Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić stan wtrysków?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Jak sprawdzić wtryski?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić stan wtryskiwaczy?
Jak sprawdzić stan wtrysków?

Stan techniczny wtryskiwaczy Common Rail możemy sprawdzić za pomocą urządzenia diagnostycznego, które należy podłączyć do sterownika. W ten sposób na podstawie parametrów wtrysków otrzymanych w czasie testów będziemy w stanie określić, który z wtryskiwaczy działa niepoprawnie. Stan wtrysków można sprawdzić także za pomocą testów przelewowych, dzięki którym dowiemy się, który wtryskiwacz dawkuje paliwo w sposób nieprawidłowy. Jednak tego typu badania nie poinformują nas o wszystkim możliwych uszkodzeniach. Dlatego, aby rzetelnie sprawdzić wtryski, konieczny jest ich demontaż. Oględziny wszystkich elementów składowych wtryskiwacza pozwolą dokładnie określić poziom zużycia oraz odnaleźć potencjalne źródło usterki. Rozbiórka wtrysku umożliwi sprawdzenie stanu uszczelniaczy, a także przydatność poszczególnych części do dalszej eksploatacji.

Jak sprawdzić, czy wtryski wymagają czyszczenia? – lejące wtryski objawy diesel

O potrzebie czyszczenia wtrysków z pewnością poinformują nas objawy towarzyszące zabrudzonym wtryskiwaczom. Jeśli jednak chcemy zapobiegać, a nie naprawiać, możemy skorzystać z diagnostyki wtryskiwaczy, dzięki której poznamy ich stan techniczny, zanim same zaczną wykazywać objawy zużycia. Czyszczenie wtryskiwaczy doskonale rozwiązuje problem lejących wtrysków, bowiem to właśnie poprzez zabrudzenia zalegające na końcówce nie są one w stanie poprawnie dawkować oleju napędowego. Objawy lejących wtryskiwaczy mogą znacznie utrudnić jazdę, a w konsekwencji doprowadzić do unieruchomienia auta, dlatego nie należy ignorować usterki.

1. Uszkodzone wtryski objawy – jak rozpoznać? – Jak sprawdzić wtryski domowym sposobem?

Uszkodzone wtryskiwacze rozpoznamy po dłuższym niż zwykle rozruchu samochodu. Co więcej, auto będzie niespodziewanie gasło, a niemożność odpalenia silnika będzie występować coraz częściej. Niesprawne wtryski powodują także większe niż zwykle zadymienie, gdzie kolor spalin zasugeruje nam potencjalną przyczynę awarii. Uszkodzone wtryskiwacze wiążą się także z gorszymi osiągami i ciągłą utratą mocy. Jest jednak sposób na to, jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem. Potrzebujemy do tego kilka rurek oraz naczynka z miarkami. 

2. Sprawdzanie wtryskiwaczy – jak wygląda ten zabieg i dlaczego należy go przeprowadzać? – sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze

Sprawdzanie stanu technicznego wtryskiwaczy pomoże nam uniknąć wysokiego stopnia uszkodzeń, które niewątpliwie nastąpią, jeśli zlekceważymy objawy świadczące o zużytych wtryskach. Jeżeli więc zauważymy pierwsze symptomy informujące o zużyciu się wtrysków, powinniśmy skorzystać z pomocy sprawdzonego serwisu samochodowego, który posiada odpowiednie urządzenia diagnostyczne. Wstępne sprawdzenie wtrysków na komputerze pozwoli ustalić, czy w czasie pracy wykazują one prawidłowe parametry.

Sprawdzanie wtryskiwaczy
Sprawdzanie wtryskiwaczy – jak wygląda ten zabieg i dlaczego należy go przeprowadzać?

3. Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail – rozkodowane wtryski objawy

Uszkodzone wtryski potrafią przysporzyć nam wiele problemów w tracie jazdy, dlatego nie należy ignorować tego typu awarii. Trzeba też pamiętać, że każda naprawa wtryskiwaczy powinna zakończyć się ich adaptacją w sterowniku silnika. Bez tej czynności naprawa nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, a niedogodności związane z usterką mogą wcale nie ustąpić. Rozkodowanie się wtrysków lub brak ich zakodowania może mieć więc analogiczne objawy do uszkodzonych wtrysków. Aby ustalić przyczynę awarii, niezbędna jest diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Istnieje kilka sposobów sprawdzenia stanu wtryskiwaczy w Dieslu: Można skorzystać z komputera diagnostycznego, który po podłączeniu do samochodu pozwala na sprawdzenie działania poszczególnych elementów układu paliwowego, w tym wtryskiwaczy. Można również sprawdzić stan wtryskiwaczy poprzez pomiar rezystancji elektrycznej. W tym celu należy podłączyć specjalny przyrząd do wtryskiwacza i sprawdzić, czy rezystancja jest zgodna z wartościami zadanymi przez producenta. Kolejnym sposobem jest sprawdzenie działania wtryskiwaczy podczas pracy jednostki napędowej. Można to zrobić poprzez odczytanie danych z komputera samochodu lub poprzez pomiar ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej. Wreszcie, można sprawdzić stan wtryskiwaczy poprzez wymontowanie ich z układu i sprawdzenie działania na specjalnym stanowisku diagnostycznym.

Czy ta opinia była pomocna?

Janeczek

Wystawiono 2 lata temu

Teraz wiem, że sprawdzenie stanu moich wtrysków musze powierzyć specjalistom. To nie dla mnie.

Czy ta opinia była pomocna?

Krzysiek

Wystawiono 2 lata temu

Gołym okiem raczej nie ocenimy, że wtryski są niesprawne. Dobrze wykonać badanie diagnostyczne, a później ewentualnie demontować i rozkładać na części.

Czy ta opinia była pomocna?

Janek_pablo

Wystawiono 2 lata temu

Ja wolę sprawdzać wtryski w garażu, szybko, wygodnie i przede wszystkim u siebie

Czy ta opinia była pomocna?

maurycy

Wystawiono 2 lata temu

Tak, fajne jest to, że mogę sprawdzić wtryski w domu, jednak ja wolę oddać je po prostu do zaufanego ASO

Czy ta opinia była pomocna?

Dawidek85

Wystawiono 3 lata temu

Jestem zaskoczony że można sprawdzić wtryskiwacze domowym sposobem. Przydatna informacja !

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki