie. Posługujemy się tym tylko tak informacyjnie, w ramach przybliżenia, że generalnie ma to znaczenie w różnych modelach silników, także w tych najbardziej popularnych. Ogólnie objawy uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa HDI takie też właśnie będą jak te nietypowe, bardzo nieprzyjemne i specyficzne zapachy. Dlatego, żeby nie wprowadzać was w błąd lepiej jest, kiedy oczywiście namierzyliśmy pewne dziwne zdarzenia, skierować swoje wątpliwości do specjalistycznego serwisu. Lepiej rozwiązywać sprawy w taki sposób, bo bywa trudno i niektórzy nawet zastawiają się, jak oszukać czujnik ciśnienia paliwa i nie mieć z nim więcej problemów. Generalnie w profesjonalnych serwisach zawsze posłuży nam pomocną ręką ktoś doświadczony i obyty w temacie. Sama rozmowa może się już okazać dla nas na tyle fascynująca, że postanowimy się przyjrzeć sytuacji bliżej i sprawdzić, czy nie ma konieczności bardziej dogłębnej diagnozy. Jeżeli podejmiemy już odpowiedzialną decyzję, by oddać nasz samochód w dobre ręce fachowca, możemy mieć pewność, że podejmie się szczegółowego badania problemu. W takiej sytuacji nie będziecie się już musieli zastanawiać sami jak sprawdzić czujnik ciśnienia paliwa, bo właśnie sprawdza się w tego typu warsztatach by nie komplikować sobie sprawy. Jednak też w celu tego, by nie generować dodatkowych problemów, których sami możemy sobie przysporzyć nieodpowiedzialnymi działaniami. Ostatecznie warto więc podjąć się konsultacji.

 

Przejawy uszkodzeń
Przejawy uszkodzeń

Komentarze

info dla ciemnoty 2021-01-30 11:21:07

Jakie są objawy awarii regulatora ciśnienia paliwa? Zadaniem regulatora jest albo redukowanie, albo zwiększanie ciśnienia paliwa. Jeśli dojdzie do jego uszkodzenia, to albo ciśnienie paliwa jest zbyt duże, albo zbyt małe. Przy zbyt dużym ciśnieniu paliwa, silnik będzie zalewany benzyną. Do tego z wydechu będzie czuć niespalone paliwa. To niestety może pociągnąć za sobą kolejne awarie. Pamiętajmy, że niespalone paliwo jest zabójcze dla katalizatorów samochodowych. W dość szybkim czasie dojdzie do ich zniszczenia, które będzie powodowało zapalanie się kontrolki check engine przy przekraczaniu określonej prędkości. W miarę upływającego czasu, prędkość ta będzie się zmniejszać. Jeśli ciśnienie paliwa będzie zbyt małe, auto wyraźnie straci moc, niekiedy nie będzie można nim w ogóle wyprzedzać. W niektórych autach może zapalić się kontrolka układu wtryskowego na desce rozdzielczej. Komputer silnika może też ograniczyć obroty auta do 2000 obr/min.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO