25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Jaka jest Cena Pompowtryskiwaczy | Diesel Serwis - Bosch

Autor: Tomasz Wojtak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.62

Pompowtryskiwacze to urządzenia, które zawdzięczają swoją popularność nie tylko stojącemu za nimi koncernowi motoryzacyjnemu, ale też swoim cechom użytkowym.

Urządzenia te miały zastąpić mało wydajne pompy rozdzielaczowe i sekcyjne, które miałyby poważny problem z uzyskiwaniem kolejnych norm emisji spalin, jednak ich istnienie na rynku nie trwało tak długo, jak można się było spodziewać. Pompowtryskiwacze od momentu wprowadzenia na rynek przez koncern Volkswagen Aktiengesellschaft były bowiem stosowane przez wyżej wymieniony jedynie do 2011 roku, co spowodowane było zbytnim skomplikowaniem głowicy silnika zaadaptowanej do stosowanie tego układy wtrysku i związanymi z tym kosztami produkcji.

Pomimo swoich niewątpliwych wad, układ pompowtryskiwaczy posiadał również ogromne zalety. Wśród nich warto zaznaczyć najniższe ze wszystkich systemów zasilania jednostek z zapłonem samoczynnym spalanie oleju napędowego, trwałość oraz osiągane ciśnienie na poziomie 2000bar w przypadku już pierwszej generacji pompowtryskiwaczy, co pozwalało na znaczy wzrost wydajności i osiągów silnika. Takie cechy były w zupełności wystarczające, by pompowtryskiwacze niemal natychmiast pojawiły się w pojazdach takich producentów jak Audi, Skoda, Seat, Volkswagen, Ford, Renault, Iveco, Land Rover, DAF czy Scania, a więc nie tylko w samochodach osobowych, lecz również w dostawczych i ciężarowych, ponieważ doskonale sprawdzały się w każdej z tych kategorii.

Pompowtryskiwacz jest urządzeniem składającym się z dwóch elementów znanych z zasilania pompą sekcyjną, a mianowicie pompy i wtryskiwacza, które stanowią jeden pompowtryskiwacz, zasilający jeden cylinder jednostki napędowej. Stwierdzenie, że na jeden pompowtryskiwacz składają się pompka, elektrozawór i wtryskiwacz będzie o tyle poprawne, co bardzo uogólnione, ponieważ konstrukcja tych urządzeń jest niezwykle zaawansowana i wykorzystuje takie elementy jak cylinder pompki, tłoczek pompki, dźwignia typu rolkowego(służąca za napęd pompowtryskiwacza), zawór przelewowy, korpus wtryskiwacza, korpus elektrozaworu, iglica elektrozaworu, dławik iglicy wtryskiwacza, iglica wtryskiwacza, śruba z łbem o zaokrąglonym kształcie czy też uszczelka termoizolacyjna.

Tak zaawansowana technologicznie budowa urządzenia nie może nie mieć wpływu na jego cenę, a w przypadku pompowtryskiwaczy wpływ ten jest ogromny, tak samo jak koszt zakupu fabrycznie nowego egzemplarza, wahający się od 700 do nawet 3000 złotych za sztukę. Są to, więc ceny potrafiące przerazić, jednak rzadko kiedy konieczna jest wymiana wszystkich pompowtryskiwaczy jednocześnie, ponieważ jest to bardzo trwały system zasilania. Dodatkowym plusem dla pompowtryskiwaczy jest możliwość ich regeneracji, znacząco obniżającej koszty serwisu tego układu zasilania. Regeneracja pompowtryskiwaczy musi być jednak przeprowadzona w laboratoryjnych wręcz warunkach , oferowanych jedynie w profesjonalnych zakładach Bosch Diesel Serwis specjalizujących się w wykonywaniu tego typu akcji naprawczych i posiadających doświadczonych pracowników, którzy znają każdy model pompowtryskiwaczy wraz z jego wszelkimi słabymi punktami.

Komentarze

Marek 2020-03-06 13:07:35

Chciałbym się dowiedzieć, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu.

Andrzej 2019-08-28 14:46:54

Naprawa Pompowtrysków wcale nie jest taka tania... moje był mocno uszkodzone i za cały kompet prawie 2 tyś zapłaciłem.

michalke 2019-08-28 14:41:02

Niestety, za sprawny samochód trzeba płacić

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO