Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie jest zadanie rozdzielacza układu Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadanie rozdzielacza układu Common Rail Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Zadanie rozdzielacza układu Common Rail
Jakie jest zadanie rozdzielacza układu Common Rail?

Zadaniem rozdzielacza układu Common Rail jest dostarczenie paliwa do wszystkich wtryskiwaczy. Idąc od początku, paliwo pobierane jest z baku przez pompę paliwową, po czym trafia do pompy wysokiego ciśnienia, a z niej właśnie do rozdzielacza. Dzięki temu, że rozdzielacz pełni rolę akumulatora paliwa, podawane jest ono pod bardzo dużym ciśnieniem. Ten element układu CR nazywany jest także szyną, listwą czy magistralą. To właśnie rozdzielacz dał nazwę całej technologii, bowiem common rail w dosłownym tłumaczeniu oznacza wspólną szynę.

Wtryskiwacze Common Rail – zasada działania – objawy

Paliwo trafia do wtryskiwacza pod dużym ciśnieniem i docelowo dopływa do końcówki rozpylającej. Otwór, który znajduje się w rozpylaczu, jest szczelnie zamknięty przez końcówkę iglicy, a do tego dociśnięty jest przez sprężynę. Rosnące ciśnienie powoduje podniesienie iglicy, a tym samym, otwarcie kanalików rozpylacza, który wtryskuje paliwo do komory spalania. Zasada działania jest więc dość prosta, choć budowa układów wtryskowych już nie koniecznie. Objawami awarii wtryskiwaczy są najczęściej: większe wydzielanie spalin, trudność z rozruchem silnika, brak mocy i nierówna praca pojazdu.

1. Common rail – opinie

Zaczynając od początku: pompa paliwa zasysa z baku olej napędowy, po czym trafia ono do pompy wysokiego ciśnienia. Pompa ta pod dużym ciśnieniem przekazuje paliwo do tak zwanej listwy/szyny Common Rail. Następnie listwa podaje paliwo do wszystkich wtryskiwaczy, co ważne- przy znikomym spadku ciśnienia. Pracę wtryskiwaczy rozpoczyna impuls elektryczny wędrujący od sterownika silnika, który zarządza momentem i długością czasu otwarcia wtrysków. Z racji tego, że układ CR cieszy się dużym uznaniem, jest aktualnie instalowany w około 70% silników Diesla.

Common Rail
Common rail – opinie

2. Common rail – fakty i mity – Common Rail wady

Zdecydowaną zaletą układu Common Rail, którą niewątpliwie zauważają kierowcy Diesli, jest o wiele równiejsza praca silnika, mniejszy hałas oraz mniejsze zużycie paliwa. Jeśli chodzi o wady wtryskiwaczy to niestety, ale są bardziej wrażliwe na różnego typu zanieczyszczenia. W związku z tym filtr paliw także powinien być częściej wymieniany. Co więcej, naprawa wtryskiwaczy jest dość kosztowna i nieco skomplikowana.

3. Bezpośredni wtrysk paliwa – Wtryskiwacze Common Rail Wikipedia

Bezpośredni wtrysk paliwa ma zastosowanie w przypadku wtryskiwaczy zasilających wysokoprężne silniki Diesla w układzie Common Rail. Wtrysk bezpośredni, jak sama nazwa wskazuje, polega na bezpośrednim rozpyleniu dawki paliwa w komorze spalania, która znajduje się wewnątrz cylindra. Rozwiązanie to umożliwia zrealizowanie wielu wtrysków przy minimalnej utracie ciśnienia.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Rozdzielacz układu Common Rail jest elementem układu zasilania paliwem w samochodach z silnikami Diesla. Jego zadaniem jest rozdzielanie ciśnienia paliwa, które jest dostarczane do układu z pompy wysokiego ciśnienia (HPP), na wtryskiwacze paliwa w silniku. Układ Common Rail to system wtrysku paliwa, w którym paliwo jest dostarczane do wtryskiwaczy pod ciśnieniem za pośrednictwem specjalnego rozdzielacza, zwanego kolektorem. Kolektor jest połączony z wtryskiwaczami przez specjalne przewody, a ciśnienie paliwa jest utrzymywane na stałym poziomie przez specjalną pompę wysokiego ciśnienia (HPP). Dzięki temu układowi ciśnienie paliwa jest równomiernie rozdzielane na wszystkie wtryskiwacze, co zapewnia równomierne i dokładne dozowanie paliwa do cylindrów silnika. Rozdzielacz układu Common Rail odgrywa ważną rolę w układzie zasilania paliwem w samochodach Diesla, ponieważ zapewnia równomierne i dokładne dozowanie paliwa do silnika. Jego prawidłowa praca jest kluczowa dla sprawności i osiągów silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki