Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są najważniejsze etapy procesu regeneracji wtryskiwaczy i jak wpływają na ich wydajność?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Proces regeneracji wtryskiwaczy składa się z kilku istotnych etapów, które mogą nieznacznie się różnić w zależności od warsztatu, ale zazwyczaj obejmują następujące czynności:

1. Demontaż i diagnostyka - w pierwszej kolejności wtryskiwacz jest demontowany z silnika, a następnie poddawany diagnostyce, która może obejmować obserwację mikroskopową oraz wstępne testy.
2. Rozbiórka i czyszczenie - wtryskiwacz jest rozkładany na elementy składowe, a następnie czyszczone są wszystkie jego części w myjce ultradźwiękowej lub innym odpowiednim urządzeniu.
3. Naprawa lub wymiana części - w trakcie regeneracji wtryskiwacza mogą być naprawiane lub wymieniane uszkodzone części, takie jak końcówka wtryskowa czy elementy uszczelniające.
4. Testy sprawnościowe - po złożeniu wtryskiwacza przeprowadzane są testy sprawdzające jego parametry, aby upewnić się, że działa on poprawnie.
5. Kalibracja - w przypadku wtryskiwaczy Common Rail konieczna jest również kalibracja, aby zapewnić poprawne działanie wtryskiwacza w układzie wtryskowym.

Wtryskiwacz Diesla
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zamówienia złożone do godz. 15 wysyłamy tego samego dnia!

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Maszyna do wtryskiwaczy

Kiedy wtryski do regeneracji?

Wtryski do regeneracji należy oddać, gdy ich działanie jest nieprawidłowe lub uszkodzone. Objawy, które mogą świadczyć o konieczności regeneracji wtrysków to: silnik traci moc lub ma problemy z odpaleniem, samochód nie pracuje równo lub słychać niepokojące dźwięki podczas jazdy. Okres żywotności wtryskiwaczy zależy od kilku czynników, takich jak jakość tankowanego paliwa, styl jazdy, warunki eksploatacyjne czy stan techniczny pojazdu.

Ile zajmuje regeneracja wtryskiwaczy?

Myjka ultradźwiękowa

Czas regeneracji wtryskiwaczy zależy od kilku czynników, w tym:

• Rodzaju wtryskiwaczy - wtryski Common Rail są zazwyczaj najszybsze do regeneracji, ponieważ można je czyścić chemicznie lub ultradźwiękami.
• Stopnia uszkodzenia - wtryskiwacze, które są tylko lekko zabrudzone, można zazwyczaj regenerować w ciągu kilku godzin. Wtryski zaś, które są bardziej uszkodzone, mogą wymagać wymiany części lub całej jednostki, co wydłuża czas regeneracji.
• Dostępności części zamiennych - jeśli potrzebna jest wymiana części, czas regeneracji może się wydłużyć, jeśli potrzebna jest dostawa części zamiennych.
• Umiejętności i doświadczenia specjalisty - doświadczony warsztat, który dysponuje nowoczesnym sprzętem, będzie w stanie wykonać regenerację wtryskiwaczy w krótszym czasie niż mniej doświadczony warsztat.

Ogólnie rzecz biorąc, regeneracja wtryskiwaczy może trwać od 1 do 2 dni roboczych.

Jak długo wytrzymują wtryski po regeneracji?

Regenerowane wtryskiwacze mogą wytrzymać nawet 250 tysięcy kilometrów, czyli tyle, co pierwotna trwałość wtrysków, która jest określona przez producentów. Jest to jednak maksymalny okres, który zależy od wielu czynników, takich jak:

• Jakość wykonania regeneracji - ważne jest, aby wtryskiwacze zostały poddane profesjonalnej regeneracji, przy użyciu odpowiednich narzędzi i materiałów.
• Stan techniczny całego układu paliwowego - jeśli układ paliwowy jest w dobrym stanie, to regenerowane wtryskiwacze będą miały większe szanse na dłuższą żywotność.
• Odpowiedni sposób eksploatacji samochodu - jazda na wysokich obrotach, a także częste uruchamianie i wyłączanie silnika mogą przyczynić się do skrócenia żywotności wtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki