Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić wtryskiwacze w Dieslu?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzenie wtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić wtryskiwacze w Dieslu?
Jak sprawdzić wtryskiwacze w Dieslu?

Jednym ze sposobów sprawdzania stanu technicznego wtryskiwaczy jest wykonanie testu przelewowego, który można zrealizować w serwisie, ale i w przydomowym garażu. Test polega na podłączeniu się do przewodów przelewowych za pomocą rurek połączonych z menzurkami. Uruchamiamy silnik i czekamy, aż rozgrzeje się do min. 70°C. Po chwili do naczynek zacznie napływać paliwo i jeśli jego ilość przekroczy 4 mg na jeden cykl pracy cylindrów, będzie to świadczyło o ewentualnych uszkodzeniach wtrysku. Inną metodą sprawdzania wtrysków jest przetestowanie ich na urządzeniu diagnostycznym. Wówczas konieczna jest wizyta w serwisie, który za pomocą komputera diagnostycznego połączy się ze sterownikiem silnika. Testy poinformują nas o parametrach wtryskiwaczy w czasie pracy. Sprawdzanie wtrysków na komputerze nie ukaże jednak wszystkich usterek, dlatego niezbędny jest demontaż wtrysku na części pierwsze. Tego typu oględziny umożliwią zlokalizowanie uszkodzeń znajdujących się wewnątrz wtrysku.

1. Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail – objawy lejących wtrysków

Uszkodzone wtryski CR są przyczyną występowania wielu objawów, które potrafią uprzykrzyć kierowcy jazdę. Jedną z awarii są tak zwane lejące wtryski, które rozpoznamy w momencie, gdy nasz samochód szarpie i nierówno pracuje. Lejące wtryskiwacze stale dozują olej napędowy, co ostatecznie doprowadza do rozrzedzenia oleju silnikowego. Ten z kolei traci swoje właściwości ochronne i przestaje zabezpieczać strategiczne podzespoły w pojeździe – turbosprężarkę i silnik. Lejące wtryski idą także w parze z niepoprawnym spalaniem się paliwa oraz ze znacznie większą emisją spalin. Kłęby dymu unoszące się za naszym autem to znak, że trzeba udać się do serwisu.

2. Jak sprawdzić, czy wtryskiwacz wymaga czyszczenia? – sprawdzanie wtryskiwaczy domowym sposobem

Aby przekonać się, czy wtryski pracują prawidłowo, trzeba wiedzieć, jak sprawdzić wtryski domowym sposobem. Wystarczy, że zaopatrzymy się w plastikowe rurki i menzurki. Następnie podłączamy się do przewodów przelewowych i uruchamiamy silnik. Jeśli po chwili w menzurkach znajduje się właściwa ilość paliwa, oznacza to, że rozpylacze są w pełni sprawne. Zapchane i zabrudzone wtryskiwacze nie byłyby w stanie wtryskiwać paliwa w sposób prawidłowy. Aby dowiedzieć się, czy wtryski wymagają czyszczenia, możemy po prostu udać się do warsztatu na fachową diagnostykę.

Jak sprawdzić, czy wtrysk wymaga czyszczenia?
Jak sprawdzić, czy wtryskiwacz wymaga czyszczenia?

3. Na co wskazuje głośna praca wtrysków CR? – jak sprawdzić, który z nich jest uszkodzony?

Głośna praca wtrysków to niestety jeden z dość często występujących objawów awarii. Uciążliwe hałasy i stukanie wtryskiwaczy świadczą o konieczności wyczyszczenia tych podzespołów, bowiem to najprawdopodobniej osady i brudy przyczyniają się do dysfunkcji wtrysków. Jednak aby potwierdzić przypuszczenia, należy przeprowadzić test przelewowy, po którym możliwe będzie wskazanie nieprawidłowo dawkującego wtrysku. Wtrysk powinien być także sprawdzony manualnie, gdyż pozwoli to odnaleźć uszkodzenia znajdujące się wewnątrz konstrukcji wtryskiwacza. Natomiast diagnostyka komputerowa poinformuje nas, jakie odchyłki od prawidłowych wartości wykazują uszkodzone wtryskiwacze.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Istnieje kilka sposobów sprawdzenia działania wtryskiwaczy w silniku diesel. Oto kilka przykładów: Pomiaru ciśnienia paliwa: Aby sprawdzić ciśnienie paliwa w układzie wtryskowym, należy podłączyć manometr do odpowiedniego miejsca w układzie zasilania, np. do króćca przy listwie wtryskowej lub do przewodu paliwowego. Wartości ciśnienia paliwa powinny mieścić się w granicach podanych w dokumentacji technicznej silnika. Pomiaru rezystancji wtryskiwaczy: Aby sprawdzić rezystancję wtryskiwaczy, należy odłączyć kable zasilające wtryskiwacze i zmierzyć rezystancję za pomocą testera rezystancji. Wartość rezystancji powinna mieścić się w granicach podanych w dokumentacji technicznej silnika. Pomiaru ilości wtryskiwanego paliwa: Aby sprawdzić ilość wtryskiwanego paliwa, należy zamontować specjalny miernik do układu zasilania i pomierzyć ilość paliwa, która jest wtryskiwana podczas pracy silnika. Wartości ilości wtryskiwanego paliwa powinny mieścić się w granicach podanych w dokumentacji technicznej silnika. Jeśli podczas tych czynności zauważysz jakieś nieprawidłowości, należy skontaktować się z profesjonalnym warsztatem samochodowym w celu dokładniejszej diagnostyki i naprawy usterki.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki