Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić pompowtryskiwacze 1.9 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzenie pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić pompowtryskiwacze 1.9 TDI?
Jak sprawdzić pompowtryskiwacze 1.9 TDI?

Wstępna analiza stanu pompowtryskiwaczy 1.9 TDI sprawdzana jest komputerowo, poprzez podłączenie programu do sterownika jednostki napędowej. W ten sposób dokładnie analizowane są korekty pompowtrysków na biegu jałowym. W celu jednak rzetelniejszej weryfikacji pompowtryskiwaczy należy zdemontować te podzespoły. Pracownicy dokonują wizualnych oględzin, a dopiero później rozbierają je na części. Dzięki temu możliwe jest odnalezienie przyczyny problemu. Następnie pompowtrysk jest składany i testowany na stole probierczym. Ten sposób pozwoli w 100% zweryfikować sprawność podzespołu po przeprowadzonej naprawie. Pamiętaj, że najważniejsze to udać się do wyspecjalizowanego serwisu, który dysponuje odpowiednim urządzeniem i narzędziami niezbędnymi do sprawdzenia stanu pompowtryskiwaczy i ich naprawy. Ponadto bądź pewny, że doświadczeni specjaliści wiedzą, jaką technologię zastosować, aby przywrócić całkowitą sprawność uszkodzonych elementów.

Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI - Parametry pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Nierówna praca jednostki napędowej, a także szarpania to powody, dla których powinieneś sprawdzić stan pompowtryskiwaczy 1.9 TDI w serwisie. Do tego celu wykorzystuje się urządzenie diagnostyczne, komputer i odpowiedni program. Ważne, aby trafić na fachowca, który ma duże doświadczenie na temat uszkodzonych pompowtryskiwaczy. Wiedz, że tylko rozbiórka podzespołu pozwoli dokładnie określić jego stan, ponieważ wizualna tudzież komputerowa weryfikacja pompowtryskiwaczy nie daje 100% gwarancji. Prawidłowe parametry i BIPy pompowtrysków 1.9 TDI muszą być zgodne z wartościami ściśle określonymi przez producenta.

1. Diagnostyka pompowtrysków w silniku 1.9 TDI - Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy

Prawidłowa wartość BIP pompowtryskiwaczy w 1.9 TDI uważa się -/+ 30, natomiast problem pojawi się w momencie osiągnięcia wyniku -/+ 60 albo więcej. Jednak, aby poznać tę wartość, trzeba pompowtryskiwacze rozebrać, oglądnąć, usunąć problem, ponownie złożyć i przetestować na stole probierczym. Nie czekaj z wizytą w serwisie, jeśli od jakiegoś czasu zauważyłeś, że pojazd utracił osiągi, silnik nie chce się włączyć, a także nierówno pracuje oraz gdy z układu wydechowego wydostają się gęste kłęby dymu.

Diagnostyka pompowtrysków w silniku 1.9 TDI - Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy
Diagnostyka pompowtrysków w silniku 1.9 TDI - Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy

2. Ile kosztuje profesjonalne sprawdzenie pompowtrysków? - Sprawdzanie pompowtryskiwaczy

Sprawdzenie pompowtryskiwaczy w autoryzowanym serwisie może kosztować od około 80 złotych do około 220 zł, jednak zwróć uwagę, że każdy serwis dysponuje własnym cennikiem i mogą się one od siebie nieznacznie różnić.

Udostępnij wpis

Komentarze

Aneta

Wystawiono 2 lata temu

Stan pompowtryskiwaczy 1.9 TDI można sprawdzić za pomocą specjalnych narzędzi diagnostycznych lub poprzez wizualne sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy. Do narzędzi diagnostycznych, które mogą być użyte do sprawdzenia stanu pompowtryskiwaczy, należą m.in.: Skanery diagnostyczne: Skanery diagnostyczne pozwalają na odczyt błędów z komputera samochodu oraz umożliwiają sprawdzenie parametrów pracy pompowtryskiwaczy. Multimetry: Multimetry pozwalają na pomiar napięcia i prądu w obwodach elektrycznych, co może być przydatne przy sprawdzaniu działania pompowtryskiwaczy. Oscyloskopy: Oscyloskopy pozwalają na pomiar i analizę przebiegów elektrycznych, co może być przydatne przy sprawdzaniu działania pompowtryskiwaczy. Wizualne sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy polega na oglądaniu ich wizualnie i sprawdzeniu, czy nie są uszkodzone lub wyciekające. W przypadku wystąpienia podejrzeń o uszkodzeniu pompowtryskiwaczy, należy skontaktować się z wykwalifikowanym serwisem samochodowym.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki