Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jaki jest koszt sprawdzenia wtryskiwaczy? Spełniając ten warunek, nie płacisz nic

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Koszt sprawdzenia jednego wtryskiwacza CR to około 50 zł, natomiast w przypadku wtryskiwaczy piezoelektrycznych (nowszej generacji) jest to koszt rzędu 100 zł. Warto wspomnieć, że korzystając z oferty autoryzowanego serwisu, nie płaci się za usługę sprawdzania wtrysków, jeśli klient zdecyduje się na ich naprawę. Ocena stanu technicznego wtryskiwaczy obejmuje demontaż, weryfikację pod mikroskopem optycznym oraz test na maszynie diagnostycznej.

Jest także opcja wydrukowania specyfikacji ze sprawdzania wtryskiwaczy na stanowisku probierczym, wówczas cena wzrasta do około 190 zł.

Powyższe ceny dotyczą sprawdzania już wymontowanych z silnika wtryskiwaczy, natomiast w momencie, kiedy wtryski nie są zdemontowane, cena sprawdzenia będzie uzależniona nie tylko od rodzaju wtryskiwaczy, ale i czasu potrzebnego na ich wyjęcie z silnika.

Sprawdzenie wtrysku pod mikroskopem
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Testowanie wtrysków

Jak sprawdzić, czy wtrysk jest dobry?

Jednym ze sposobów na sprawdzenie wtrysków w Dieslu jest użycie testera diagnostycznego. Metoda ta nie wymaga wyjmowania wtryskiwaczy z silnika, ale jest też mniej dokładna niż inne metody uwzględniające demontaż wtrysków na części pierwsze. Współczesne pojazdy są wyposażone w systemy diagnostyczne, które zgłaszają błędy związane między innymi z układem wtryskowym. Odczytanie kodów błędów z komputera pokładowego może pomóc w weryfikacji potencjalnych usterek.

Czy regeneracja wtrysków ma sens?

Oczywiście, regeneracja wtryskiwaczy ma sens, jednak jest to uzależnione od kilku czynników. Pierwszym z nich jest stan wtrysków, ponieważ jeśli są one lekko zanieczyszczone i zużyte, to regeneracja może być skutecznym sposobem na przywrócenie ich sprawności. W przypadku poważnych uszkodzeń regeneracja może nie być wystarczająca, a koszt regeneracji wtrysków zbyt wysoki. Ostateczna decyzja dotycząca regeneracji wtrysków zależy od wielu czynników i powinna być podjęta po dokładnej analizie stanu wtryskiwaczy, kosztów oraz zaleceń profesjonalistów zajmujących się układem paliwowym w Dieslu.

Podkładki regulacyjne do wtryskiwaczy

Jak wyregulować wtryski w dieslu?

Aby wyregulować wtryskiwacze w Dieslu, należy założyć podkładki o odpowiedniej grubości. Dobór właściwych podkładek przekłada się na wartości ciśnienia otwarcia wtrysku oraz dawkę paliwa. Trzeba więc wiedzieć, że nawet minimalna różnica w grubości ma wpływ na ostateczne parametry wtrysku. Podkładki zużywają się i odkształcają w trakcie użytkowania auta, dlatego ich wymiana powinna być obowiązkowym etapem naprawy każdego wtryskiwacza.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki