25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Jak sprawdzić wtryski diesel?

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

Zwykle to, jak sprawdzić wtryski diesel jest niełatwym zadaniem, wymagającym posiadania specjalistycznych maszyn, narzędzi oraz niezbędnej wiedzy i doświadczenia. Diagnostyka taka jest, prowadzona przy pomocy profesjonalnej maszyny, opatrzonej niezbędnym w tym celu oprogramowaniem. Jednak w pierwszej kolejności to, jak sprawdzić który wtrysk jest uszkodzony, obejmuje ich uprzedni demontaż, a ten w wypadku mocno zanieczyszczonych i skorodowanych części jest jeszcze większym wyzwaniem niż dokładna diagnostyka. Usuwanie części także wymaga odpowiednich narzędzi i musi się obywać z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. W dalszej kolejności możemy przejść do maszyn i do tego, jak sprawdzić wtryski komputerem, aby trafnie przeprowadzić oględziny, wymagana jest konkretna wiedza na temat dopuszczalnych wartości wtryskiwaczy. Wiele o poprawnym działaniu wtryskiwaczy mówi nam też wynik testu przelewowego, którego umiejętna analiza jest niezbędnym kryterium określania wydajności wtryskiwacza.

 

Jak sprawdzić wtryski diesel
Jak sprawdzić wtryski diesel

 

Jak sprawdzić, który wtrysk stuka?

 

Proceder ten wydaje się niemożliwy do samodzielnego wykonania, ale w wypadku uszkodzonych wtryskiwaczy, można usłyszeć swoiste stukanie, które może być informacją o usterkach tego podzespołu. Ponadto zwykle, gdy mamy lejące wtryski objawy diesel daje specyficzne i można je śmiało sklasyfikować, jako nieprawidłowości w działaniu tych części. Zauważalna staje się wtedy mniej komfortowa jazda samochodem, który coraz trudniej jest uruchomić. Silnik niestabilnie pracuje, a jego osiągi ulegają wyraźnemu zmniejszeniu. To wszystko sprawia, że koniecznie trzeba sprawdzić wtryski diesel i ich działanie. Ryzyko usterek wzrasta, gdy zaniechamy chęci naprawy elementów wtryskowych w jednym z profesjonalnych serwisów i może dojść nawet do uszkodzenia silnika. Eliminowaniem objawów jest naprawa tych podzespołów i w tej kwestii najlepsze efekty w niskiej cenie uzyskamy, wykonując regenerację wtryskiwaczy. Zabieg ten przywraca wtryskiwacze do żywotności, co skutkuje doskonałym funkcjonowaniem silnika.

 

Jak sprawdzić, który wtrysk stuka
Jak sprawdzić, który wtrysk stuka

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO