Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić wtryski diesel?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Jak sprawdzić wtryskiwacze w Dieslu? Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Sprawdzenie wtryskiwaczy w silniku Diesla można przeprowadzić na kilka sposobów, w tym poprzez badanie oporu cewki, test ciśnienia wtrysku, badanie strumienia wtrysku, badanie stanu mechanicznego wtryskiwacza oraz test na hamowni. Pierwsza metoda polega na zmierzeniu oporu cewki wtryskiwacza, a w przypadku odchylenia od normy - wymianie cewki. Test ciśnienia wtrysku pozwala na zmierzenie ciśnienia wtrysku paliwa w każdym z wtryskiwaczy, a w przypadku nieregularności lub niskiego ciśnienia, wymagana jest naprawa lub wymiana wtryskiwacza. Badanie strumienia wtrysku pozwala na ocenę ilości wtryskiwanego paliwa, a nierównomierny lub zbyt mały strumień wskazuje na konieczność naprawy lub wymiany wtryskiwacza. Badanie stanu mechanicznego wtryskiwacza po zdjęciu z silnika umożliwia ocenę stanu mechanicznego, w tym pęknięć, nieszczelności lub zużycia. 

Jak sprawdzić wtryski diesel
Jak sprawdzić wtryski diesel

Jak sprawdzić, który wtrysk stuka?

Proceder ten wydaje się niemożliwy do samodzielnego wykonania, ale w wypadku uszkodzonych wtryskiwaczy, można usłyszeć swoiste stukanie, które może być informacją o usterkach tego podzespołu. Ponadto zwykle, gdy mamy lejące wtryski objawy diesel daje specyficzne i można je śmiało sklasyfikować, jako nieprawidłowości w działaniu tych części. Zauważalna staje się wtedy mniej komfortowa jazda samochodem, który coraz trudniej jest uruchomić. Silnik niestabilnie pracuje, a jego osiągi ulegają wyraźnemu zmniejszeniu. To wszystko sprawia, że koniecznie trzeba sprawdzić wtryski diesel i ich działanie. Ryzyko usterek wzrasta, gdy zaniechamy chęci naprawy elementów wtryskowych w jednym z profesjonalnych serwisów i może dojść nawet do uszkodzenia silnika. Eliminowaniem objawów jest naprawa tych podzespołów i w tej kwestii najlepsze efekty w niskiej cenie uzyskamy, wykonując regenerację wtryskiwaczy. Zabieg ten przywraca wtryskiwacze do żywotności, co skutkuje doskonałym funkcjonowaniem silnika.

Jak sprawdzić, który wtrysk stuka
Jak sprawdzić, który wtrysk stuka
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie prawidłowości działania wtryskiwaczy diesel: Diagnostyka komputerowa: specjalistyczny komputer diagnostyczny jest podłączony do pojazdu, a następnie przeprowadzane jest skanowanie silnika, które pozwala na określenie ewentualnych błędów związanych z wtryskiwaczami. Test przepływu paliwa: przeprowadza się test przepływu paliwa, aby sprawdzić, czy każdy wtryskiwacz podaje odpowiednią ilość paliwa do silnika. Test ciśnienia paliwa: przeprowadza się test ciśnienia paliwa, aby sprawdzić, czy wtryskiwacze są w stanie dostarczyć odpowiednie ciśnienie paliwa do silnika. Test słuchowy: przeprowadza się test słuchowy, aby sprawdzić, czy każdy wtryskiwacz pracuje prawidłowo i czy nie słychać żadnych niepokojących dźwięków podczas pracy silnika. Test na lawie: wtryskiwacze są testowane na lawie spalania, pozwala to na sprawdzenie czy wtryskiwacze podają odpowiednią ilość paliwa i czy nie ma problemów z jego rozpylaniem. Każdy z tych testów powinien być przeprowadzany przez specjalistę lub doświadczony mechanik, ponieważ wymagają one specjalistycznego sprzętu i wiedzy. Warto również pamiętać, że sprawdzanie wtryskiwaczy jest częścią regularnej konserwacji pojazdu i powinno być wykonywane co jakiś czas.

Czy ta opinia była pomocna?

Bogusław

Wystawiono 3 lata temu

Coś tam się znam na mechanice ale wolałem sprawdzić wtryskiwacze na komputerze bo to zawsze pewniejsze niż oko amatora.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki