Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić wtryski diesel common rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Wtryski diesel common rail - jak sprawdzić?
Jak sprawdzić wtryski diesel common rail?

Aby sprawdzić wtryskiwacze Common Rail w pojazdach z silnikiem Diesla, można poddać je:
- testom przelewowym, które można przeprowadzić choćby w przydomowym garażu. Należy jednak wiedzieć, jak wartości powinny wykazywać wtryski, aby poprawnie zinterpretować wyniki testów;
- weryfikacji komputerowej przy pomocy specjalistycznego urządzenia diagnostycznego, dzięki której odczytamy rzeczywiste parametry wtryskiwaczy w czasie pracy i na ich podstawie wskażemy uszkodzone podzespoły;
- oględzinom wzrokowym, do których wykorzystuje się mikroskop optyczny, dający aż 50-krotne powiększenie, dzięki czemu z łatwością zlokalizujemy nawet mikrouszkodzenia;
- oględzinom, jednak po uprzednim demontażu wtrysku na części składowe. Jest to najdokładniejszy sposób sprawdzania wtryskiwaczy, dzięki któremu rzetelnie określimy stopień zużycia wszystkich części.

Test wtryskiwaczy Common Rail – Lejące wtryski objawy diesel

Sprawdzając parametry wtrysków, możemy je w pierwszej kolejności poddać testom przelewowym. Wówczas do przewodów przelewowych podpinane są przezroczyste rurki, które to z kolei, połączone są z menzurkami. Ilość ściekającego do menzurek paliwa, pozwoli wskazać niesprawny wtryskiwacz. Tego typu badanie przeprowadza się także w celu sprawdzeni lejących wtrysków. Należy pamiętać, aby testy przeprowadzać na biegu jałowy, ponieważ właśnie wtedy otrzymamy najbardziej rzetelne dane.

1. Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail – Jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony?

Na problem z wtryskiwaczami wskazuje kilka objawów, takich jak szarpanie silnika, kopcenie z wydechu, czy uciążliwe spadki mocy. Oznacza to, że wtryskiwacz nieodpowiednio rozpyla paliwo, czego przyczynę należy jak najszybciej określić. Diagnozę można rozpocząć już we własnym garażu, dlatego warto wiedzieć, jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem. Jednak najdokładniej stan techniczny wtryskiwaczy sprawdzimy przy pomocy urządzeń diagnostycznych dostępnych w wykwalifikowanych warsztatach samochodowych. Diagnostykę należy przeprowadzić możliwie szybko, ponieważ uszkodzenia będą stopniowo zwiększały swój rozmiar.

2. Na co wskazuje głośna praca wtryskiwaczy? – Stukanie wtryskiwaczy Common Rail

Przyczyną nietypowych odgłosów, jakie wydają wtryskiwacze, mogą być zanieczyszczenia, które zalegają na poszczególnych elementach wtrysku. Należy więc sprawdzić, czy wtryski wymagają czyszczenia. Warto bowiem wiedzieć, że niekiedy wystarczy poddać części profesjonalnemu czyszczeniu, aby wyeliminować objawy zabrudzonych wtryskiwaczy. W tym celu lepiej skorzystać z chemii dostępnej w serwisach samochodowych, ponieważ jest ona o wiele bardziej skuteczna od preparatów dostępnych sklepach motoryzacyjnych.

Głośna praca wtryskiwaczy
Na co wskazuje głośna praca wtryskiwaczy?

3. Diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail w trakcie pracy – Sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze

Jedną z metod weryfikacji stanu wtryskiwaczy jest diagnoza komputerowa. Polega ona na podłączeniu komputera diagnostycznego do sterownika silnika i sczytaniu korekt. Najpierw jednak należy uruchomić samochód i odczekać, aż jednostka napędowa rozgrzeje się przynajmniej do temperatury roboczej. Otrzymane wartości wtryskiwaczy w trakcie pracy porównujemy z parametrami zadanymi przez producenta danego modelu wtrysku. Na tej podstawie możemy ustalić, które wtryskiwacze niepoprawnie dawkują paliwo i tym samym wymagają naprawy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Istnieje kilka sposobów sprawdzenia wtryskiwaczy w układzie common rail w samochodach z silnikiem diesel - oto kilka pomocnych wskazówek: Test przelewowy: Można wykonać test przelewowy, który polega na odłączeniu wtryskiwaczy od listwy wtryskowej i sprawdzeniu, czy paliwo swobodnie przelewa się przez wtryskiwacze. Test szczelności: Można wykonać test szczelności, który polega na podaniu ciśnienia powietrza do wtryskiwaczy i sprawdzeniu, czy nie ma wycieków. Test ciśnienia: Można sprawdzić ciśnienie w układzie common rail za pomocą specjalnego manometru lub komputera diagnostycznego. Test elektryczny: Można sprawdzić działanie wtryskiwaczy za pomocą specjalnego testera elektrycznego lub komputera diagnostycznego.

Czy ta opinia była pomocna?

Jaś

Wystawiono 2 lata temu

Nie zastanawiałem się nad sprawdzaniem wtrysków, oddałem je po prostu do serwisu.

Czy ta opinia była pomocna?

Szymon

Wystawiono 2 lata temu

Najlepiej sprawdzać na stole probierczym, bo przynajmniej mamy wydruk z parametrami. W domu tak dokładnie niestety nie sprawdzimy, no chyba, że wstępnie testem przelewowym, ale dla mnie to trochę prowizorka.

Czy ta opinia była pomocna?

Żaba_0987

Wystawiono 2 lata temu

W sumie ja tam nie muszę się zbytnio martwić tym jak sprawdzać wtryski. Mój Mąż jest mechanikiem i robi to perfekcyjnie :D

Czy ta opinia była pomocna?

Irko

Wystawiono 2 lata temu

Żadna diagnostyka komputerowa nie jest w stanie tak dobrze zweryfikować stanu wtryskiwaczy, jak wzrokowe oględziny po demontażu części.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki