Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie paliwo do pompowtryskiwaczy 2.0 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jakie paliwo do pompowtryskiwaczy 2.0 TDI?
Jakie paliwo do pompowtryskiwaczy 2.0 TDI?

Jednym z najlepszych paliw do silników 2.0 TDI wyposażonych w pompowtryskiwacze są wysokiej jakości mieszanki oferowane przez zaufanych dostawców paliw, którzy wiedzą, jak zadbać o nasze auta. Wielu kierowców z uwagi na koszt diesla szuka stacji, gdzie kupi olej napędowy taniej, nie zwracając uwagi na jakość sprzedawanego paliwa. Prędzej czy później auto przypomni nam o tym, kiedy dojdzie do zapchania pompowtryskiwaczy przez zanieczyszczenia skrywające się w paliwie. Niektórzy producenci chętnie uszlachetniają swoje paliwa, np. Orlen – dodawane są preparaty chemiczne, które mają podnieść jakość paliwa i nadać kilka właściwości. Warto również czasami sprawdzić liczbę cetanową, która oznacza zdolność oleju napędowego do samozapłonu. Taka mieszanka powinna ułatwić pracę naszych pompowtrysków.

Szlachetne paliwa: czy warto tankować premium? - Paliwa premium a DPF

Paliwa premium wyróżniają dwie rzeczy: cena i ilość zastosowanych dodatków. Do paliw premium zaliczymy więc te wysokooktanowe, które posiadają 98 oktanów i więcej, a także te mające liczbę cetanową powyżej 55. Czy różnica między takim paliwem a standardowym jest znacząca? Wysoka liczba oktanowa poprawi pracę silnika i spowolni proces spalania, ale nie zwiększy jego mocy – w tym celu koniecznie byłoby zatankowanie paliwa 99-oktanowego. Podobna sytuacja ma miejsce w silnikach diesla. Wtryski Common Rail często wywierają presję na kierowcy i zmuszają do tankowania najwyższej jakości paliwa na stacji, które pozbawione jest substancji mogących potencjalnie uszkodzić nasze podzespoły. Chociaż pompowtryski nie są tak wymagające, nie oznacza to, że możemy używać najgorszego paliwa. One również prędzej czy później mogą zostać uszkodzone, a ich praca znacznie pogorszona. Większa cena też nie zawsze oznacza lepszego jakościowo paliwa, więc warto poszukać stacji, gdzie zatankujemy sprawdzone paliwo.

1. Jak dbać o pompowtryski? - Jakie paliwo do diesla z pompowtryskiwaczami

Aby dobrze zadbać o pompowtryskiwacze, należy pamiętać o regularnych badaniu poziomu oleju silnikowego i uzupełniać go, jeżeli jest zbyt niski – tu należy zwrócić uwagę na stosowanie oleju zalecanego przez producenta. Wymianie powinien podlegać także filtr oleju, ponieważ zanieczyszczenia zebrane w nim i w oleju mogą prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń pompowtryskiwaczy i innych elementów. W trakcie tankowania pamiętaj o tankowaniu odpowiedniej jakości paliwa, gdyż niskiej jakości mieszanki potrafią zapychać układ paliwowy i brudzić lub korodować pompowtryskiwacze.

Jak dbać o pompowtryski?
Jak dbać o pompowtryski?

2. Pompowtryskiwacze - jak je eksploatować i co zrobić w razie awarii? - Przyczyny uszkodzenia pompowtryskiwaczy

Warto cały czas dbać o dobrą kondycję Twoich pompowtryskiwaczy poprzez tankowanie dobrej jakości paliwa, nadzorowanie stanu oleju silnikowego oraz filtra paliwa, a także regularną konserwację i nadzorowanie pracy silnika. Stanowczo wydłuży to przebieg pompowtrysków, ale prędzej czy później może okazać się, że konieczna będzie regeneracja pompowtrysków, którą wykona dla nas specjalizujący się w tym serwis. Dzięki zaawansowanym urządzeniom mechanik jest w stanie precyzyjnie określić źródło problemu, a następnie poddać nasze podzespoły czyszczeniu w myjce ultradźwiękowej. Następnie może wymienić uszczelnienia i inne wadliwe elementy, a potem za pomocą oprogramowania VAG sprawdzić parametry pompowtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Sabina

Wystawiono 2 lata temu

W silnikach samochodowych z układami wtryskowymi Common Rail, takich jak silniki 2.0 TDI, zaleca się stosowanie paliwa o odpowiednim składzie, jakości i parametrach. Prawidłowy wybór paliwa ma istotny wpływ na sprawność układu paliwowego, osiągi silnika i jego trwałość. Zalecane jest stosowanie paliw typu olej napędowy (ON) spełniających normy jakościowe, takie jak EN 590 lub odpowiedników norm krajowych. Paliwo typu ON spełniające normy jakościowe ma odpowiednią czystość, lepkość, ciśnienie parcjalne pary wodnej i inne parametry, które są niezbędne do prawidłowej pracy układu paliwowego i silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki