Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić pompowtryski VAG 2.0 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena
Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzenie pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić pompowtryski VAG 2.0 TDI?
Jak sprawdzić pompowtryski VAG 2.0 TDI?

Do sprawdzenia pompowtrysków w aucie z wyposażonym silnikiem 2.0 TDI potrzebny będzie komputer i oprogramowanie VAG-COM. To program służący do badania wartości pompowtryskiwacza pod kątem 3 parametrów: korekty dawek paliwa (013), stanu elektrozaworu pompowtrysku (018), a także BIP (023). W grupie 013 pokazywane są korekty paliwa, jakie sterownik musi wykonywać na każdym z cylindrów. Wyniki na minusie informują nas, że dany podzespół jest mocniejszy i komputer stara podawać się nim mniej paliwa. Korekty dodatnie wskazują na usterkę, ponieważ oznaczają, że pompowtrysk daje więcej paliwa, niż powinien – może to oznaczać niedomykający się zawór czy wytarty wałek. W grupie 018 powinniśmy oczekiwać samych 0 jako wyniku – oznacza to sprawny pompowtryskiwacz. W innym wypadku może to wskazywać na wysterowanie elektrozaworu lub zapowietrzenie układu. Ostatni parametr to czas odpowiedzi pompowtryskiwacza na impuls elektryczny - BIP. Poniżej 0 mamy do czynienia z niewydolnością układu. Dopuszczalne są opóźnienia reakcji, które dla 2.0 TDI wynoszą
<-100,100>.

Diagnostyka pompowtrysków VCDS - Audi A4 - Jak sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony?

Diagnostyka pompowtrysków w Audi A4 rozpoczyna się podobnie jak wcześniej w niniejszym artykule. Badane są korekty pompowtryskiwaczy, które pomagają określić, który podzespół zawodzi. Często okazuje się, że problem stanowi usterka w budowie pompowtrysku. Konieczny jest wtedy demontaż z samochodu i rozebranie podzespołu na części. Dokładne oględziny powinny zostać powierzone doświadczonym mechanikom w zaufanym serwisie, którzy precyzyjnie określą przyczynę usterki i ją zneutralizują. Jednym z ważniejszych etapów w diagnostyce pompowtryskiwaczy jest badanie rezystencji na cewce za pomocą oscyloskopu. Właściwe napięcie jest konieczne dla prawidłowego funkcjonowania układu paliwowego. Potrzebne w tym celu są właściwe narzędzia, w które wyposażony jest każdy warsztat.

1. Jakie dane na pompowtryskach? - Sprawdzenie pompowtryskiwaczy VAG

Za dopuszczalne wartości dawek paliwa w każdym pompowtryskiwaczu uważa się przedział od -2,8 mg do + 2,8 mg. Oczywiście najlepszym wynikiem są parametry wynoszące 0. Wyniki te oczywiście informują nas, o ile dawka paliwa powinna zostać zwiększona lub zmniejszona w poszczególnych podzespołach. W przypadku BIP, za poprawną wartość odchyleń przyjmuje się zakres +/- 30, chociaż w niektórych pojazdach, jak np. tych z silnikiem 2.0 TDI, dopuszcza się wartości nawet +/- 100.

Jakie dane na pompowtryskach?
Jakie dane na pompowtryskach?

2. Pompowtryski na zimnym silniku. Jak sprawdzić? - Parametry pompowtryskiwaczy 2.0 TDI

Sprawdzanie pompowtrysków na zimnym silniku nie jest zbyt miarodajne – wyniki mogą wyjść inne niż te faktyczne. Warto przed rozpoczęciem badania pompowtrysków w oprogramowaniu VAG odpalić auto i zostawić go na biegu jałowym. Usterka tego podzespołu da o sobie znać już w w momencie odpalania „na zimno” - co jest problematyczne - nie wspominając o traceniu obrotów, kiedy auto będzie stało na biegu jałowym. Warto jednak ostateczną diagnozę zostawić mechanikom, którzy przeprowadzą dokładniejsze badanie i stwierdzą, co jest dokładną przyczyną.

Udostępnij wpis

Komentarze

Filip

Wystawiono 2 lata temu

Stan pompowtryskiwaczy VAG 2.0 TDI można sprawdzić za pomocą specjalnych narzędzi diagnostycznych lub poprzez wizualne sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy. Do narzędzi diagnostycznych, które mogą być użyte do sprawdzenia stanu pompowtryskiwaczy VAG, należą m.in.: Skanery diagnostyczne: Skanery diagnostyczne pozwalają na odczyt błędów z komputera samochodu oraz umożliwiają sprawdzenie parametrów pracy pompowtryskiwaczy. Multimetry: Multimetry pozwalają na pomiar napięcia i prądu w obwodach elektrycznych, co może być przydatne przy sprawdzaniu działania pompowtryskiwaczy. Oscyloskopy: Oscyloskopy pozwalają na pomiar i analizę przebiegów elektrycznych, co może być przydatne przy sprawdzaniu działania pompowtryskiwaczy. Wizualne sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy polega na oglądaniu ich wizualnie i sprawdzeniu, czy nie są uszkodzone lub wyciekające.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki