Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jaka jest Cena Pompowtryskiwaczy | Diesel Serwis - Bosch

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 3000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jaka jest Cena Pompowtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Nowe pompowtryskiwacze mogą być dość kosztowne, szczególnie w przypadku bardziej zaawansowanych modeli lub marek. Ich cena może się wahać w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy złotych za sztukę, w zależności od modelu i producenta. Regenerowane pompowtryskiwacze zwykle są tańsze niż nowe, ale ich cena również może się różnić w zależności od serwisu regeneracyjnego, jakości wykonanej naprawy i gwarancji. Koszt regeneracji pompowtryskiwaczy może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od modelu i stanu pompy. Używane pompowtryskiwacze mogą być tańsze od nowych i regenerowanych, ale warto pamiętać, że kupując używane części, trzeba być ostrożnym i sprawdzić ich stan oraz pochodzenie. Cena używanych pompowtryskiwaczy będzie zależeć od wieku, stanu, marki i modelu.

1 Co to są pompowtryskiwacze?

Pompowtryskiwacze to urządzenia, które zawdzięczają swoją popularność nie tylko stojącemu za nimi koncernowi motoryzacyjnemu, ale też swoim cechom użytkowym.

Urządzenia te miały zastąpić mało wydajne pompy rozdzielaczowe i sekcyjne, które miałyby poważny problem z uzyskiwaniem kolejnych norm emisji spalin, jednak ich istnienie na rynku nie trwało tak długo, jak można się było spodziewać. Pompowtryskiwacze od momentu wprowadzenia na rynek przez koncern Volkswagen Aktiengesellschaft były bowiem stosowane przez wyżej wymieniony jedynie do 2011 roku, co spowodowane było zbytnim skomplikowaniem głowicy silnika zaadaptowanej do stosowanie tego układu wtrysku i związanymi z tym kosztami produkcji.

2. Zalety, ale i wady pompowtrysków

Pomimo swoich niewątpliwych wad, układ pompowtryskiwaczy posiadał również ogromne zalety. Wśród nich warto zaznaczyć najniższe ze wszystkich systemów zasilania jednostek z zapłonem samoczynnym spalanie oleju napędowego, trwałość oraz osiągane ciśnienie na poziomie 2000 bar w przypadku już pierwszej generacji pompowtryskiwaczy, co pozwalało, na znaczy wzrost wydajności i osiągów silnika. Takie cechy były w zupełności wystarczające, by pompowtryskiwacze niemal natychmiast pojawiły się w pojazdach takich producentów jak Audi, Skoda, Seat, Volkswagen, Ford, Renault, Iveco, Land Rover, DAF czy Scania, a więc nie tylko w samochodach osobowych, lecz również w dostawczych i ciężarowych, ponieważ doskonale sprawdzały się w każdej z tych kategorii.

3. Budowa pompowtryskiwacza

Pompowtryskiwacz jest urządzeniem składającym się z dwóch elementów znanych z zasilania pompą sekcyjną, a mianowicie pompy i wtryskiwacza, które stanowią jeden pompowtryskiwacz, zasilający jeden cylinder jednostki napędowej. Stwierdzenie, że na jeden pompowtryskiwacz składają się pompka, elektrozawór i wtryskiwacz będzie o tyle poprawne, co bardzo uogólnione, ponieważ konstrukcja tych urządzeń jest niezwykle zaawansowana i wykorzystuje takie elementy jak cylinder pompki, tłoczek pompki, dźwignia typu rolkowego (służąca za napęd pompowtryskiwacza), zawór przelewowy, korpus wtryskiwacza, korpus elektrozaworu, iglica elektrozaworu, dławik iglicy wtryskiwacza, iglica wtryskiwacza, śruba z łbem o zaokrąglonym kształcie czy też uszczelka termoizolacyjna.

Cena pompowtrysków

Tak zaawansowana technologicznie budowa urządzenia nie może nie mieć wpływu na jego cenę, a w przypadku pompowtryskiwaczy wpływ ten jest ogromny, tak samo jak koszt zakupu fabrycznie nowego egzemplarza, wahający się od 700 do nawet 3000 złotych za sztukę. Są to, więc ceny potrafiące przerazić, jednak rzadko kiedy konieczna jest wymiana wszystkich pompowtryskiwaczy jednocześnie, ponieważ jest to bardzo trwały system zasilania. Dodatkowym plusem dla pompowtryskiwaczy jest możliwość ich regeneracji, znacząco obniżającej koszty serwisu tego układu zasilania. Regeneracja pompowtryskiwaczy musi być jednak przeprowadzona w laboratoryjnych wręcz warunkach, oferowanych jedynie w profesjonalnych zakładach Bosch Diesel Serwis specjalizujących się w wykonywaniu tego typu akcji naprawczych i posiadających doświadczonych pracowników, którzy znają każdy model pompowtryskiwaczy wraz z jego wszelkimi słabymi punktami.

Udostępnij wpis

Komentarze

Nikodem

Wystawiono Rok temu

Cena pompowtryskiwaczy będzie zależeć od wielu czynników, takich jak marka i model pojazdu, producent pompowtryskiwaczy oraz miejsce zakupu. Pompowtryskiwacze produkowane przez renomowanych producentów, takich jak Bosch, Delphi, Siemens, Denso itp. będą kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych za jeden sztukę. Ceny mogą się różnić w zależności od modelu pojazdu i producenta pompowtryskiwaczy. W przypadku pompowtryskiwaczy produkowanych przez mniej znanych producentów lub podróbek cena może być niższa, jednak mogą być one mniej trwałe i mniej niezawodne niż oryginalne pompowtryskiwacze renomowanych producentów. Zalecam skontaktowanie się z dealerem lub specjalistycznym serwisem samochodowym, aby uzyskać dokładniejsze informacje na temat cen pompowtryskiwaczy dla konkretnego modelu pojazdu oraz uzyskać poradę dotyczącą wyboru odpowiedniego producenta pompowtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Marek

Wystawiono 4 lata temu

Chciałbym się dowiedzieć, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu.

Czy ta opinia była pomocna?

Andrzej

Wystawiono 5 lat temu

Naprawa Pompowtrysków wcale nie jest taka tania... moje był mocno uszkodzone i za cały kompet prawie 2 tyś zapłaciłem.

Czy ta opinia była pomocna?

michalke

Wystawiono 5 lat temu

Niestety, za sprawny samochód trzeba płacić

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki